Nyugaton a rasszizmus mentén kialakulhatnak még törésvonalak a társadalomban?
Szerintem kicsit túlzás ez amit a rasszizmus ellen a médiában tesznek. Lassan tényleg ki sem szabad mondani a "néger" szót vagy egy viccet elsütni, ami valamilyen etnikumhoz kötődik. Ezzel párhuzamosan meg mindenki tudja, hogy a bűncselekmények és problémák jelentős részét Európán kívülről bejött emberek okozzák, csak nem szabad néven nevezni a dolgot.
Félreértés ne essék, nem állítom, hogy ne lennének nagyon értékes emberek bevándorló háttérrel, de ők is már inkább megvetik a gettókban élőket és nem akarnak velük azonosulni.
Öntudatra ébredhetnek még a népek vagy ez a vonat már elment? Egyáltalán milyen lesz akkor az identitás, az emberek nem születnek színvaknak, csak látják a különbségeket?
Miert kell a dolgot a rasszizmus iranyaba elvinni: vannak tisztesseges emberek es vannak tisztessegtelen emberek. Az elobbieket szeretjuk, az utobbiakat nem. Es ezt full fuggetlen lehet kezelni olyan dolgoktol, mint szarmazas vagy vallas.
Szerencsere nyugaton tobben valljak ezeket a nezeteket.
A probléma ott kezdődik, hogy az általad is említett etnikumok által elkövetett bűncselekményeket az unintelligensebb emberek a rasszal hozzák párhuzamba, tehát a közvetlen származást tartják a probléma okának. EZ a rasszizmus. Ez nagyjából azon a következetességi elven van, mintha azt mondanánk, hogy a barnaszeműek butábbak a többieknél.
Az értelmesebbek már tudják, hogy a kulturális háttér és a neveltetés viszont számít, de azért ott sem százszázalékig meghatározó. Tehát nem azért lesz valaki valamilyen mert egy adott bőrszíne/származása van, hanem hogy hogyan lett nevelve. A közel-keleti országokban születettek más normák szerint élnek, nem mind akarnak asszimilálódni, ezért pedig sokszor keresik a hasonlóan gondolkodó "földieik" társaságát. Ilyen helyzetekben szoktak lenni konfliktusok. De elárulom, hogy a magyarok egy bizonyos rétege is ugyanígy viselkedik külföldön, meg a szlovákok is, meg kb mindenki, aki megélhetés miatt megy máshová. Szóval ha azért az egy rétegért (ami minden népnél megtalálható) mindenkit hazazavarnánk, minden nemzet pórul járna.
Egyébként a jelenség még csak nem is korlátozódik a hátrányosabb országok lakóira, mert pl a németek közül sokan mennek Svájcba dolgozni, és egy réteg ott is ezt csinálja: elnézi a svájciakat, miközben tőlük kapja a pénzét, és igyekszik csak németekkel körülvenni magát. Csak mondjuk ők általában nem pincérnek mennek át, hanem középvezetőnek.
#4
Ez igaz, hogy a bűnözés nem a származás, hanem a rossz szociális helyzet miatt nagyobb bizonyos társadalmi csoportokban. Viszont egy közösség kohézióját gyengíti, ha egy részében ez gyakoribb, a másik része pedig ezt nem teheti szóvá. Ez az, amit én nem értek, hogy miért van, mert szerintem nem csak a rasszizmus generál feszültségeket, hanem a túlzásba vitt antirasszizmus is, ha ezeket a dolgokat a politikai korrektség nevében el kell hallgatni.
Másrészről meg a multikulturalizmus csak bizonyos intelligencia felett működik, azalatt mindenki a saját klánjához csapódik. Az Európán kívülről érkező embereknek más a köztér kultúrája, a munkához való viszonya, stb. Nagyon ostobának kell lenni, hogy azt mondjuk nem zavar, hogy megváltoznak a városképek.
A politikai korrektséget én is ki nem állhatom, szerintem is káros. Sajnos az a baj, hogy nehéz reálisan meghúzni a határokat, mert egyrészt egy bizonyos szintű korlátozás már jogsértő lehet, másrészt mert hiába vannak minták egy-egy embercsoport viselkedésében, az egyének hozzáállása sosem lesz egységes.
Például tegyük fel, hogy van egy szír család, akik nem kifejezetten értelmiségi múlttal rendelkeznek, ezáltal nagyobb esélylel rögzülnek bennük a saját nemzeti szokásaik alapként, amiktől nehezebben térnek el. Ha ők elmennek Németországba egy új élet reményében, nulla nyelvtudással, mondjuk mert az életük veszélyben volt Szíriában. Na mármost nulla nyelvtudással nyilván úgy érzik magukat biztonságban, hogy a saját népükkel vegyülnek. Minden új nekik, a szokások, a normák, a városok, az emberek, az ételek, a nyelv... Hibáztathatóak-e érte? nem. Ki dönti el, mennyi ideig normális ilyen állapotban lenniük, mennyi idő után kéne nyitniuk a befogadó ország felé? Nem is lehet meghatározni, hisz' míg vannak személyiségek, akik háromszavas nyelvtudással is már próbálnak a helyiekkel beszélgetni, és próbálnak tanulni, bekapcsolódni, addig vannak oylanok, akik félénkebben/lassabbak/bizalmatlanabbak. Ezek nem rossz tulajdonságok, csak max nem előnyösek az adott helyzetben. Tehát ha szabályt akarunk hozni, valakin át kell gázolni vele. Kívülről pedig nehéz (=nem is lehet) megítélni, hogy valaki nem akar beilleszkedni vagy csak még nem tudott.
Persze vannak dolgok, amik már ide nem sorolhatóak, hanem a túl PC-skedésbe esnek. Én mondjuk nem a négerezést sorolnám ide, mert szerintem megvan a joguk rá, hogy ezt sértőnek nevezzék, és megjelöljenek egy opciót (pl. h fekete), amiként meg lehet nevezni azt az elvont fogalmat, amiről szó van. Ez nagyjából megfeleltethető annak, minthogy a magyarok többségének nem esne jól, ha a románok "hazátlannak" hívnának minket. Nyilván, ez nem olyan elterjedt, mint az n-betűs szó a feketékre, de vegyük azt is figyelembe, hogy sosem volt olyan jellegű és hosszúságú román elnyomás a magyarok felett, mint amit Amerika elmondhat magáról a feketékkel kapcsolatban... Tehát kicsit más a múltja a kettőnek. Az, ha nem jelölnek meg helyes opciót, az viszont már hiba (ott kezdődik ugye, h kb minden fekete ugrik minden kifejezésre).
Viszont Kanadában pl. nagyon durván túl van pc-skedve minden. Ott közelező a bukósisak kerékpáron, kivéve, ha muszlim vagy, mert azok turbánban járnak, és a turbánra nem lehet rávenni a bukósisakot. Röhejes. Bár engem nem zavar, az ő feje megy szét, ha elgázolja a busz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!