Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt az ATV-n...

Miért mondják azt az ATV-n hogy nagy az ellenállás Debrecenben az akkugyár miatt, amikor az addigi összes tüntetésen, fórumon nem volt összesen 4000-nél több tiltakozó?

Figyelt kérdés

Ráadásul ebben benne vannak a bértapsolók is, akik a legtöbbször ugyanazok az arcok.

Milyen szakvélemény alapján tüntikéznek, amikor az egész gyártástechnológia kínai, ezért senki nem is ismeri még felszínesen sem!?



2023. márc. 24. 20:31
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
31%
A kedvencem, amikor a vöröslő fejjel üvöltő ellenzőket bevágják, hogy minél hatásosabb legyen. Közben Gyurcsány fizetett emberei.
2023. márc. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

"amikor az egész gyártástechnológia kínai, ezért senki nem is ismeri még felszínesen sem!?"


Hát most megnyugattál :D

2023. márc. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Pont most tartott Jávor Benedek egy vízügyi "konzultációt" Debrecen vízellátásával kapcsolatban...

Tudod, az a Jávor, aki "világhírű" vízügyi szakember, évek óta kutatja a magyar vízrendszereket, "okosabb" mint Vásárhelyi Pál, és ő aztán tudja, és meg is mondja a valódit...(Mounikám:)

Miközben két dologhoz biztos semmi köze nincs: Debrecenhez és a vízgazdálkodáshoz! Miért kell így lejáratnia magát???

2023. márc. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%

Nem tudom megvan-e, de talán azért mert félnek az emberek, hogy "listára" kerülnek, ha névvel és/vagy arccal együtt felvállalva tiltakoznak a kormány ellen?

Amiért a legnagyobb országos Budapesti tüntetéseken is 1000 ember szokott lenni csak. Amiért a pedagógus sztrájkon is a pedagógusok alig 10%-a vett részt, pedig kb. a 90%-uk elégedetlen de félnek a diktatúra hatalmától.

2023. márc. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%
#4: Milyen diktatúráétól?
2023. márc. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%
4 - 9 megmozduláson összesen 4000 ember, az nem hatalmas ellenállás, hanem szánalmas erőlködés! Pláne úgy, hogy a legtöbb esetben ugyanazok a pofák ordibálnak.
2023. márc. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%
De, ha csak alig 4 ezer ember tiltakozik, akkor nyugodtan lehetne erről helyi népszavazást kiírni. Többség akkor úgyis megszavazza, nemde? 🤔
2023. márc. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

7: persze hogy lehetne! Lehetett is!

Csak hát a tisztelt LMP felmérte az esélyeket, és inkább érte sem ment az ívekért...

Aztán azt hazudták, hogy azért, mert országos népszavazást akarnak...

Igen ám, csak hogy a kettő nem zárja ki egymást. Gondolom érted.



Nem a CATL-ért akar valaki népszavazást, hanem ellene.

Nos, akkor tegyen érte.

2023. márc. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Debreceni vagyok! Azok közé tartozom akiknek nem tetszik az, hogy akkugyárakat építenek ide! Eddig 6 tüntetésen voltam. Sajnos tényleg nagyon kevesen vagyunk jelen ezeken a "rendezvényeken". Nagymértékben a rossz szervezésnek is köszönhetően. Nekem soha senki nem adott egy forintot sem azért hogy ott legyek!!! És nem is találkoztam ilyen személyekkel!!! Viszont lézengő, létszámot számolgató, ismert fidelitasosokkal igen... Rengeteg emberrel beszélgetek, mert viszonylag kiterjedt a baráti köröm, és mert egy olyan helyen dolgozom, ahol sok emberrel áll módomban találkozni, beszélgetni. A Debrecenben a többség az én meglátásom szerint nem szeretné hogy megépüljenek ezek a gyárak. Hogy miért nem mennek el tüntetni több ezren, esetleg több tízezren? Mert mindenkinek fontosabb a saját dolga: a gyereket edzésre vinni, a fusit elintézni, moziba menni, vagy szabadulószobában szórakoztatni magát, s.t.b. Illetve mert úgy van vele hogy egy emberrel több vagy kevesebb, mit számít?! Nos így látszik meg az, hogy ezen a néhány ezerszer egy emberen az múlik, milyen lesz Debrecen és Magyarország 10 év múlva... És hogy pl. én miért nem szeretném ezeket a gyárakat? Mert még több mint két év van addig, hogy az első BMW, vagy az első akkucella lejöjjön a gyártósorokról, de már dugig vagyunk törökökkel, meg kínaiakkal (ezt bárki láthatja aki nyitott szemmel jár kel az utcán, vagy a Plázában, vagy a Tescoban vagy a Fórumban... És ezek a népek innen már lemenni nem fognak! Ezzel nem is az a baj hogy én vagy más idegengyűlölők lennénk, hanem az hogy ennek a városnak (és az egész országnak) így is gyenge az infrastruktúrája, az egészségügye, az oktatásügye, és a viszonylag tűrhető, de nem hibátlan közbiztonságot is kockáztatjuk. Ez utóbbival kapcsolatban egy édesanya ismerősömet idézném: ezekben a gyárakban a külföldi munkások (akik nem kérdés hogy ezrével lesznek) vélhetően többségükben fiatal férfiak lesznek, akik biztos nem fognak görcsöt kötni a kukijukra...
2023. márc. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9 - Végre egy értelmes és érdemi válasz! - Még akkor is, ha nem értek veled egyet!

