Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon mennyire...

Magyarországon mennyire jellemző az oroszellenesség?

Figyelt kérdés
A kocsiban mindig orosz rádiót hallgatunk, és nem akarjuk, hogy valaki emiatt belénk kössön.

2023. ápr. 21. 18:42
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

"Milyen az az orosz rádió?internetes?"


Igen, internetes.


Azért kérdezem, mivel az Egyesült Királyságban, és az EU-ban egyre több az oroszok elleni gyűlölet bűncselekmény. Eddig Magyarországon szerencsére nem hallottam ilyenről, nálunk egyaránt vannak orosz, és ukrán menekültek is.

2023. ápr. 21. 19:30
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Nem szeretjük az oroszokat. Tudod ők voltak, akik halomra ölték nagyapáinkat és halomra erőszakolták nagyanyáinkat. Az ilyesmit nem felejti el az ember 80 év alatt. Most ugyanezt csinálják ukrajnában. Ugyanazok az állatok, mint voltak mindig is. Sőt visszafejlődnek, most már fejeket vágnak le késsel, mint a büdös arabok. Ezek barbárok, nem emberek. Bárki bármit mond neked, itt nem látnánk szívesen.
2023. ápr. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem Oroszellenesség van, az átlag Oroszokat nem sokan utálják, inkább sajnálják, hogy milyen országban kell élniük.

Az Orosz kormányt, politikusokat, elnököt utálják, hiszen sokat tettek azért, hogy Magyarország lemaradjon Európa nyugati felétől, diktatúrát alakítottak ki az országban stb. Ez viszont szerencsére magas szintű.

2023. ápr. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
58%
Nem jellemző.
2023. ápr. 23. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
94%

Én 72,5 éves vagyok. Egyáltalán nem vagyok sem oroszimádó, sem pedig oroszellenes. Sajnos a korosztályom jó részét félretudták vezetni az 1970-es évektől kezdődő gazdasági stabilitással, amit nem mellesleg Moszkva engedélyével az IMF-től felvett hitelekből volt, hisz addigra már Moszkva úgymond kizsákmányolta Magyarországot és egyébként az összes úgymond "nyugati" szövetségeseit köztük Csehszlovákiát, Lengyelországot és Romániát is. Kádárék kapták a legtöbb szabad kezet Moszkvától.


Sosem voltam MSZMP-tag, ahogy a rendszerváltás után sem voltam soha egyetlen pártnak sem tagja. Az egyik húgom és férje valamint a húgom sógornője és annak férje FKgP-tag volt. Sokkal több rálátással rendelkeztek a helyzetről, mint egy laikus.

2023. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
1985-ben Hévizen a kórházban április 4-i ünnepség volt. Szovjet tisztek voltak, mint vendégek, a betegek meg nézték. DE amikor elhangzott, hogy "az ideiglenesen hazánkban állomásozó Déli-Hadsereg csoport", halk nevetés futott át a tömegen. IDEIGLENESEN! 40 évig! Utálták őket, ez tény. Egyébként a szovjet repülőgép javítót is Sármelléken, mert rendszerint éjjel repültek jókora köröket a tó fölött. Fülsiketitően.
2023. ápr. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy egész nemzetet nem szabad kollektíven gyűlölni, bármilyen is a történelmi múltjuk. Ez csak további feszültséget generál, feleslegesen osztja osztja meg a társadalmat, ami további felesleges vérontássá fajulhat. A történelemben mindig adott emberek felelősek, nem országok, nem ideológiák, nem vallások.
2023. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
18:08: tűpontos.
2023. máj. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
38%
#12 Hazudsz. Azoknak a nagy rèsze ukràn volt, nem orosz. Itt ukránok, ès romànok romboltak, pusztítottak, nem oroszok.
2023. nov. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
A szovjet Vöröshadseregben, a Déli-Hadseregcsoportban is volt szibériaitól jakutig, mindenféle kaukázusiig volt ott minden. Ami csak abban az országban élt. SZOVJETUNIÓ volt! Egy üzbég, egy örmény, egy türkmén stb. orosz volt a legkevesebb.
2023. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!