Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan legyen egy fiatalnak...

Hogyan legyen egy fiatalnak saját lakása, amikor olyan alacsonyak a bérek, hogy még egy laptop-ra is hónapokat kell gyűjteni mamahotelben?

Figyelt kérdés

Magyarországon ez a helyzet, rengeteg konkrét példát ismerek erre, hogy valaki konkrétan laptop-ra gyűjtött, miközben amúgy az anyjánál lakott. Egyszerűen ilyen szarok a bérek, de az árak Nyugatiak mindenben már.

És még mi fikázzuk pl. Indiát, ahol egy vidéki faluban is minden 6 éves kis srác iPhone Pro-t nyomogat...


2023. márc. 27. 09:58
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
74%
Le lettem pontozva, de valamivel szakmunkás bérminimum feletti keresettel anyuci szoknyája mellett, a kiadásaimra precízen ügyelve, a pénzt megbecsülve ki tudtam volna csengetni ezen a környéken egy ház árát. Ezen a vidéken ahol lakom a covid hiszti, válságok és a CSOK "áldásos" hatása előtt 8-10 milliókért mentek nagy készintes házak. Elrontottam az életem.
2023. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Ráadásul amikor az idősek kihalnak, a "fiatalok" manapság már nem kezdik el kirámolni a házat. Személyes holmikat, néhány hón alá csapható dolgot elvisznek, a többit otthagyják a francba. Későbbiekben korszerűsítendő, de egy tisztasági festés után, összkomfortos, azonnal költözhető ingatlanok maradnak hátra. Persze az igaz, az utóbbi évek után egy ilyen ház már 20 milliót kóstál. Elba*ztam.
2023. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Kimegy Nyugatra mosogatni és pakisztániakkal el együtt. Miután megszedte magát visszajön és el, mint Marci Hevesen.
2023. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

"Kimegy Nyugatra mosogatni és pakisztániakkal el együtt. Miután megszedte magát visszajön és el, mint Marci Hevesen."


Ez esetleg még működött akkor, amikor 12-15 millióért kaphattál lakást. Hogy kimentél kulizni, mondjuk 5 évig nyomorban fogadhoz vertél minden garast, utána haza jöttél egy lakás árával.


De ma már nyugati kuliból sem igazán keresed össze ésszerű idő alatt egy valamire való magyarországi ingatlan árát.

2023. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kulimunkával már tényleg nem, de egy jó szakmunkás még 3-4 év alatt megtudja szedni magát. Ki kell bírni a munkásszállót. Régiónként vannak nagy eltérések, de ahova én mehetnék bármikor, ott másfél millió körül kapnak egy hónapban és csak kajára kell költeni.
2023. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
92%
Jó szakmunkásként Magyarországon is jól meg tudsz élni.
2023. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Egy jó lakatos/hegesztő valóban megkeresi a 4-5, akár 600 ezret is. Persze nem minden régióban, vagy munkahelyen. Emelett az ingatlanárak mellet két választási lehetősége van, ha nem akarja magát adósságba verni. Hedonizmus minimalizálása, vagy kimegy nyugatra, olyan helyre ahol akár a 1,5-2 milliót is megkeresi. Más az hogy jól eléldegélsz anyuci mellett, vagy akarsz egy ingatlant ami valóban a tiéd.
2023. márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"vagy kimegy nyugatra, olyan helyre ahol akár a 1,5-2 milliót is megkeresi."


Aztán ott csöveskedik el vízen és kenyéren valami lepra munkás szállón pár évet, de legalább utána haza jöhet egy családi ház árával.

2023. márc. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Így is lehet mondani.
2023. márc. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy például nem hülyeségekre költi el a jövedelmét. Nézd meg az idősebbeket, hogy mire költöttek fiatal korukban, hogy lett lakásuk. Nem mobilelőzizetésre és nem is az influenszereket majmolták.
2023. márc. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!