Magyarországon miért nem indítanak levelezőn orvosit?
Az USA-ban, Ausztráliában,Kanadában van ilyen.
Ha valaki lehet gépészmérnök, villamosmérnök vagy építőmérnök levelezőn, ami szintén nagy felelősség, hisz egy elírással agyoncsap valakit az áram, összedől egy épület vagy kiesik az autó kereke.
Itt van ennek az úrnak a története is:
Ő is lerakta 30+ évesen kezdte el.
Megy a sivalkodás,hogy kevés ember tanul orvosnak.Ha elveszik a lehetőséget sokaktól, akkor persze.
Egyes országokban úgy van,hogyha valakinek van EÜ végzettsége különösen ápoló, meg pár év tapasztalat a területén, akkor az a bemeneteli feltétel levelezős orvosira.
Nem tudom más országokban hogyan épül fel a levelezős képzés, de kíváncsi lennék.
Az előadások persze kivitelezhetőek úgy, hogy zanzásítva, tömbösítve leadják, a maradékot pedig tanulják meg könyvből vagy segédanyagokból... Hát sok sikert hozzá, hogy valaki levelezőn ennyi anyagot megtanuljon úgy, hogy mellette dolgozik, vagy más elfoglaltsága van! Nekem kizárt, hogy sikerült volna.
De orvosi karon rengeteg gyakorlat van, ahol személyes jelenlét kell. Azt is lehet tömbösíteni... Most elképzelem, hogy anatómiából vagy patológiából eltölt a hallgató mondjuk 3 egész napot reggeltől estig a boncteremben, és rázúdul minden, hogy mit is kell nézni a holttesteken. Aki hétről hétre jár boncterembe, sokkal jobban fel fogja ismerni a képleteket, mint akinek egyszerre mutattak meg mindent. Akkor legalább 2 hét folyamatos bonctermezés kellene. És akkor előtte meg utána a többi gyakorlatot is elintézni... Az úgy már nem is levelező, csak nappali tagozat, ahol a hallgató kevés előadásra jár be!
Talán nem véletlen, hogy a magyar orvosok messzeföldön híresek :D De ezt minden irónia nélkül, tényleg remek orvosaink vannak.
Egyébként sok gyakorlat van az egyetemen, boncolnak, stb. Én se örültem volna, ha egy levelezős orvos műt és a végeredmény sem ilyen lenne
Az orvosi képzés Magyarországon jelenleg csak nappali tagozaton történik. A nappali tagozatos képzés lehetővé teszi a hallgatók számára a gyakorlati oktatást, amely nélkül az orvosdiploma megszerzése nem lenne lehetséges. A hallgatóknak nagy része a nappali tagozaton való részvételt választja, mert ez biztosítja a legjobb lehetőséget a szakmai tapasztalatok és készségek megszerzésére.
Az orvosi képzésre való jelentkezés feltételei Magyarországon magasak, így a hallgatók válogathatnak a legjobb intézmények között. A magas követelményeknek megfelelően az orvosi képzés rendkívül intenzív és időigényes, ezért a levelező tagozaton történő tanulás nem lenne megfelelő a szakmai előmenetelhez és a betegellátáshoz.
Azonban Magyarországon vannak más egészségügyi képzések, mint például az ápolói, egészségügyi szakdolgozói képzések, amelyek lehetővé teszik a levelező tagozaton való tanulást is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!