Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ma Magyarországon...

Árokpart kérdése:

Miért van ma Magyarországon tanárútálat mikor soha az életben nem volt, sőt mindenki szerette és becsülte őket?

Figyelt kérdés
Mi váltotta ki ezt az emberekben, illetve egyszerűen felfogni nem tudom, hogy a kormány nem támogatja őket. Miért nem akar visszaállni a tudásalapú társadalomra mint 1998-2002 között. Miért csinálják ezt, mi a jó ebben, pontosabban mi a célja ennek, mikor 1998-2002 között pont a Fidesz volt az aki azt preferálta, kapacitált szinte mindenkit, hogy tanuljon tovább, beszéljen nyelveket és legyünk egy fejlett ország. Mi történik itt Magyarországon ma pontosan? Úgy általában azt veszem észre, hogy a Fidesz a 2010-es kormányzásuk óta valamiképpen nem preferálja az oktatást és a tanárokat. De miért nem? Ti is észrevettétek már, hogy mintha a mostani Orbán Viktor (2010 utáni) nem is ugyanaz lenne mint ami 1998-2002 között volt. Meg miért alakított ki az országban olyan viszonyokat, hogy túlórával lehet nemhogy jól keresni, hanem lassan már megélni. A 1998-2002 közötti Orbán Viktor szerintem felháborodott volna, hogy az emberek túlóráznak, a tanárok sem anyagilag, sem erkölcsileg nincsenek megbecsülve, a társadalom megvetheti őket. Aki valaha polgáti értékrendet valló fideszes szavazó volt bármikor is azokat ez nem zavarja?
2023. jan. 8. 21:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
33%

Utálom a tanárokat, jelenleg 24 éves egyetemista vagyok, de a jelenlegi félévem passzív, szóval egyetemista is vagyok, meg nem is.


Alapvetőn én 2 dolog miatt utálom őket.


Az első, hogy negatív ember vagyok, és emiatt a szar tanárokra asszociálok amikor a tanárokra gondolok. Tudom én is, hogy vannak jó tanárok is, de én a szarokra gondolok. Bár az a helyzet, hogy igazából ha a gimit és az általános iskolát nézem, a legszarabb tanár szarabb volt, mint a legjobb jó. Kifogtam pár szar tanárt, de elismerem, hogy van sok jó tanár, engem is tanított jó tanár.


A másik, hogy az anyag amit tanítanak, az iszonyatosan szar. Persze nyilván én is tudom, hogy ezt alapvetően nem ők szabályozzák, viszont már rengeteg ideje, évtizedek óta ordibálniuk kéne, hogy de szar a tananyag. Amilyen követelésük van nekik ma, az se lenne elég, hogy jó tananyag legyen, ebben biztos vagyok. Márpedig ameddig egy tanár olyan dolgot tanít, amire nincs is szükség, addig nyilván negatívan gondolok rájuk emiatt.


Ennyi! Remélem, nincs harag!

2023. jan. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
33%
Egyrészt akkor sem szerette őket mindenki, másrészt a mostani átpolitizált és felelőtlen akcióik (tanítás HELYETT hisztizés, gyerekek és gyerekes családok cserben hagyása) lerombolták sokakban a szimpátiát irántuk.
2023. jan. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
#11 Nincs harag, veled vitatkoztam egy másik kérdés alatt is. Kár hogy azalatt nem árnyalódott a véleményed. Mondjuk legalább elismered, hogy elfogult vagy.
2023. jan. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Nem, nem vettük észre. Sőt, pontosan látjuk, értjük a folyamatot. Az egy ostobaság, hogy 1998-2002 között alapvetően más volt. Igen más, a környezet más volt. A későbbieknek éppen akkor ágyaztak meg, az első drasztikus csapások akkor történtek, Csak az még nem direkt fájt, az pusztán a célnak megfelelő intézményi szerkezetváltás volt. Sőt, a 2010 utáni néhány év is még az volt. Amikor a szerkezet átalakult a diktatúra gyakorlására, akkor az meg is kezdődött.

Hogy jutottunk idáig? Az ilyesfajta szűklátókörú gondolkodással.

2023. jan. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Mert Herndádi tanárnak állt!!
2023. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"#11 Nincs harag, veled vitatkoztam egy másik kérdés alatt is. Kár hogy azalatt nem árnyalódott a véleményed. Mondjuk legalább elismered, hogy elfogult vagy."


Elfogult azért vagyok, mert a negatív példákból indulok ki, ilyen vagyok.

ű


De azt elfogultság mentesen kijelentem, hogy a tanárok szar tananyagot oktatnak és nem hiszem el, hogy ha nagyon akarták volna, akkor 30 év alatt nem reformálhatták volna meg a tananyagot. Szóval hiába vagyok elfogult, a tanárok által tanított fölösleges tudás tény és való. Elfogult azért vagyok, mert a rossz tanárok maradtak meg bennem emlékként. De mondjuk a jó tanárok arányaiban nagyon kevesen vannak, inkább rosszak vannak, vagy semlegesek. Tehát nem csak elfogultság az oka ennek. De azt elismerem, hogy sokat tanultak és szarul keresnek, meg sokat dolgoznak, tehát ebben egyet is értessz velem, van közös pontunk is, ennek örülhetsz. ;))


VISZONT ETTŐL MÉG VAN VALAMI AMIRE ÉRDEMES FIGYELNETEK.


