Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi ez a mítosz, hogy csonka...

Mi ez a mítosz, hogy csonka Magyarországnak kedvezőek a vízrajzi adottságai?

Figyelt kérdés
A felszíni folyóvizeink 98%-a más országokból ered.

2023. márc. 15. 10:35
1 2
 11/15 progizo ***** válasza:
#9.: A szomszéd országokból rendszeresen hazánkba ömlő hulladékmennyiségről mi a véleményed? A háztartási szeméttől kezdve a ciánig? Ezzel mit lehetne tenni?
2023. márc. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

"Lassítani kell a vizek országból történő kifolyását és lesz itt dögivel víz...


Szóval csak Magyarországnak van, lesz meg ez a lehetősége.

2023. márc. 15. 15:10
 13/15 anonim ***** válasza:

#12

A Dunán felettünk mindenki vissza tudja tartani a vizet, Ulmig gyakorlatilag egymást érik a nagy duzzasztók, tározók. A Tisza kiszámíthatatlan, ahogy a többi folyónk is. A Tisza egy külön misét megérne, a Kárpátok vízgyűjtő területén az erdők rablógazdálkodása miatti nagy árvizek miatt Ettől függetlenül nem a mennyiséggel van, és lesz a gond, hanem a minőséggel. Az összes ganyét ránkengedik, kezdve a habzó Rábától, a szlovák-román bányamérgekig, nehézfémekig. Aztán az ukránok-románok az árteret intézményesített szemétlerakónak használják, annak is minden mocska előbb utóbb nálunk köt ki. Talán a Dráva amelyik úgy ahogy rendben van.

2023. márc. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

13#

Igen. A minőség is benne van és ez csak tovább fog romlani a jövőben. Amelyiket, vagy amely szakaszt éppen nem szennyezik be, az pedig elfogható földművelésre. A patak és folyóvölgyek tele vannak művelhető területekkel, még Szlovákia keleti felében, kétharmadában is, egészen mélyen északig, a valódi hegyekig. A középkorban nem a Nagy Alföldön zajlott a növénytermesztés, hanem a peremterületeken meg a kiemelkedő részeken. Egy óriási mocsár volt.



Jelenkort nézve marad nagyjából a Zagyva vízgyűjtője, ha a többi vizeket majd visszatartják, vagy szennyezik. Illetve még a Dél-Dunántúl. Zala, Kapos, Siómenti területek, amelyeknek szintén marad még valamennyi vizecske. Persze az éghajlatváltozással is számolni kell, amit a medencehatás csak tovább fokoz csapadékvíz szempontból.

2023. márc. 15. 20:35
 15/15 anonim ***** válasza:

A vízkészletekhez nem csak a felszíni, hanem a felszín alatti vizeket is beleszámolják. Utóbbiak az ide folyó vizeket is raktározzák.

A Duna már 2,5 millió éve hozta ide a vizet, reméljük még egy 250 évig üzemel. És akkor a kérdező ükunokái leszármazottainak se kell aggódnia a vízkészlet miatt.


Valóban nem vagyunk vízhatalom, de az Eu-ban az egy főre jutó vízkészletünk kb. 11 ezer köbméter, amivel a 11. Helyen lennénk Európában. A világviszonylatot nézve meg 56. Helyen.


Hozzávetőlegesen a lengyelekhez képest 6,5x több ivóvízkészletünk van egy főre vetítve, ami azért nem rossz valjuk be!

2023. márc. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!