Megindoklom hogy miért nem: én is debreceni vagyok, tehát ennyi egyezőség mindenképp van köztünk! A másik az, hogy én is aggódom a város és az ország jövőjéért, s hogy felelős álláspontot képviseljek rengeteget informálódtam, érdeklődtem - én is ott voltam az elő Közmeghallgatáson, és a másodikon is... Okosabb nem, de kiábrándultabb lettem ezek után.

Ez a két rendezvény nem a tények megismeréséről, a problémák felvetéséről és megoldásáról szólt, hanem egy nagyon primitív handabandázásról mindkét részéről! Minősíthetetlen - és ezért értelmetlen - volt mindkét fórum!

Én azért mentem, mert semmilyen ismeretem nem volt a témában és szerettem volna eldönteni, hogy melyik oldalnak van igaza, melyik oldalra álljak?

Mivel ezek zsákutcának bizonyultak, így el kezdtem mélyebben utána olvasni.

Ezek ismeretében döntöttem úgy, hogy nem fogok ezzel kapcsolatban semmilyen népszavazáson részt venni, amelyik az akkugyárak ellen szerveződnek - igaz, olyanon sem amelyik érte szerveződne...

Azt tapasztalom, hogy ez a tiltakozás sokkal inkább a Fidesz politikája ellen szól, mint az akkugyárak ellen, mivel még most is csak nagyon keveseknek van szakmai rálátása erre a témára, a környezetvédők csak frázisokat pufogtatnak; és amikor Toroczkai, Apáti, Dúró, Varga Z. és hasonlók hirtelen nagy (debreceni) környezetvédőkké léptek elő, akkor tudtam, hogy nekem nem mellettük van a helyem!

És ezen a ponton kell tisztáznom: hála Istennek semmi közöm a Fideszhez, és kifejezetten undorodom attól amit és ahogy képviselnek!

Szerintem a Fidesznek összesen 3 viszonylag normális gondolata volt: 1, a dohányzás drasztikus korlátozása, 2, a decentralizálási törekvések, 3, az elektromos autózásba történő, időbeni beszállás! Slussz.

Immár örülök, hogy a BMW Debrecenbe jött, mert egy prémium márka mindig a legutolsó technológiát alkalmazza - és kutatja! A BMW szerződött partnere a CATL (is)! Kevesen tudják, de a BMW Kínában 25 évre lekötött lítium bázisokat. Ennek ismeretében teljesen kiszámítható volt, hogy a kínaiak meg fognak jelenni Debrecenben - és az ő hozadékuk a szeparátor gyártás és a katódgyártás is. Ezt a technológiát a világon a kínaiak és a dél-koreaiak dolgozták ki (a TESLA mellett) - tehát ők a legautentikusabbak a témában. A CATL nem csak a BMW-t fogja ellátni, hanem Kecskeméten a Mercedest is, és a szlovákiai autógyárakat is - többek között... A fentiek miatt (is) teljesen reménytelen az ellene való harc, vergődés.

Sokkal inkább értelmes küzdelem lenne a biztonsági rendszerek kiépítéséért, a kontroll kiterjesztéséért, egy katasztrófavédelmi központ megépítéséért (akár a közeli reptérrel kooperálva!) mint ellene ködöt szurkálni!

Sokan kifogásolják a hatalmas energia igényt: valóban van ilyen, de az áram beszerzése nem az országunk feladata, azt megveszi a CATL a szabad piacon! A mi feladatunk a szállító hálózat biztosítása - ennek kiépítése már folyamatban van. A vízbe is belekötnek: kérlek, olvasd el itt a Gyk.-n az egyik ezzel foglalkozó kérdés alatt az egyik válaszoló részletes válaszát!

A török munkások (kétezren) a BMW építésén dolgoznak, 523 nap(!) alatt felépítik a gyár három üzemét, és mennek tovább!!! (ez a török cég építette a Boszporusz tenger alatti alagutat, a dubai-i metrót...) ilyen referenciákkal egyetlen magyar cég sem rendelkezik - és a BMW választotta ki magának!

A kínaiak fogják a CATL-technológiát beüzemelni - sajnos erre nincsenek magyar szakemberek - még!

A Tócónál épül egy 1000 lakásos lakótelep azért, hogy a magyar munkavállalóknak letelepedési lehetőséget biztosítsanak!

"minden vegyi üzem annyit szennyez, amennyit megengednek neki" - gondold el: Százhalombatta, Paks, Dunaújváros (Vasmű, Hankook) gyakorlatilag 50 kilométeren belül vannak, és nincs semmi baj, ellenőrzött körülmények közt dolgoznak. És Debrecenben is van négy gyógyszergyár, atom-részecskegyorsító stb. és nincs semmi baj!

Aki most kimarad, az lemarad... - szerintem!

2023. márc. 26. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!