Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a szivárványos zászló nem...

Ha a szivárványos zászló nem politikai szimbólum, akkor a nagy Magyarország miért az?

Figyelt kérdés
2023. jan. 28. 18:53
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8

A jelenben utalhat politikai hovatartozásra (bár ezt sem lehet abszolút megmondani, miért ne tarthatná igazságtalannak Trianont egy baloldali), de az, hogy ez ezer évig politikai hovatartozást jelölt, egyáltalán nem igaz.

2023. jan. 28. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
5ös egy Szóval nem állítottam hogy politikai hovatartozást jelölne, két egymástól külön álló állítást írtam le, az egyik az volt hogy közel ezer évig a Nagy Magyaroszág zászlót és térképet politikai értelemben véve használták, mert az akkori területi egységet fejezte ki, tehát maga a Nagy Magyarország szimbólumnak történelmi és politikai vonatkozásai vannak. Ez volt az egyik állításom a másik állításom pedig az volt, hogy a szivárványos zászló az egy adott társadalmi csoportot jelöl bármiféle politikai hovatartozás nélkül, a két állítás egymástól különálló, szóval megkérlek értelmezd picit jobban amit leírnak, és ne keverd össze a kettőt
2023. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
11%
Én csak azt írtam le hogy a Nagy Magyország zászló miért politikai szimbólum, míg a szivárványos zászló miért nem az De ugyanez igaz pl az Országalmára is, ezek mindig uralkodói szimbólumok tehát poltikai jelentéssel bírnak :D.
2023. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#12

Ha valaki politikai értelemben használ egy szimbólumot, az kifejez egy politikai álláspontot. A politikai álláspont pedig elég gyakran politikai hovatartozásból fakad. Felmerül a kérdés, hogy milyen politikai álláspontot fejezett ki Trianon előtt az, ha a zászlóban volt egy rántott hús alakú Magyarország. Egyetlen egy olyan momentum volt a történelemben, amikor nagyon rezgett a léc az ország területét illetően, ez Buda elfoglalása után volt, amikor három részre szakadt. Ezek után fel sem merült, hogy megcsonkul az ország, még a dualizmusban sem. Egyszerűen nem volt ok arra, hogy politikai jelentése legyen ennek.

Abban igazad van, hogy önmagában a szivárványos zászló nem fejez ki politikai hovatartozást, de ezek a szimbólumok mindig kontextusba ágyazódnak, és ha pl. Trianon után valaki nagymagyarországos sálat visel egy meccsen, abból nagy valószínűséggel lehet következtetni a hovatartozására, bár ahogy már korábban is írtam, ezt sem lehet abszolutizálni. Ugyanígy a szivárványos zászló a maga kontextusában igenis kifejez egy politikai hovatartozást, mert feltételez, hogy nem konzervatív nézetei vannak azoknak, akik pl. kiteszik az Instára.

2023. jan. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%
azért mert az LMBTQ közösségnek semmi köze nincs a politikához
2023. jan. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
46%

15#

Hogyne lenne.


A balliberális pártok előszeretettel használnak szivárvány zászlót,

2023. jan. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!