Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » És te? Ti mit tennétek?

És te? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Ha visszamehetnék az időben odamennék ELNÖK ÚRhoz és mondanám neki,hogy Feri ne mondd el az öszödi beszédet a nép félreérti és elárulnak majd a párton belül.


A fidess meg amúgyis az alkalomra vár hogy fradi ultrák és szélsőjobbos terror szervezetek segítségével puccskísérletet hajtsanak végre.


Mondanám neki,hogy ha megteszi akkor a puccsista Fidess 2010től illegitim terror rezsimet fog csinálni



2023. jan. 31. 05:09
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

20 Picit visszakérdeznél? Nem megy önállóan a megfogalmazás?

Na jó, pl. attól demokratikus, hogy nem egy jelölt van az elnöki posztra (mert ugye felvetitek a fidesznek, hogy autokrata, egyszemélyes). Hát, nem látom a különbséget.


Miért baj, hogy egy házaspár áll az élén? Ezt kérdezték romániában 1988-ban. Ugye tudod mi lett a vége? Demokráciában minimum elvárás az összeférhetetlenség elve pl.

2023. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
GY1G.
2023. jan. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"Nem megy önállóan a megfogalmazás?"


Na erről beszéltem: erre mi szükség van? A kérdésem teljesen érthető, mert eleve a demokráciát félreértelmezik sokan, de még azon belül sem egyértelmű, hogy az a kérdés, hogy DK pártvezetése mennyire demokratikus belülről, vagy az, hogy mennyire képviseli a demokráciát.


Én azt nem tudom megítélni, hogy a belső működése mennyire demokratikus a pártnak. Annyiban emlékeztet demokráciára, hogy volt választás, és transzparens is. A Fideszben meg 2013 óta szerintem nem volt ilyen. Ettől még lehet ez látszatdemokrácia, nem tudom megítélni.


"Ezt kérdezték romániában 1988-ban."


Ott egy ország élén állt házaspár, nem egy párt élén.


"Demokráciában minimum elvárás az összeférhetetlenség elve pl."


Ilyen téren a DK-ról még nem tudjuk, mennyire lenne demokratikus. Te sem, én sem.

2023. jan. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"Ott egy ország élén állt házaspár, nem egy párt élén."


Mert ha nyerne az ellenzék, nem egy ország élén állna ez a házaspár?


"Demokráciában minimum elvárás az összeférhetetlenség elve pl."

A férj a DK elnöke, aki elméletben a legnagyobb ellenzéki párt, ez a párt ad egy miniszterelnök jelöltet, aki a főni felesége.


Tehát egy fiktív DK kormányban a férj, mint pártelnök ellenőrzi a feleséget, aki miniszterelnök. És a feleség nyújtja be a jogszabály tervezetet ami pl. a férj pártjának állami támogatásáról szól.

Hát valóban nem összeférhetetlen...Nem szeretném ilyen téren (sem) kipróbálni.

2023. jan. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
Igazából már kipróbáltad :D. Az ország miniszterelnöke a kormánypárt elnöke immár 10 éve, és ott szerintem választást sem írnak ki új elnökké. Ezen kívül a jegybank elnöke, a köztársasági elnök, az egyetemi alapítványi vezetők mind ennek az embernek a korábbi közeli munkatársai. A DK-val kapcsolatban ez mind feltételezés, a Fidesz esetén pedig tény.
2023. jan. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Mert ha nyerne az ellenzék, nem egy ország élén állna ez a házaspár?"


Ok, de akárhogy is, Caucescuék esetén nem a házasság ténye volt a gond, hanem a véres diktatúra. A házaspár felemlegetése rettentő gyenge párhuzam. :D

2023. jan. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

25 A legtöbb demokráciában a vezető párt elnöke a miniszterelnök. De csak kevés hely van, ahol második embernek ez a személy a házastársát nevezze ki.


Hát a DK pont ilyen.


És ez a válaszom a 26-osnak....véres diktatúra, vagy puha, a lényeg, hogy közük nincs a demokráciához.

Ha a házasság ténye nem gond, akkor más esetekben miért gond az összeférhetetlenség?

2023. jan. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!