Vajon a magyar lakosság meg tudja, pontosabban egyáltalán meg akarja akadályozni, hogy végleg kínai, német meg más országok gyarmatai legyünk?
2: pl. a kínai egyetemnél elég furcsa volt, hogy mi vennénk fel hitelt a kínaiaktól, hogy ők ebből a hitelből kínai fizetős egyetemet építsenek itt, nem igaz?
Ha fizetős egyetemet csinálnak, ami profitot termel, akkor miért nem ők építik meg saját pénzből, miért nekünk kell tőlük hitelt felvenni az építésre?
Mi magyarok egyenesen rosszul érezzük magunkat, ha senki nem akar elnyomni minket, hanem élni kéne a szabadsággal.
Lám, 1990-2010 között sem tudtunk élni vele.
Gyakorlatilag a török hódoltság óta ez a nép nem tud mit kezdeni azzal, ha időnként pár évre szabad. Ilyenkor, mintegy hatalmi vákuumba, szinte beszívunk egy másik nagyhatalmat, hogy most ők dugjanak s....be minket, mert zavar minket, ha senki sem akar.
Most itt van Kína, elég érzéketlen mind a szociális, mint az emberiességi, mind a környezetvédelmi megfontolások (ld. pl.: akkumulátorgyárak...) iránt. Magyarul, olyan brutalitással dug s...be minket, ahogy az elmúlt több száz évben senki. A magyar nép jelentős része meg erre is csak sivít az élvezettől.
Szeretitek ezt a Kínázást most előszedni állandóan, kérdező.
Azt tudtad, hogy évekkel ezelőtt fogadott el az EU egy olyan együttműködési megállapodást Kínával, amiben benne van, hogy a lehető leggyorsabban és legszélesebben kell bővíteni a gazdasági együttműködést Kína és az EU tagállamai között?
Azt tudtad, hogy Európa országai versengenek a kínai beruházásokért és Kínában is próbálnak saját befektetéseket végezni, kereskedelmi kapcsolataikat is növelni?
Tudtad, hogy Németország legfontosabb külkereskedelmi partnere már most Kína?
"Kína ugyanis Németország legnagyobb kereskedelmi partnere, amely tavaly a 2600 milliárd eurós német külkereskedelmi forgalom majdnem tíz százalékát adta, és ahol jelenleg mintegy ötezer német vállalat működik.
A Politico értékelése szerint ráadásul évtizedek óta Kína pörgette a német gazdasági növekedést, és ma is kulcsfontosságú ebből a szempontból."
Annyira bírom ezt, amikor az átlag turulfétises bösztörpusztai szittyaretardok nyomják ezt a nem leszünk gyarmat dumát tablettás fröccstől bekábulva
- a 8 éves ájfonjukon(nem magyar, hanem jenki cucc, kínai gyártás) :D
- majd reggel felkelnek, beülnek a szétfingott, nagyrántotthús-logós 25 éves suzukijukba(ez se magyar, hanem japó cucc)
- bemennek dolgozni szalagdroidnak mondjuk a Continental gyárba(ez se magyar, hanem német)
- a mocskos gyarmatosító multitól kapott fizetésükből hazafelé beülnek a mekdonáldszba(ez se magyar :D )
- karácsonykor a mocskos zsidó bankoktól áruhitel formájában kunyerálz pénzből cipelik haza a másfél méteres LED Samsung tévét(dél-koreai cucc)
- és nézik rajta az RTL klubbon a Való Világot(német tévé), talán még jelentkeznek is játékosnak xDD
De nem leszünk gyarmat xDDDDDDDDDDDDDDDDD
Németország vagy újabban Kína pénzzel gyarmatosít, azért ez egészen más, mint a régi fegyverekkel, katonákkal történő gyarmatosítás. Szerintem jó, ha beáramlik a külföldi tőke egy országba, abból a "kizsákmányolt" országok is profitálnak. Sok helyen éppen az a gond, hogy senki nem akar befektetni náluk. Lehet dicséni például Afganisztánt, Szomáliát is, hogy mekkora hősök, távol tartják az idegeneket, de nem hiszem, hogy ez a követendő.
Másrészt természetesen kockázatai is vannak a dolognak, mivel a külföldi tőke növekvő külföldi befolyást is jelent. Lehetnek olyan cégek, stratégiai iparágak, melyeket érdemes inkább hazai, adott esetben állami tulajdonban megtartani.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!