Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tiltotta meg a kormány...

Miért tiltotta meg a kormány az ukrán gabona importját?

Figyelt kérdés
Ennyire bekepárti, hogy tovább szítja a tűzet?

2023. ápr. 17. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Hogy ne szítsa tovább a tüzet.
2023. ápr. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Úgy hallottam túl olcsó és a magyar gazdák nem tudnànak versenyezni az árral. Plusz nem garantàlt hogy gmo mentes
2023. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
EU-ban tiltott vegyszereket is használtak.
2023. ápr. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]

A miniszter szerint az is a probléma, hogy az olcsó ukrán gabona miatt a magyar termelők nem tudják eladni az árujukat.

"Az áresések mértéke, illetve az értékesítési lehetőségek megszűnése jól mutatja, a magyar gazdák óriási veszteséget kénytelenek elkönyvelni. A teljes körű vámmentességet élvező ukrán mezőgazdaság az európai piacra a gabona mellett nagy mennyiségű baromfit, tojást és mézet kezdett exportálni, ami kiszorítja hagyományos piacairól a magyar termékeket.

A hazai raktárak egy részét az eladatlan 2022-es gabona és olajos mag foglalja el, s ha az idén nagy termésmennyiséget aratunk, az ukrán import pedig folytatódik, egyes régiókban raktárkapacitási problémák is felmerülhetnek. A jelzett kilátások alapján a probléma forrására koncentráló intézkedések hiányában az ukrán import miatti piaci feszültségek 2023-ban újra felmerülhetnek."

2023. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 mindentudó99 ***** válasza:
62%
De mint átlagpolgárnak nem ártana az àresès. 15-20 ezer forintos kukoricàval meg kell gondolni mit érdemes felnevelni. A hàzi sertéstartás már nagyon règ nem èri meg. Gyakorlatilag megszúnt. Règen minden hàznál volt
2023. ápr. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
Plusz a lengyel, szlovák is. Mindkét országban beelégedtek belőle. És arra hivatkoznak, hogy toxinos, olyan szermaradványok mutathatók ki benne amelyek az eu-ban nem engedélyezettek, azon kívül, hogy a gabona, kukorica piacokat, termelőket is taccsra vágták vele.
2023. ápr. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
meg kell védeni a magyar gazdák áremeléshez való jogát. majd figyeld meg, azért lesz 1500 forint egy kiló kenyér, mert olcsó az ukrán gabona
2023. ápr. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
36%
Közben meg 2000 forint lesz egy kiló kenyér.
2023. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
A köcsög EU természetesen rögtön belénk kötött, pedig a lengyelek és a szlovákok is betiltották. De biztos nagyon jó GMO-s, vegyszerekkel szennyezett gabonát enni.
2023. ápr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%

Rohadjanak meg, direkt nem veszik az olcsó gabonát.

Persze, hogy eladhatatlan a magyar termény, olyan piszok drága.

Meg sem tudom mondani, mikor vettem utoljára kenyeret, egyszerűen nem jut rá pénz.

A szomszéd lépcsőházban éhen halt egy nyugdíjas, nekem sem sok van hátra, több, mint tíz kilót fogytam, gyógyszerekre nem futja, a számláimat is csak a bátyám támogatásával tudom kifizetni.

Csak az irtózatos drága vackokat akarják ránk sózni, de mit tegyünk, ha nem jut rá pénz?

2023. ápr. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!