Én válaszoltam a kérdésre, a saját szemszögemből, és lepontoztatok 0 százalékre. Akkor mi értelme van nektek válaszolni, ha 0% lesz érte a jutalom. Ti a gyakorin egy hülye kis buborékban éltek, ostoba módra. Feltesztek egy kérdést, de aki érdemben válaszol rá, azt elkezditek gyűlölni, akkor milyen párbeszédet várhatunk el tőletek? Akkor inkább írjátok oda a kérdésetek alá, hogy csak olyanok válaszoljanak, akik amúgy nem utálják a tanárokat, csak szeretnék fikázni azokat az embereket, akik igen. Ez a ti szintetek a gyakorin, semmi több. Ez való nektek.


Ráadásul én az egyetemig is eljutottam, tehát nem 8 általánossal fikázom a tanárokat, bár most passzív féléven vagyok az egyetemen, ami jogilag egy érdekes helyzet. :))

2023. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Régen azért alapvetően fel lehetett nézni a tanárokra, legalábbis a többségükre. Manapság ezt nem igen lehet elmondani róluk.

A tanárok elvárják a maximális tiszteletet és engedelmességet, nem csak a diákoktól, de a szülőktől is. Én ezt diákként sem tudtam elfogadni, mert akkoriban is volt nem egy olyan tanárom, akikre emberileg egyszerűen nem tudtam tisztelni.

Pár éve már szülő vagyok, a közoktatásban dolgozom (egyetem), és most is csak azt tudom mondani, hogy a tanárok egy jelentős része sem nevelni, sem oktatni nem tud.

Olyan ember, akikre a diákok nem tudna felnézni, ne menjen tanárnak, mert nem alkalmas rá. Olyan ember, aki azt hiszi, hogy az oktatás abból áll, hogy bemegyek órára és ledarálom a gyerekeknek az anyagot, ne menjen tanárnak, mert nem alkalmas rá.

Szülőként pedig, abszolút nem érzek semmiféle konstruktív hozzáállást az iskola és a tanárok részéről. Úgy vannak vele, hogy ők kiadták az ukázt, a szülő pedig alkalmazkodjon hozzá, ha nem alkalmazkodik, akkor szar szülő és kész.

És néha olyan baromságokat tud kitalálni az iskola, hogy az valami elképesztő.

2023. jan. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Egyébként a gyakoris hülye idióták szerint csak azok utálják a tanárokat, akik 8 általánost végzettek. Ezzel szemben egy jó tanulóban is kialakulhat tanár utálat, egyetemisták is utálhatják őket. Szóval amit ti a gyakorin gondoltok, az nettó baromság. Viszont ha valaki leírja, neki mi a baja a tanárokkal, annak meg lepontozás lesz a jutalma, talán még neki is ugrotok.


Nem vagytok ti túl megértőek ezen a fórumon. Nektek a gyakorin az az ideális ha egy tanárgyűlöléssel kapcsolatos kérdésre csak azok válaszolnak, akik szeretik a tanárokat és velük egyben tudjátok gyűlölni azokat, akik utálják őket. Tulajdonképpen a gyakori átlag közönségét elnézve, a ti tanáraitok se végeztek túl jó munkát, de ez nem csak az ilyen kérdéseknél látszik.


Maradjunk annyiban, hogy a tanárokat sokan jó okkal utálják, de azért a tanárgyűlölők mind rohadékok, a tanárok meg mind rendes emberek, akik mind olyan tudással tömik az emberek fejét, ami jaj de hasznos. Ja bocsi, nem!


Nálam már az is kiveri a biztosítékot, hogy a tananyag 99% felesleges, mégis ezzel tömik az emberek fejét. Viszont van egy nagy bökkenő, minden tanár szerint hasznos a saját kis tantárgya, éppen emiatt nem lesz soha minőségi tananyag.


A tanároknak is kicsit magukba kéne nézniük, meg nektek is.


Üdv, a tanárgyűlölő, aki ettől függetlenül elismeri, hogy vannak kedves és jóravaló, kiváló tanárok is. Bár ők is fölösleges dolgokat tanítanak, de azért rendes emberek. :))

2023. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nincs "utálat", szakmai és emberi igénytelenség azonban bőven van a részükről, (ami enyhén szólva sincs arányban a manapság divatos követelőzésükkel). Unokáim vannak, - látom, hogy mit (nem) hoznak haza az oktatási intézményekből, tehát felesleges "megmagyarázni" a nyilvánvalót!
2023. jan. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!