Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyar és orosz nép barátság...

A magyar és orosz nép barátsága most van a legmagasabb szinten?

Figyelt kérdés

A közmédiából és a többi kormánymédiából oroszpárti, ruszofil propaganda zúdul. A Facebookon a kommentek 70-80 százaléka oroszpárti, támogatja Ukrajna lerohanását, Nyugatellenes, és vágyakozik arra, hogy Oroszország visszaépítse európai birodalmát. Nem tudom, hogy honnan fakad ez, de úgy érzem, hogy a túlzott usa és euellenességből. Máig nem értem, hogy ez az alapjában véve a pánszláv értékekkel rokonszenvező nép, mint a magyar, hogy tudott az EU és NATO csatlakozás mellett dönteni.


Oroszország elérte azt, amit fegyverrel nem tudott 1945 és 1989 között? Tehát, hogy Magyarországot, a magyar társadalmat oroszpártivá formálja? Az 1989 és 2010 közötti nyugati-liberális kilengés a múlté, ma már visszatértünk a keleti vidám barokkokba? Rendkívül érdekes társadalmi, szociológiai témának tartom Magyarország visszatérését a keletiekhez. És még inkább érdekesnek vélem, hogy a többi közép-európai viszont még mindig a Nyugat pártján áll.



#Magyarország #barátság #Oroszország #Testvériseg #Bratsztvo
2023. márc. 10. 16:04
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
74%
Annak ellenére hogy a ruszkik valagát nyaljuk, nem. Mivel orbán köpönyegforgató politikát folytat.
2023. márc. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%

Először írod, hogy a kormánymédiából dől az orosz propaganda, majd töprengsz, hogy honnan jön egyes emberek oroszimádata. Hát a kormánymédiából.


A háború előtt kábé 2 embert találtál volna, aki oroszokkal szimpatizál. Most van több ezer, akik 2022.02.26. után hirtelen arra a következtetésre jutottak, az oroszok ősi barátaink. Azért nem 2022.02.24-én, mert a háború kezdete utáni első két napban Orbánék és a kormánymédia nem tudta, mit kezdjen a helyzettel, pár napba telt, míg összeszedték magukat és csak utána lett nyilvánvaló, hogy az oroszok narratíváját próbálják lenyomni az emberek torkán. És ezek az emberek, akik előtte kábé azt se tudták, mi Oroszország fővárosa, most azt szajkózzák, hogy a magyarok és az oroszok mindig is barátok voltak.


Ez egy hangos kisebbség, a többség csöndben van és nem érti, hogy lehetett így átmosni ezeknek az embereknek az agyát.

2023. márc. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#12

Én emlékszem, hogy az invázió előtt is nagyon sok oroszpárti hír, propaganda jött, és kajálták a népek. 🤷‍♂️

2023. márc. 10. 20:35
 14/21 anonim ***** válasza:
20:35: a pétervári trollgyárban biztosan, kretén.
2023. márc. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

#14

Mi ez a személyeskedés, ember? Te amúgy hol a f#szba éltél 2022 előtt? Magyarországon már 2015 óta egyre erősebb az oroszok iránti szimpátia. A közmédia és a többi kormánymédia 2015 óta következetesen nyomja az orosz propagandát, amire a lakosság fideszes és széljobber része nagyon is fogékony volt már 2022 előtt is.

2023. márc. 10. 23:28
 16/21 anonim ***** válasza:
23:28: elég szomorú.
2023. márc. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

15#

Én nem tudom ezt megerősíteni ne haragudj.

Jó persze volt a paks 2 ről sokminden,meghogy az oroszok miatt kell belemenni meg minden fasság.De ez megint csak egy jó kis űrügy volt az ellenzéknek meg a zöldeknek akik a geotermikus meg mittomén milyen lobbiban voltak erdekeltek, és ilyenkor termeszetesen minden puskacsövön tüzelnek a másikra.

Aztán emlekszem meg a szovjet katonák emlekműve körüli cirkuszról ami megintcsak belpolitikai xarakodasnak tűnt.Hogymost megszallók voltak e,vagy felszabadítók,vagy csak egyszerűen katonak akiknek kijár a végtisztesség mint ahogy a németnek vagy a magyar katonáknak stb..

Ezekívül én sem az ismerőseim között sem a tágabb környezetemben nem vettem eszre hogy valami elharapódzó oroszhaverság lenne kialakulóban.Inkább a szokásos lengyel haverságot tudnám felhozni vagy usa politika kritikáját mint vmi gyógyírt a hetköznapi gondokra.

Nem tudom télleg.

Lehet voltak ilyenek,de azért a kirívó masszív jelenségeket észreveszem szval sztem lehet te így lattad ,vagy direkt ezt figyelted talan ebből jött le valamiféle ruszki szimpátia.

De hogy ez altalános és tömeges lett volna..nem hinném!

2023. márc. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
19:18: a kérdező mellesleg egy jól felismerhető troll, aki rendszeresen odaböfögi a témába vágó kérdések alá azt, hogy "a közmédiából és a többi kormánymédiából oroszpárti, ruszofil propaganda zúdul. A Facebookon a kommentek 70-80 százaléka oroszpárti, támogatja Ukrajna lerohanását, Nyugatellenes, és vágyakozik arra, hogy Oroszország visszaépítse európai birodalmát."
2023. márc. 12. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18

Nagyon vicces vagy! Kedvem támadt röhögőgörcsöt kapni ettől, amit ide befögtél eme roppant tanulságos kommenttől.

2023. márc. 12. 20:11
 20/21 anonim ***** válasza:
20:11: fáj, hogy lebuktál, mi? Cáfolatra persze nem futja. :DDDD
2023. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!