Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyesíthetné az országot egy...

Egyesíthetné az országot egy olyan mozgalom, ami az összes politikus elsöprését tűzné ki céljául?

Figyelt kérdés
Szerintem az igazi kemény fanatikus párthívek csak hangos kisebbség mindkét oldalon. Sokan nem szeretik azt sem, akire szavaztak, csak a másikat még jobban utálják. Ez nem jó így. A politikusoknak meg sem kell erőltetni magukat, csak annyit mondanak, hogy: De nézd meg a másikat, ő még nálam is rosszabb! 30+ éve szinte teljesen ugyanazok az emberek ülnek a parlamentbe. Az újak js becsicskulnak nekik.

2023. jan. 21. 16:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A közügyeket valaminek el kell látni, úgyhogy politikusok nélkül nem tudnánk élni. Abban már több fantáziát látok, hogy erősíteni kellene azokat az intézményeket, törvényeket, aminek a segítségével a hatalommal való visszaélést és a tolvajlást lehetne csökkenteni.
2023. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
És kik vezetnék ezt? Csak nem politikusok? Érted a problémát? Olyan ez, mint mikor be akarod tiltani a Postát, ezért küldesz egy levelet a hivatalnak... a Postával.
2023. jan. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

1.


Ezt senki nem fogja végrehajtani, nem önmaguk ellenségei.

2023. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, Posta Imréék el is kezdték.
2023. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%
3-as Igen, ez igaz. Azért a lakosságnak az lenne az érdeke, hogy a hatalom több egymással rivalizáló párt kezében legyen. Mint nyugaton a legtöbb országban két esetleg három erős párt birtokolja a hatalmat és így el tudják kerülni a Magyarországra jellemző visszaéléseket. Már Rómában is pont ezért kettőzték a köztársaság korában a hivatalokat. Én is ezért mentem el szavazni az ellenzékre. Ha kétharmadot kapna bármelyik ellenzéki párt, akkor sanszos, hogy ők is úgy viselkednének, mint a Döbrögiék. De egy erős ellenzék azért már tudná kontrollálni a döntéseket.
2023. jan. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

5.


A gond az, hogy Magyarországon ez szinte sosem működött. 1990 után az első választás után hárompárti koalíció volt. Ebből egy azonnal kilépett, amint tehette, a másik pedig csicskásként, szatellitpártként viselkedett.


De az sem jobb, ha a két koalíciós párt egymást is öli, mert alig tudnak bármilyen törvényt végigvinni, rossz esetben lehet évente többször is választani, mint az olaszoknál.


És most sincs meg a lehetőség erre, mert amíg a Fidesz az, ami és az ellenzék mindig "közös listán" indul, addig nem lesz ilyen többpárti lehetőség. A "közös listán" indulás nagy hátránya, hogy az ellenzéki politikusok egymás közötti farokméregetése határozza meg az erősorrendjüket, akár 4 évre is.


Induljanak csak külön, ha így elérnek egy kormányképes százalékot, akkor fogjanak össze, de ne rögtön "ha az egyiket szeretnéd, akkor a többit is kapod" legyen a menü. Tehát ha pl. szimpatikus valakinek az LMP vagy a Momentum, az ne kapja már a nyakába a DK-t és az MSZP-t ajándékba.

2023. jan. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
6-os Nem koalícióra gondoltam, hanem például egy nem kétharmados törvényhozásra, a parlamenti bizottságokban különböző pártú tagok, mondjuk egy tényleg független szakmai alapon választott köztársasági elnök vagy éppen erős önkormányzatokra, ami mondjuk a kormány riválisa lehetne sok szempontból. Például az az elképzelés is nagyon jó, hogy a parlamenti választásokra rá két évre van az önkormányzati választás, csak az a probléma, hogy az önkormányzatok jogait gyakorlatilag elvették.
2023. jan. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

7.


Értékelem az optimista törekvéseidet, de Magyarországon ez sem működik jól, már amennyire működik. Most képzeljünk el 3200 polgármestert, akik még belepofáznak mindenbe meg rivalizálgatnak. Sokszor még az az egy szem "jelentős" Karácsony Gergely (korábban Tarlós, Demszky) is sok, csak a probléma van vele.


A köztársasági elnököt mindig az éppen legerősebb párt pakolja a pozíciójába, ezt már az elején sikerült elcseszni, a "négyigenes" választásokkal meg az MDF-SZDSZ paktummal. Egyedül Sólyom László nem így volt elnök, de ő egy nagyon komikus választást nyert meg.


Ezen felül az erősebbik kutya szabály érvényesülne, ahogy eddig is. Szép elképzelni, hogy máshogy is lehetne, de még igazán jó példa sincs a világon, ahol ez így menne. Ahol nagyjából így megy, ott sem történik más, csak annyi, hogy az ellenzék ellehetetleníti a kormány munkáját MAJD megvádolja őket, hogy "nem csináltok semmit!" - USA a legjobb példa, ahol elég ha az egyik törvényhozó testületben a másik fél szerez többséget, onnantól végig szopás lesz. Pl. most Biden alatt egy republikánus többség lenne a vége, ahogy Trump alatt a demokrata volt az.

2023. jan. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
73%
A fékek és ellensúlyok határozottan segítenek a nagy visszaéléseket lebuktatni. Gondolj bele, hogy amivel most az EB alelnöke megbukott, annak nálunk hírértéke sem lenne. Nincs tökéletes politikai intézményrendszer, de minden egyes változás egy fokkal hatékonyabbá teszi, hogy visszaélhessenek a hatalommal.
2023. jan. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. Egy olyan emberekből álló párt nyerhet csak, akiknek semmi közük nincs az eddigi pártszereplőkhöz. És ez sem elég. Intelligens, okos emberekből felépülőnek kellene lennie. Ebből most nagy hiány van Mon.
2023. jan. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!