Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most itt valaki 1 FIDESZt...

Ha most itt valaki 1 FIDESZt kenterbeverő demagógiával akarna diadalmaskodni akkor jelenleg mi lenne az amire a legtöbb embernek beindulna a fantáziája?

Figyelt kérdés

Mondjuk mi lenne a legjobb ellenségkép? Nyugat,oroszország,Kína,cigányok,kommmunisták?

És mi lenne a legjobb programterv?



2023. ápr. 8. 12:52
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Esetleg valami olyan dologgal, ami az egyik leginkább bajos kisebbségünket megneveli rövid idő alatt?
2023. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Alanyi jogon járó minimálbér 100 ezer forint. Elfelejtettem a hivatalos nevét, de az EU-ban szó volt róla.


Attól kezdve a fidesz nem tudná krumplival megvenni a létminimum alatt élő emberek szavazatait.


Ki kell játszani a fidesz alól a krumplilevest, és módot találni arra, hogy az uniós támogatások valóban a magyarokhoz jusson el, s ne a ner -hez.

2023. ápr. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

12


Én a minimált keresem, és a nettóm több mint 100 ezer forint. Szóval amit te írtál, akkor onnantól kevesebbet kapnék. Kösz nem.

2023. ápr. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

ma 13:46

Miért is kapnál kevesetbbet? Én tudnám ajánlani a Párbeszédnek az alapjövedelem koncepcióját, ami egyébként nem csak fenntartható, de munkára ösztönző is lenne.


[link]

Ebben az van, hogy

- Egyetlen gyermek szülei sem kaphatnak kevesebbet, mint 50 ezer forint gyermekenként.

- Egyetlen felnőttnek sem lehet alacsonyabb jövedelme, mint 100 ezer forint. (jelenleg elég sok nyugdíjas kap ennél kevesebb nyugdíjat)

- Egyetlen várandós anyuka sem kaphat kevesebbet, mint 150 ezer forint.

- Egyetlen teljes állású dolgozó sem vihet haza kevesebbet, mint bruttó 250 ezer forint.


De itt pontosabban kiszámolhatnád, hogy miként hatna ez rád.

[link] kalkulator/

[link] kalkulator/

2023. ápr. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Természetesen most annyira lezúzta a Fidesz a gazdaságot, hogy nem mondom, hogy ezt két héten belül meg lehetne valósítani, de szerintem mindenképpen jó lenne.

Akit komolyabban érdekel a téma, az olvassa el a vitairatot. Megjegyzem, hogy ez 2021-es számokkal dolgozikés az ajánlat is arra vonatkozik, nem 2023-mal, azóta nyilván változnának a dolgok, de még így is sokaknak kedvezőbb, és munkára ösztönző, igazságosabb.

2023. ápr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

14


Az előbb minimálbért írtál, nem alapjövedelmet.

2023. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

A ma 13:46-as válaszoló írt minimálbért, én (ma 15:59, ma 16:04) nem.

Hozzáteszem, hogy ez a fajta alapjövedelem nem is demagógia, hanem max populista a szó jó értelmében.

Egyébként ő ott is tévedett, hogy azt hitte, hogy csak 100 ezret kapna, ha többet keresne, azt elvennék tőle. nem tudom, hogy jutott ilyen következtetésre.

2023. ápr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

17


Tehát aki nem dolgozik, és nem is akar, az is kapná?

2023. ápr. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Tehát aki nem dolgozna, és nem is akarna dolgozni, az is kapna minimum 100 ezer forintot felnőttként, ill. gyerekenként 50 ezer forintot.

Viszont ha teljes állásban dolgozik, akkor 250 ezer forint lenne a minimum, amit kapna. (2021-ben így lehetett volna.) Hozáteszem, az adózás is egészen más lett volna, és így a dolgozók is sokkal jobban jártak volna, legalábbis igazságosabb rendszer lett volna. Nyilván akiknek hatalmas jövedelmük van, nekik többet kellett volna adózniuk, ill. ők csak a gyerekeik után kapták volna az 50 ezret, nem kaptak volna se plusz 100 vagy 250 ezret, mert az csak az csak a garantált minimum jövedelem lett volna.


De javaslom, hogy olvasd el a vitairatot, vagy legalább a GYIK-ot, hogy tudd, miről van szó benne. Benne van, hogy mennyibe került volna, és miből fedezték volna a költségvetésből. Sok segélyt kiváltott volna, stb.

2023. ápr. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

19


Akinek lenne lehetősége dolgozni, annak nem perkálnék.

2023. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!