Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fiataloknak mi ez a nagy...

A Fiataloknak mi ez a nagy követelőzése amit a mi hazánk vitt be a parlamentbe, mint az ő szavuk? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

1. Olvastak fel az erasmusról: Szerintem egy fiatal a tanulmányi idejét ne azzal töltse, hogy utazgat spanyol, olasz, franciaországba stb... hanem tanuljon itthon a saját egyetemén és majd ha megkeresi a pénzt az oklevelével meg munkájával akkor utazgasson.

2: Jogsi: Jogsi nélkül is lehet boldogulni nagyon jól. Meg azért bocsánat az nem egy alapszükséglet, mint a kenyér, víz, hogy már ezt is állambácsi fizesse a fiataloknak.

3: Szó volt arról is, hogy sok a fölös tárgyuk meg már így se bírják el meg nincs semmi idejük stb... akkor kérdezem én, hogy van az, hogy kb 12 órától elkezdenek csordogálni és 14 órára megtelik a város, a beülős büfék, kávézók, edzőtermek és sportpályák fiatalokkal de közbe panaszkodnak, hogy nincs idejük de a dolgozó embernek edzőterembe munka előtt hajnalban kell mennie, mert ha munka után megy 16-20 óra közt nem fér oda semmihez a fiataloktól.

4: Szó volt a kollégiumokról is: Hát emberek kollégium nem pedig wellneshotel. Mit akarnak huszonezres havidíjas szállástól komolyan thermál hotel superiort?


2023. ápr. 4. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
11%
Be kéne őket sorozni és Putin Vladimir rendelkezésére bocsátani zsoldért.
2023. ápr. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Engem válasszatok kormányra! Én biztos hogy rendet teszek, mindet besorozom, aztán mennek a frontra.
2023. ápr. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Kedves kérdező,


ezek valós problémák.

1.Az erasmus egy jó lehetőség,hogy külföldi oktatási rendszereket is megismerhessen valaki.Sokan nem voltak külföldön előtte.


2.A jogosítvány meg irreálisan megdrágult.Sok helyen, főleg vidéken pedig alapszükséglet, mert gyér a tömegközlekedés.


3. A magyar oktatási szar, nincs rendes célorientáció.


4. Azért egy úszómedence, konditerem, udvari sporteszközök nem szabadna,hogy nagy elvárás legyen.

2023. ápr. 4. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2%
Nem tudnak egy percre sem megnyugodni, az a bajuk.
2023. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

-az erasmus az nem utazásra van kitalalva,hanem arra,higy külföldi egyetemen tanulhasson.(emellett a szabadidejében várostnézhet stb)


-jogsi: Magyarországon a vidék van túlsúlyban, azaz a tömegközlekedés nem a legjobb olyan értelemben,hogy Budapesttel ellentétben nem 5 percenként jön a busz,vagy kisvárosokban,hogy félóránként,hanem óranként vagy többóránként van busz.

illetve 2020 óta már lassan háomszor annyiba kerül a jogsi.


-egy diaknak sok óraja van 1 héten. viszont nem egyenlően vannak elosztva. azaz 5 napból 4 napon lehet 9 órájuk és 1 napon csak 5 vagy 6 mert szarul jött ki az órarendkészítésnél.

szóval te azokat a diákokat látod akiknek aznap kevesebb órajuk van a szar iskolai szervezés miatt.


-nem is 5 csillagos hotelnek kell lennie a kollégiumnak,hanem egy normális,nem omladozó,tiszta kollégiumra van szükség.

illetve sokak nemtudnak bekerülni a kollégiumokba helyhiány miatt,pedig szükségük lenne rá

2023. ápr. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
A kérdező tipikus buta proli, aki sosem járt egyetemre, és baromira irigyli az egyetemistákat.
2023. ápr. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os

Én jártam egyetemre és kollégista voltam.

És semmi bajunk nem volt a kolival.

Igen többen voltunk egy szobában, igen nem volt légkondi, igen közös zuhanyzó volt. De mint mondtam kollégium nem pedig hotel superior.

A kollégium arra van, hogy legyen hol aludnod, tisztálkodnod és tanulnod.

