Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz az alábbi posztról?

Mit gondolsz az alábbi posztról?

Figyelt kérdés

Egy tanároknak szóló Facebook-csoportból másolom ide. (Én is tanár voltam, de már 4 éve munkát váltottam.) Íme a bejegyzés:


"Mai beszélgetés 9. osztályban, irodalomórán:


(Berci:) -Tanárnő, maguk fognak sztrájkolni?

(Én:) -Nem tudom még, Berci.

(Berci:) -Szerintem kéne. A bátyám csak 19 éves, de olyan szakmája van, amivel 600-at visz haza. Maga megkapja a felét ennek?

(Én hallgatok, mert nyilván nem.)

(András:) -Hagyd már, így is elég szánalmasak a tanárok.

(Egyetértő morajlás az osztályban.)

(Viki:) -Tanárnő, azért maga szerencsés ám, hogy eltartja a férje.


A szünetben bőgtem utána tíz percet, aztán összeszedtem magam, és mosolyogva bementem órát tartani a tizenegyedikhez.

Annyira megalázottnak érzem magam. Már a gyerekek is csak annyit látnak, hogy a társadalom legalja vagyunk."



2023. ápr. 16. 18:45
 1/6 anonim ***** válasza:
8%
Ilyenkor nem értem a magyar ellenzékiséget. Ők is hangoztatják, hogy keveset keresnek a tanárok. Majd azért kilincselnek az EU-ban, hogy ilyen célra ne kapjunk pénzt.
2023. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a pénz a gond a tanároknak.
2023. ápr. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, nem hibáztatom a tanárokat. Hozzá vannak szokva, hogy ha jó szándékkal javaslatot adnak, az automatikusan megy a papírdarálógépbe, ha szerveződnek, akkor meg szarba sincsenek véve. Elefánt és a kötél esete. Amúgy sem hiszek benne, hogy a szakszervezetis dolog itthon bárhol is jól működne. Ha elég ember dobbant, akkor az fájni fog, de lesz változás.

Most képzeld el, hogy te XY pozícióban dolgozol, és a szomszéd azzal csesztet, hogy azért nincs jobb kocsid, mert nem sztrájkolsz.

2023. ápr. 16. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%

"Majd azért kilincselnek az EU-ban, hogy ilyen célra ne kapjunk pénzt."


Igazából pont "ellenzéki" Eu képviselő érte el, hogy az EU hajlandó legyen erre pénzt adni, de ilyen apróságok ne zavarjanak.

2023. ápr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon durva,hogy mar a gyerekek fejebe is ezt tömik
2023. ápr. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%

4


Aha,kicsoda?

2023. ápr. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!