Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Origo.hu miért szurkol...

Az Origo.hu miért szurkol ilyen elvakultan az oroszoknak az ukrán-orosz háborúban?

Figyelt kérdés

2023. márc. 3. 18:33
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Ez a jó link a PDF-hez:


[link]

2023. márc. 4. 03:26
 22/26 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező: én is ezt érzem, amit te.

Ha a listából indulsz ki, lehet hogy nem egyértelmű, mert nem látszik belőle, hogy mik a szalagcímek, de jó ideje már mindig ukránellenes hangsúlyban szerepel a főcím az origó főoldalán.

Ma pl. ez: FELLÁZADTAK AZ UKRÁNOK ZELENSZKIJ ELLEN, ELEGÜK VAN AZ ELNÖKBŐL

Mit akarnak ezzel elérni??? Azért remélem, hogy nem ez a gondolkozás és hozzáállás a magyar nép többségének az álláspontja, csak valamiért az államvezetésé. Szerintem többet veszít ezzel a hozzáállással Magyarország, mint amit nyer.


A másik állandó témájuk, a baloldali politikáról szól, amit próbálnak minden szempontból alázni. Le se tagadhatná az Origó, hogy Fidesz-propaganda médium.


Amúgy az Origón nagyon sok a hatásvadász, undorító cikkcím, nagyon nem szeretem ezt az oldalt. Mindig felmegy a vérnyomásom, ha felmegyek rá, sokszor inkább nem megyek.

2023. márc. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

22:


És ha hinni lehet a felméréseknek, az a legolvasottabb magyar internetes híroldal.


Ez azt hiszem sok mindent megmagyaráz..

2023. márc. 5. 16:46
 24/26 anonim ***** válasza:
76%

Az ok, az ,hogy a magyarokat az ukránok ellen hangolja. Ami sikerült is, nézd meg mit gondolnak a magyarok az ukránokról, milyen hozzászólások vannak:


Zelenszkij bohóc, USA csinálja, fasiszta kormányotok, náci ukránok halál rátok, kokós zelenszkij, Oroszok végre rendet tesznek stb..


Ez mind a közvéleményt hangolja oroszbaráttá, nyugatellenessé.


A megafonos aktivisták is folyton az ukránokat hibáztatják, gyártják róluk a lejárató videókat, cikkeket. Amúgy vicces egész nyugaton, sőt Lengyelo., Csehországban hősnek tartják az ukránokat, kivéve Magyarországon, ahol folyton hibáztatjuk őket, meg őket tartjuk a háború kirobbanásának okának.

2023. márc. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

“ megafonos aktivisták”

A megafonos aktivista az kb olyan mint anno a népi demokratikus köztársaság.. Ne hívjuk már őket annak aminek ők csak láttatni akarják magukat. Egy aktivista a hite és elkötelezettsége miatt aktivista, és általában nincsen abból anyagi előnye amit csinál.

Az ún. “megafonos aktivista” viszont az államtól kapja a 10-100 milliókat, hogy kritika nélkül visszaböfögje a párt narratívát. Az olyat, hogy “elv”, “hit”, “elköteleződés” pedig hírből sem ismeri. A fizetett propagandista a megfelelő szó ezekre, abból is a leggusztustalanabb, legrosszabb fajtából.

2023. márc. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Fingkirály ***** válasza:

Nagyon egyszerű, hogy miért nem alaptalan gyanúsítgatás a dolog:


1. A "rendkívüli hírek" nemcsak tartalma, de nyelvezete is egy az egyben megegyezik a bevallottan orosz üzemeltetésű propagandaoldalakéval, sőt a taszsz-os/ria novosztyis hírek (erősen oroszszagúan) magyar fordított változatai előbb jelennek meg, mint bármi más, még kormányközeli médiumban is


2. A rendkívüli hírek háttere az orosz nemzeti lobogó (nem véletlenül gondolom)


3. már több kormányközeli médiumot megvádoltam orosz szekértolással.


Egyedül egyetlen médium tiltott le fullban bármilyen interaktivitást adó felületéről, úgy hogy pl a facebook oldaluról (ahol amúgy már fél éve csak bulvártartalmakat adnak le, azt is kommentelési lehetőség nélkül) nemhogy a kommentelést vették el, telibe kitiltottak.


Az origó.


És én csak egy senki vagyok, nem valami befolyásos aktivista.


A legeslegutolsó senkit is veszélyforrásnak tartani, tiltani, elvinni, elhallgattatni - na ilyet csak oroszok csinálnak ma.

2023. júl. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!