Kedves 5-ös

Minden nap szembesülni ezzel az utcán olyan mértékben, hogy az tuti nem csak az a pár diák hanem a diákok nagyrésze

2023. ápr. 4. 15:12
 8/8 anonim ***** válasza:

Többféle órarend létezik egyetemen, kedves kérdező. Nekem volt olyan napom az előző félévben, hogy óráim voltak 8-12, majd 16-20 Halál lazán üldögélhetek egy ilyen napon ott, ahol akarok 12-14 óra magaslatában. Meg ugye nyilván cserélődnek az emberek, ki hogy végez, hogy megy vissza. Gondolom nem ültél ott órákat, memorizálgattad az arcokat, stb.

Az erasmus fontos tapasztalatszerzés, nemmellesleg javít a nyelvtudáson, amit annyira szeretnek itt hangsúlyozni egyesek, amikor felmerül az, hogy a nyelvvizsgakövetelményt eltörlik egy-egy egyetemen. Az erasmus pedig ilyen szempontból sokkal jobb, mint egy középfokú nyelvvizsga, ugyanis az utóbbira fel tudsz készülni, hogy gyakorlatban nem beszéled a nyelvet, csak benyaltad a sok feladattípust, a nyelvtant, megszólalni meg nem tudsz. Ha meg kint vagy külföldön, máris rá vagy kényszerítve, hogy a nyelvet értelmesen használd, szóban is, ne csak feladattípusok megoldására.

Jogsi nélkül el lehet boldogulni, már ha nagyobb városban laksz, ahol vannak helyi járatok, meg sűrűn járnak a buszok. Kisvárosban esélytelen, hozzá vagy kötve a pár óránként induló járathoz, a családomban például egy csomó munkalehetőségtől úgy estek el többen is, hogy nincs kocsi, a tömegközlekedés szr, ezért inkább nem vesznek fel, mert nem vagy annyira rugalmasan beosztható. Például ha megnézed csak a jogsinak az árát, az kész horror, akkor is, ha csak kifejezetten a vezetés órákat nézzük. Én pl kedvezménnyel voltam az oktatónál januárig(korán kezdtem, csak a covid miatt sokminden közbejött, aztán meg pofátlannak tartotta volna az emelést) és 7000 volt egy óra, amúgy meg 10000 is lehet akár, és köteles vagy minimum 30 órát levezetni a vizsga előtt, ami mint tudjuk nem elég, mert a kilométerlimit miatt sok oktató direkt szüttyög, hogy minél később legyenek meg az előírt levezetett kilométered, még akkor sem, ha egyébként készen állnál a vizsgára. És akkor még ott van az elsősegély vizsgával járó money, meg az elméleti, ami szép és jó, hogy asszem 25 éves kor alatt visszatérítenek, de ez töredéke annak, amit te kifizetsz a vezetésórákra, ráadásul az elméleti vizsgád utáni két évben meg kell szerezned a jogosítványt. Nekem itt egyetemen van egy pakisztáni haverom, az ő családja hasonló színvonalon él otthon, mint az enyém itt, és ő azt mondta, hogy náluk ha forintba számolunk 50 ezer alatt simán megvan a jogsi, ha nem kellenek plusz órák, és ez az ő elmondása alapján nem tragikusan sok. Ugyanez meg itthon 300 ezer alatt nem áll meg.

A kolik meg... Kevés a férőhely, sokszor megkérdőjelezhető minőségű, de az utóbbiba ne menjünk bele, ez tök szubjektív. Az a baj, hogy szociális alapon kevesebb embert vesznek fel, ami nem teljesen fair. Ha szr a családod anyagi helyzete, akkor nyilván esélyes dolgozol suli mellett, lemegy az átlagod, mert kevesebb időd van tanulni, és mivel sokkal kevesebb hely van szociális alapon, mint tanulmányi alapon, kisebb az esélye annak, hogy te bekerülsz, a csóró, akinek 3 óra odajutni az egyetemre tömegközlekedéssel, mint annak, aki 30 percnyire lakik, csak el van tartva, van ideje rendesen tanulni. És ez nem fair. Az ösztöndíjak értékéről meg ne is beszéljünk, abból se fogsz megélni, hogy na majd az helyettesíti a munkát, plusz mire odajutnál, hogy többet kapj, addig is élni kell valamiből, tehát választanod kell, hogy munka vagy megélhetés, és soha nem is fogod elérni a legmagasabb tanulmányi ösztöndíjat, ami egyébként meg 35 ezer, tehát azzal se mész sokra még mindig.

2023. ápr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!