Debrecenben össznèpi ellenállás van az akkumlátorgyárral szemben?
Egy 1-5 skálán, ahol 1 támogatja, 2 inkább támogatja, 3 semleges, 4 inkább ellenzi, 5 ellenzi, a lakosság kb 80-90% 2-4 között lehet valahol. A nagy molinós meg hangos ellenzők többsége még csak nem is Debreceni. Ahogy a legnagyobb támogatói sem.
Egy másik kérdésre, miszerint, ha felépül(ne) dolgozna-e ott 90% azt válaszolná, hogy "hát, ha jól fizetnek..."
#1 A szokásos hergelés folyik.
Évekig ment a hiszti, hogy miért nem segít a kormányzat a kelet-magyarországi területek fejlődésében, miért kevesebb ott a munkahely, miért nincsenek nagy beruházások, stb. stb. - de amint van egy beruházás azonnal ugyanazok elkezdenek tiltakozni ellene.
A legnagyobb vicc, hogy pont azok tiltakoznak a leghangosabban akiknek köszönhetően lesz pár év múlva lehetetlen a belsőégésű motorokkal az autógyártás Európában. Az elektromos autókhoz meg bizony akkumulátor kell.
Volt egy cikk valahol, hogy amikor Fletóék gumigyárat akartak építeni, akkor a fidesz tiltakozott ellene a lakosok egészsége után. 2010 után a fidesz aztán épített gumigyárat.
Ha most a fidesz lenne ellenzékben, akkor ők és a híveik elleneznék a legjobban a debreceni gyárat.
Vicces a fideszesek kényszeres legyintgetése :-))))
Áááá, csak pár százan mentek el a közmeghallgatásra. Áááá, csak pár ezren tüntettek. Ááááá, csak 12 ezer aláírás gyűlt eddig össze ellene. :-)))
Közben pár százasból tízezres nagyságrendűvé duzzadt az ellenállás, de még mindig legyintgetnek.
Már várom az "Áááá, csak pár százezer ember, mi az a 10 millió magyarhoz?" állapotot! :-)))
#5 A valóság az, hogy a debrecenieket vagy nem érdekli lesz-e ott ilyen beruházás vagy éppen örülnek neki.
Ha nem így lenne akkor először lett volna nagy felháborodás a debreceni lakosok körében és utána jöttek volna mellé az ellenzéki pártok meg a sötétzöld aktivisták.
Azonban pont fordítva történt, a debrecenieket nem zavarta a beruházás megindulása és akkor sikerült ezt a pár %-os tiltakozást összehozni amikor ott már hetek óta gerjesztette a feszültséget mindenféle ostoba hazugsággal az ellenzéki média meg a tiltakozók.
1-es, egy normális országban ez egy fontos információ lenne a lakosság véleményéről.
Egy olyan országban, ahol a kormánypárt uralja a közszolgálati(nak csúfolt) médiát, a megyei napilapok vonalasabbak, mint az 1970-es években, igazából az általad citált adat semmit se jelent, csak azt, hogy az agymosás ugyanúgy működik, mint a választások idején.
Én azt mondom: ha ezek az akkumulátorgyárak nem jelentenének veszélyt a környezetre, akkor nem kéne sumákolni meg izomból lenyomni a lakosság torkán őket. Akkor jönnének az adatokkal, ill. a cég emberei és a Greenpeace (vagy más szervezet) együtt végeznének méréseket, a technológiát részletesen ismertetnék nekik stb.
Sajnos nekem vannak tapasztalataim a szocializmusból. Amit nem akarnak elmondani, annak mindig oka van. És mindig olyan oka, ami a lakosság bőrére megy. A szomorú az, hogy a rendszerváltás után 33 évvel olyanok megtörténnek, amit már a rendszerváltás előtt 1-2 évvel is megállított volna a lakossági tiltakozás.
Hadd jegyezzem meg, hogy Győr mellett is volt valami rejtélyes vizsgálódás, itt is volt feszültség a környéken lakók között, a fideszes polgármester itt se adott ki információt. De azért ő nem a szokványos pártkatona, időnként szembe mer menni az országos irányvonallal a város érdekeiért. Azóta elcsöndesültek a dolgok, Győrt nem emlegetik az épülő akkumulátorgyárral kapcsolatban. Gondolom, a polgármester bizalmasan jelezte fölfelé, hogy nagy a lakossági tiltakozás, ezért ő sem pártolja. Fönt meg tudomásul vették és mivel megvoltak az ügyeletes stréberek pl. Debrecenben, ezért ott fogják megépíteni.
Győriként mondom: nem sajnálom tőlük sem a munkalehetőséget, sem az iparűzési adót. Örülök, hogy nálunk nem lesz akkumulátorgyár.
Egy normális országban a KORMÁNYPÁRT MAGA kérte volna ki a lakosság véleményét, ha más nem, a helyi polgármester kezdeményezésére - aki normális országban elsősorban a saját VÁLASZTÓIT KÉPVISELI, csak másodsorban a pártja központi maffiavezéreit! - méghozzá a beruházás előkészítésének megkezdése ELŐTT!
NEM UTÓLAG!
Egy ilyen ügyet nem kellett volna az ellenzéknek tematizálni, különösen egy kormánypárti városban. Egy normális ország normális politikusa SAJÁT MAGA TEMATIZÁLTA VOLNA, odafordult volna a SAJÁT VÁLASZTÓIHOZ, akiknek a hatalmát köszönheti, és megkérdezte volna: ti szeretnétek ezt vagy nem szeretnétek?
Egyelőre csak az látszik, hogy sokan, tízezres nagyságrendben NAGYON NEM SZERETNÉK, az a fideszesek hülyesége, hogy a többi lakos mind szeretné!
Ha azt hinnék, hogy ebből a hazugságmantrájukból akár csak egy szó is igaz, már rég elindítottak volna egy ELLEN-PETÍCIÓT, aminek már rég több tízezer aláírásnál kellene járnia!
Egyelőre csak ELLENE van petíció, amit tízezres nagyságrendben írtak alá emberek. MELLETTE SENKI nem ágált a debreceniek közül. Maximum annyi megállapítható, hogy a város lakosainak többsége MÉG passzív a kérdésben - de nem az, hogy támogatná a gyárat!
Tessék elindítani egy támogató petíciót - bárki megteheti! - és lássuk, hány DEBRECENI írja alá!
Én SENKIT nem ismerek Debrecenben, aki örülne ennek a gyárnak, egyetlen lelket sem, pedig elég kiterjedt az ismerősi köröm ott... Attól még a fideszesek nem lettek baloldalivá, de NEM AKARJÁK ezt a gyárat, akiket én ismerek, azok közül SENKI.
A fidesz ezt pontosan felmérte, különben már lenne nemzeti konzultáció meg ellen-petíció, a gyárat támogató demonstrációk, békamenetek, stb.
Pont azért próbálják inkább lekeverni, szőnyeg alá söpörni a témát, mert TUDJÁK, hogy nem népszerű! Mérik az ilyesmit!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!