Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az, hogy kinek milyen a...

Az, hogy kinek milyen a politikai beállítottsága, az leginkább a családtól függ, a felmenők mintáit követjük vagy inkább nem?

Figyelt kérdés
2023. jan. 14. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Erőteljesen családfüggő
A családtól is függ, de nem ez a meghatározó
Semennyire nem befolyásolja
24 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem egyáltalán nem, lehet a szülő komcsi, és a gyerek akár náci is. Ha valaki szerencsétlenebb adottságokkal bír, az sokszor baloldali, szélsőséges esetben kommunista lesz. Ha valaki szerencsésebb, kialakul benne a nemzeti érzés, egészségesebb, stb., az jobboldali lesz inkább, vagy akár náci. Az más kérdés, hogy bizonyos nemzetek mind szélsőjobbosak (lásd náci ukrán rezsimek, soviniszta románok, izraeliek). Ez a magyarokra is igaz: erősen balra van eltolódva minden, a baloldalon volt komcsik, a jobboldalon ex-liberális fideszesek, a szélsőjobbon nemzetiek. Tehát a kultúra talán a legmeghatározóbb.
2023. jan. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hatással van rá a család, de az lehet elrettentő hatás is.
2023. jan. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Anyám és az ő oldala fideszes, apám és az ő oldala gyurcsányista, én meg mihazánkos vagyok. Szóval nem mindig.
2023. jan. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az egész családom fideszes ,én mégis szélsőbalos vagyok bár inkább szocdem,szal vitákon kívül nem múlik semmi
2023. jan. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem max nagyon fiatal felnőtt esetén befolyásolja érdemben az embert. Később kialakul a saját vélemény. Sokaknál ez egyetemen történik meg, vagy miután munkába álltak.
2023. jan. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Aki 4chanről és redditről tájékozódik az náci lesz,ennyit tudok. Többség meg kb. Azt se tudja megfogalmazni, hogy mitől jobb vagy baloldali az ideológiája. Mi sem mutatja ezt jobban mint a balliberális kifejezés elterjedtsége.
2023. jan. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan mi a gond a balliberálissal, mint fogalommal? Most eltekintve attól, hogy a kormány ezzel démonizál mindenkit.
2023. jan. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem apum durván szélsőjobbos volt, konkrétan híreknél a zsidókat szidta, olyanokat mondott, hogy a holokauszt miért kamu, ő mutatta meg nekem a kuruc.info-t, a cigányokat is folyamat szidta, a magyarokról azt mondta, hogy különleges nemzet vagyunk és ilyesmi. Pedig egy bíróról van szó:D nyílván amúgy ezt titkolnia kell, szóval nagyon nagyon zárt körben csak ilyen.

Ennek hatására gyerekként és tiniként is jobbikos voltam (ez még a régi jobbik). Aztán ahogy nőttem fel eszméltem rá dolgokra apránként, meg lett egy olyan szemléletem, hogy nem mindegy, hogy ki mit csinál, csak ne ártson másnak? Meg a cigányok nagyrésze kétes természetű, de akkor ezen nem segíteni kellene inkább, mint verni őket? (nyílván nem babusgatással meg segélyekkel kellene segíteni)


Aztán a legnagyobb változást a fidesz okozta nálam. Konkrétan ameddig nem tolták gusztustalan szinten a propagandát és a nagy-magyarságot, addig magyar meccseken torkom szakadtából énekeltem a himnuszt és a kocsim is teli volt ragasztva magyaros dolgokkal, pl zászló, nagy-magyaroroszág, árpádsávos zászló stb. Aztán konkrétan már kiráz a hideg ezektől, mert a hazaáruló fidesszel asszociálom... DE a legrosszabb, hogy a kárpátia is full retardált fideszes lett, már az ő koncertjeikre se tudok járni, ami iszonyatosan fáj.

De amúgy sok korombeli van ezzel így, akik a fidesz szerint liberálisok, valójában meg ők utáltatták meg velük ezt az egész nagyon jobboldali politikát..

2023. jan. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vérnáci szélsőjobbos családban nőttem fel, én teljesen baloldali vagyok, sőt mellé még leszbikus is. Szóval nem gondolom, hogy köze lenne hozzá.
2023. jan. 14. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!