Az erdélyi románok miért nem menekültek tömegével az elnyomó magyarok elől a Román királyságba?
Jó kérdés.
A valóság az, hogy a románok és a többi nemzetiség úri módon élhettek a maguk közösségeiben, időnként rabolva-gyilkolva a környező védtelen magyar településeket (lásd: Horia és Closca vagy 1848/49).
Minek is mentek volna vissza a putriországukba, ha egyszer Erdélyben pl. több román iskola volt, mint odaát, a Kárpátokon túli anyaországukban?
A magyarság meg sarokba volt szorítva a saját országában ezek által az élősködők által, mert ha véletlenül azt mondta volna, hogy most már elég és erélyesen fellépett volna a nemzetiségek pofátlan bűnei ellen, akkor őt bélyegzik elnyomónak - ahogy lett is bélyegezve, mert Trianonban ezzel játszották a szegény elnyomott szerepét a szomszédos területrablók.
És ezt a hazugságot kajálja sok magyar is két pofára a mai napig.
#3.: Azért igen jelentős magyar elvándorlás volt mind 1920-at, mind 1945-öt, mind 1989-et követően.
Elég csak az ún. vagonlakókat említenem, akik az elszakított területeinkről menekülve évekig vasúti kocsikban voltak kénytelenek élni.
Vagy ott volt a felvidéki magyarok kitelepítése 1946-ban; az a többtízezernyi ember sem volt tömeges?
#5.: "89-ben nem volt tömeges és tartós átvándorlás."
Mondd csak, mit értesz te "tömeg" alatt? A több tízezer ember az nem tartozik még ebbe a kategóriába? Csak mert bizony legalább ennyien menekültek Ceausescu rendszere vagy azt követően, a magyarságra a "Fekete március"-sal beköszöntő román "demokrácia" elől.
És a többi dátumra is vannak netán ilyen "adataid"?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!