A neoliberálisok miért értelmezik úgy a saját véleményüket, hogy csak az az egyetlen helyes és "haladó" irány?
Minden más, ami nem az ő álláspontjuk az "középkori", maradi, demagóg, stb.
Mintha minden csakis jó lehetne, amit az elmúlt pár évben találtak ki (pl. genderista, woke-irányzatok) és minden rossz és nevetséges, ami évezredek óta megvan (tradíciók, kultúra, vallás, lassan már maguk a nemek is).
4: így van, még ez a falusizás is megy ezerrel. Pedig ha bárki élt Budapesten, láthatja, hogy a külkerületekben élő alkoholista csöves proli sokkal rosszabb embertípus, mint a falusi, biciklivel kocsmába járó bácsi.
Ez a felülről lefelé való nézés és kisujjeltartás nagyon jellemző ezekre a szemináriumi bölcsész belpesti nyomikra.
Azért mert japán, norvégia, svedország, kanada, ausztria elég jó hely.
Ti pedig olyan pöcegödrök felé mentek mint zimbabwe és oroszország.
Nem ezt jelenti a neoliberalizmus. Az elsősorban egy szabadkapitalista gazdasági irányzat, ami pont a konzervatívokra jellemző. Szöges ellentéte a baloldalnak.
A liberálisok egy része tényleg nem toleráns az ellenkező véleményekkel szemben, de ennek elsősorban azaz oka, hogy az egyetemes emberi jogokból indulnak ki. Úgy gondolják, hogy valaki emberi jogainak a megkérdőjelezése nem lehet alternatív vélemény.
De ugyanez igaz a másik oldalra is. A konzervatívok ugyanúgy megbélyegzik a másik oldalt. Te is megtetted ugyanezt ebben a kérdésben, amikor egyből jöttél a woke, genderista jelzőkkel.
Volt egy érdekes tanulmány amúgy a témában, amiben azt vizsgálták, hogy mire alapul a konzervatív és liberális emberek belső morális iránytűje. Az jött ki minden vizsgált országban, hogy
a liberálisok két dologgal foglalkoznak elsősorban (sorrendben írok minden): 1. sérelem/baj csökkentésével 2. igazságossággal és sokkal alacsonyabban volt a 3. tekintély 4. csoport lojalitás 5. tisztaság (hagyományos erkölcsi értelemben).
Ezzel szemben a konzervatívoknál a sorrend (minden közel van egymáshoz): 1. sérelem/baj 2. tekintély 3. csoport lojalitás 4. tisztaság 5. igazságosság.
Ezek egyszerűen belső értékkülönbségek, amikről nagyon nehéz valaki véleményét megváltoztatni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!