Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több helyütt olvastam, hogy...

Több helyütt olvastam, hogy ma már nem áll a bal-jobb felosztás, hanem a törésvonal a globalista meg a szuverenista pártok között van. Magyarországon melyik pártok tartoznak ide és oda?

Figyelt kérdés
2023. febr. 28. 19:27
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Nálunk csak populista pártok vannak.
2023. febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez mindig is így volt valójában, és ez mindig az ideológiában van kódolva. Minden tézisnek megvan az antitézise, és ez mindig a partikuláris vs. univerzális tengelyen mozgott.


Pl. a Római birodalom "globalizmusa" szembekerült a germánok, zsidók, kelták partikuláris szuverenista érdekeivel.


A zsidóság etnicista-törzsi vallásfelfogását a kereszténység reformálta nemzetek fölött álló "globalista" világvallássá.


A "globális" katolicizmusra válaszként nemzeti nyelvű lett a protestantizmus, a reformáció nemzeti egyházakat szült.


A nacionalizmusra válaszul született sok univerzalista ideológia (a baloldali ideológiáktól az európai integráció gondolatán át a globalizációig).


Az univerzalizmusra radikális válaszként születtek meg a fajelméletek, a fasizmus, nácizmus, hungarizmus, vasgárdista ideológia, manapság a szuverenizmus, illiberalizmus, stb.


Ez a két erő mindig harcolt egymással: az egységesülés univerzalista gondolata a szuverenista-nacionalista-törzsi-faji gondolatokkal, a LOKÁLIS és PARTIKULÁRIS érdekre és értékre helyezve a hangsúlyt.


A globalista tendenciák árnyoldala, hogy a "központ" messze kerül az egyéntől, aki "túl kicsi" hogy odáig elhallatszodjék a hangja. Minden út Rómába / Moszkvába / Washingtonba / Brüsszelbe vezet, megképződik egy konstans "elnyomás".


A szuverenista-nacionalista út viszont VÉRES, soha semmi nem ontott több vért Európában, mint a szuverén nemzetek véres versengései (efy darab földért, egy erőforrásért, a nemzeti büszkeségért, az egymás fölötti uralom/dominancia vágyáért, stb.).


A szuverenizmussal az a fő baj, hogy rövid úton érdekösszeütközéshez és háborúhoz vezet.


Elég ma ránézni Európa térképére: van egyrészt az EU és/vagy NATO tagállamok közössége, amin belül teljes béke van, egymással évezredes ellentétben levő nemzetek között is, útlevél nélküli határátlépéssel, közös piaccal: "Egység a sokféleségben."


És van az EU-n, NATO-n kívüli világ, ahol folyton ömlik a vér, alig fejeződik be egy délszláv háború, indul az orosz-ukrán, sosem némulnak el a fegyverek.


A globalizmus ára a partikuláris érdekek és értékek háttérbe szorulása, a szuverenizmusé pedig az örökös háborúskodás és öldöklés a szuverén nemzetek között.

2023. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez a kettő törésvonal nem zárja ki egymást.
2023. febr. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
21%

Fidesz, Mi Hazánk - szuverenista

DK, Momentum, LMP, MSZP, Párbeszéd, Jobbik - globalista

2023. febr. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%
Ennek akkor lenne értelme ha a globalizmus nem azt jelentené átlag jóska szerimt hogy van Pride, a szuverenitás pedig azt, hogy nincs Pride.
2023. febr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindez csak a színjáték a népnek. Olyan irány sajnos nincs, ami az emberek érdekeit nézné. Maximum olyan van, ami úgy tesz, de valójában az sem azt teszi.
2023. márc. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!