Egyes még mindig teljesértékű demokráciának gondolják Magyarországot tekintve, hogy a Fidesz hogyan bánik a Debreceniekkel?
#8 Félreértelmezed - szándékosan - a szabályokat.
Magyarország képviseleti demokrácia és nem az adott ügyekben szavaznak az állampolgárok minden alkalommal, hanem egyszer, amikor arról szavaznak ki legyen akinek átadják a döntési jogukat. Ezért hívjuk őket KÉPVISELŐnek, mivel azokat képviselik akik szavaztak róluk.
A parlamentbe választunk képviselőket és ők döntenek országos ügyekben a mi felhatalmazásokkal, meg az önkormányzatokba választunk önkormányzati képviselőket, akik helyi ügyekben döntenek.
EZ a törvény és ez az ami tiszteletben van tartva.
Meg van határozva a törvényben ezen képviselők feladata, jogosultsága, döntési jogköre. Amikor döntöttek a debreceni beruházásról akkor azok döntöttek akiknek ez joga és feladata volt. Nem kell népszavazást tartani egy beruházás ügyében. Lehet, de nem kell.
Ha valaki népszavazást akar annak is meg van a maga törvényes módja.
"Vagyis, mielőtt a kormány meghozna egy döntést, előbb népszavazást kell indítani. "
Az őszi ülésszak utolsó napján 15 ügyben hozott a parlament döntést. Akkor szerinted előtte 15 népszavazást kellett volna tartani a "A Magyarország minisztériumainak felsorolásáról szóló 2022. évi II. törvény és egyes kapcsolódó törvények módosításáról szóló törvényjavaslat"-ról meg a "A Magyarország Kormánya és a San Marino Köztársaság Kormánya között a beruházások ösztönzéséről és kölcsönös védelméről szóló megállapodás kihirdetéséről szóló törvényjavasla"-ról is közte?
#12 Mivel nem kell ilyen ügyben népszavazásnak történnie. Ez a helyi önkormányzat döntési jogköre és ehhez kérhetik a kormány, a parlament támogatását.
A döntés a debreceni önkormányzat 31 képviselőjének és polgármesterének a feladata és joga erről dönteni. Ez a munkájuk, ezért szavazták meg őket oda a debreceniek.
"Bocs, de Magyarország kétharmada nem ostoba debil szavazókból áll."
Nem fideszes a magyarok kétharmada egyrészt, másrészt meg...de, elég sok az ostoba, jóval több, mint kellene :)
#15 Miért akarná a kormány megvétózni?
Komolyan nem értem mi a gondod.
van egy 200 ezer lakosú nagyváros amiben megvalósul egy beruházás. A többi mellett a városon kívül, egy olyan területen amit 15 éve kivettek a művelésből mert már 15 éve eldöntötte a város akkori vezetése, hogy ott egy ipari beruházás fog megvalósulni. Abból nem lett semmi és most a helyén lesz egy másik beruházás.
A 200 ezres lakosságból pár százan nekiálltak tiltakozni ellene. És? Soha semmi nem fogja az összes ember tetszését elnyerni. Nincs olyan, hogy mindenkinek jó.
Ha népszavazás lenne róla akkor a debreceni választópolgárok legalább felének el kellene mennie szavazni ahhoz, hogy érvényes legyen. Miközben a z önkormányzati választáson is csak alig 60 ezren vettek részt.
de tegyük fel elmegy a szavazópolgárok fele és annak több, mint fele NEM-mel szavaz. Az mégis mitől lesz demokratikusabb vagy jogosabb annál a döntésnél amit az önkormányzati választáson megszavazott önkormányzat hozott meg többséggel?
Felül lehet írni, meg lehet változtatni egy népszavazással, de ezt ezeknek a debrecenieknek kell elérnie. A helyi népszavazáson eleve sokkal több aláírást kellene összeszedni mint ahányan tiltakoznak, hogyan lenne meg utána a népszavazás?
18: nem az a kérdés, hogy meg akarja-e vétózni, hanem hogy megteheti-e?
Nem vagyok jogász, ezért még egyszer mondom, hogy fogalmam sincs a jogi keretekről, de a gyakorlatban biztosan nem úgy van, hogy a képviselők hoznak egy döntést és az onnantól kezdve megkérdőjelezhetetlen. Ha olyan döntést hoznának, hogy épüljön meg Debrecen belvárosában az ország legnagyobb homoszexuális szórakozóhelye, akkor meg is épülne? Nem. Ugyanez van az akkumulátorral is, ha a helyiek többsége nem akarja, hogy felépüljön, akkor egy demokráciában ezt meg kell vétózni, amennyiben többen szavaznak nemmel. Viszont a szavazásra esélyt sem adtak eddig.
"200 ezres lakosságból pár százan nekiálltak tiltakozni ellene." Van az több is (ezt ugye nem tudhatjuk, hogy mennyi, ameddig nincs szavazás), csak nem mennek ki tiltakozni.
Ezt a beruházást a debreceni önkormányzati képviselőtestület ás a polgármester is támogatja és megszavazta, őket pedig a debreceniek szavazták meg. Ennél mi lehet demokratikusabb?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!