Mikor értik meg az emberek, hogy Paks2 létszükséglet?
#10
De viszont van Paks 1, aminek működése időhöz van kötve.Így is már kitolták az egyik blokk működési idejét.Az eredeti terv az lett volna hogy valamikor most leállítani és erre megépül Paks 2 és váltásban indult is volna.Csak hát csúszott az építkezés. Igaz hogy ez egy hatalmas beruházás, nem csak az erőművet kell felépíteni,hanem a munkásoknak is tömbházakat.Ami már áll.De nagyon nyögvenyelősen haladnak a dolgok.Mert az oroszok ragaszkodnak a saját elképzelésikhez és szabályaikhoz.Egészen mások a szabályok,mint nálunk,és ez még jobban megnehezíti hogy egyességre jussanak a tervrajzokkal.Nincs magyar szabad kéz, teljesen orosz elképzelés szerint kell felépíteni az erőművet.Így mindennel és mindenben egyeztetni kell az oroszokkal külön.Ami időigényes.
Nincs két párhuzamos történés, így sosem tudjuk meg, de lehet hogy a franciákkal jobban jártunk volna!
Nem létszükséglet, a hazai nyersolaj igényünknek is csak a 10%-át bányásszuk ki belföldön, mégis tudsz az autódba tankolni. Földgázból sem állunk jobban, mégis tudsz fűteni. Magyarország így is - úgy is egy energiaimportőr ország lesz, a kérdés csak az, hogy a villamosenergia igényünk 20%-át kell beszerezni külföldről vagy mondjuk 50%-át. De ha a lakosság elkezdi lecserélni a villamosenergia pazarló háztartási gépeit meg esetleg az iparban is nyernek pár százalék hatékonyságot (esetleg nem épül meg 1-2 akkumulátor gyár) akkor az az 50% mindjárt levihető 40%-ra.
Az európai elektromos hálózat gyakorlatilag teljesen összekapcsolt és minden szomszédunk örömmel bővíti a távvezeték hálózatok kapacitását felénk, működő európai árampiac is van, szóval semmi akadálya, hogy mondjuk Szerbiából, Ausztriából, de akár Németországból vagy Spanyolországból jöjjön a delej (a kormány ugye Azerbajdzsánt preferálja ami kicsit bonyolultabb, de még az sem lehetetlen). Sajnos egy atomeromű annyira drága, hogy simán lehet, hogy a Paks2-ben termelt áram drágább lenne, mint mondjuk a horvátoktól megvenni az adriai szélerőművek által termelt áramot.
A fejlett országokban amúgy is inkább stagnál vagy csökken a villamosenergia felhasználás. A 2008-as pénzügyi válságig nőtt a fogyasztás, azóta ahány villamosenergia kereskedőt kérdezel mindenhol csökkent a teljes volumen - a villanyautózásnak is azért örülnek annyira, mert végre lenne egy fogyasztó amire alapozva bővíthetnék az üzleti portfóliójukat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!