Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Konjunktúránkat tekintve az...

Árokpart kérdése:

Konjunktúránkat tekintve az elkövetkező években melyik lehet hasonlóan jó év mint pl. a 2019-es?

Figyelt kérdés
Talán a 2025-ös év már lehet hasonló? Van erre némi esély és nemcsak nálunk, hanem a világban is?
2023. febr. 16. 23:24
 1/4 anonim ***** válasza:
27%

Ez sok mindentől függ.

A tizedik szankció elfogadása azt mutatja, hogy az uniós vezetés nem tanult az elmúlt évből, halmozzák az unió tagállamait érintő negatív lépéseket.

A német gazdaság már megindult a visszaesés felé és az energiaigényes cégeket sikerrel csábítják át az USA-ba az amcsik.

Ha a németeknél csökken az ipari termelés, akkor csökkenni fog a munkahelyek száma és ezzel a jövedelmük, elkölthető pénzük is. Akkor nálunk is romlani fog a termelés, hiszen a németek az egyik legfontosabb vásárlói a magyar termékeknek.

ha pedig ez szerte Európában hasonlóan alakul, akkor itt tehet bármit a kormány, nem lesz kinek eladni amit termelünk, nem lesz bevétel, nem lesz pénz további fejlesztésekre sem.

nagyban függ a jövő a háborútól, hogy meddig tart, milyen lesz a környezet miatta és a 2024-es uniós választások eredményétől is.

Én a 2025-ös évet még nehéznek tippelem. Jobb lesz, mint a 2020-as pandémiás év volt, de nem lesz olyan jó mint az az előtti időszak.

2023. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, még több náci lesz és még nagyobb kapitalizmus.
2023. febr. 17. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát mivel sajnos EU tagok vagyok, így nem valószínő. Egyedül Oroszország fog erősödni, mivel meg se érzik a válságot.
2023. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Megérezni megérzik, ahogy a 2014 utáni szankciókat is megérezték, a hiba ott van, hogy akik kitalálják a szankciókat azok azt hiszik az oroszok majd csendben hagyják, hogy megtörténjen velük a válság, a szankció. Mivel az EU vezetése csak ennyit tud csinálni, szépen elfogadják ami az EU-val történik és nem tesznek ellene semmit, nem képesek. azt hiszik az oroszok is ilyenek.

A valóságban viszont a 2014-es szankciókat követően az orosz gazdaság változott és az európai piac helyett kerestek másikat, a behozatal helyett egyre inkább kialakult a saját termelésük. Ahogy most látott nemrég napvilágot, hogy több kőolajat adtak el idén januárban, mint egy vagy két éve, miközben a szankciók kitervelői szerint majd ha Európa nem vesz tőlük kőolajat akkor abba bele fognak roppanni és nem lesz bevételük a háború finanszírozására.

Jelenleg tehát a szankcióval azt érték el, hogy sokkal többe kerül a kőolaj, a kisebb eladott mennyiséggel is megkeresték az oroszok azt a pénzt amit korábban a több eladott kőolajjal - és közben nem várták tétlenül, hoyg majd semmit nem vesz tőlük Európa, hanem kerestek más piacot és jóval többet tudnak eladni még a korábbinál is.

Az EU döntéshozói tulajdonképpen elérték, hogy az oroszok más piacra is betörjenek, dollár helyett rubelben kérhessék el a kőolaj árát, a pénzük erősödjön, a bevételük nőjön és közben az az Európa ami a háborús ellenfelüket pénzeli az meg gyengüljön.

Hurrá. Ez a nagy siker, az unió szuper agyatlan vezetői erre voltak képesek.

2023. febr. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!