Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Vármegye bérlet jó ötlet?

A Vármegye bérlet jó ötlet?

Figyelt kérdés
Most jelentette be Orbán Viktor, hogy bevezetésre kerül. Bp és vonzáskorzetében egységesen használható. Mindenhol a Vármegyében és ez nagyon jó!

2023. febr. 18. 16:20
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
25%

És hol maradd majd a színvonal?

Már most is néha olyanok a vonatok hogy csak na

Ki fogja megfizetni megint adó forintokból fog menni?

Emelni kellene a színvonalat és az árakat ha már úgyis dübörög minden nem?

2023. febr. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

#21:

Eddig is (szinte) mindenki fizette :)


Nem tudom most mi a helyzet, de kb 10-12 évvel ezelőtt egy gazdasági cikkben azt olvastam, minden magyar évente kb 20 (vagy 50?) ezer forinttal járul hozzá a MÁV működéséhez. Még ha egy km-et sem utazik rajta :D :D


Szóval a színvonalat továbbra fizeted Te is, ha nem utazol rajta akkor is :D De hálásak is vagyunk neked ezért :D



Update: Na hogy ne a levgőbe beszéljek, ráengedtem a guglit.

[link]


350 mrd volt csak a 2019-ben az állami támogatás, hogy legyen MÁV. Ha a csecsemőktől a haldoklóig mindenki (~9M) fizet érte, az átlagban kb 38eFt/év. Ha csak a foglalkoztatottakat (~4,7M), akkor a "0km-es bérlet nekik" 74e Ft/év volt :D

2023. febr. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Nekem nem, vonatra nem mindre, városomba meg kell venni a helyit, plusz ott is ahol dolgozok. Hozzá a gyaloglás, várakozás. Vagy is autó még mindig jobban jobb, olcsóbb és ott szállok ki, ahol kell.
2023. febr. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Alex Fly ***** válasza:
@22: mi ebben a meglepő? A tömegközlekedés működtetése közszolgáltatás, amelynek biztosítása állami feladat. Ugyanígy fizetsz az oktatás, egészségügy, kormányhivatalok,stb. fenntartására is -függetlenül attól, hogy te személy szerint igénybe veszed-e...
2023. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
most olvasom hogy helyjegy köteles vonatokon nem lesz érvényes. Namost ha a mávstarton rákeresek, hogy budapest-balaton, akkor kijön egy csomó vonat, van ami helyjegy kötelesnek van feltüntetve, de van ami nem (árban is van 300Forint difi) Egyik tópart intercity, másik tópart gyorsvonat. Ugyanaz a menetidejük, ugyanakkor indulnak. Egyik 300Ft-tal drágább és oda is van írva hogy helyjegy köteles. Valaki aki nagy MÁVos, eltudná nekem magyarázni, hogy lehet az, hogy ugyanaz a vonat egyszer hegyjegy köteles, egyszer meg nem? Külön vagon van erre vagy mi? A portfolion épp hallgatom a mai cheklist podcastot, ott az úriember konrkétan azt mondja, hogy ezzel a megyebérlettel nem lehet majd a balatonra szaladgálni.
2023. febr. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
#25: A balatoni járatokat nem ismerem, de más vonalakon van olyan igen, hogy bizonyos vagonokba helyjeggyel lehet leülni, azok kicsit másképp is néznek ki, máshol pedig anélkül. Én mindig helyjegy nélkül utazom, gondolom ezeknél a vonatoknál is hasonlóan működik.
2023. febr. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim válasza:
Diákoknak jó.
2023. ápr. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!