Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem cinikus pofátlanság ez a...

Nem cinikus pofátlanság ez a videó? (BV alkalmazottak Jerusalema táncikája)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=_q7Y_la5aJE


Büntetésvégrehajtási intézetben a csajok, pasik önfeledten bohóckodva táncikálnak miközben megkeserített életek törnek romba nyomorúságos évek alatt a rácsok mögött. Ezeknek pedig még van kedvük az emberekkel azt elhitetni, hogy olyan fontos konstruktív állami alkalmazottak mint a - szintén Jerusalema-t táncoló - gyerekkorház dolgozói, akik ténylegesen gyógyítanak és társadalmilag hasznos munkát végeznek.


Vajon mikor jön el az a pillanat amikor a NAV kilakoltatási/végrehajtási osztálya fog táncikálni miközben emberek és családok az utcákon kénytelenek élni mert a rezsim a rendvédelmi csicskáit tartja mindennél fontosabbnak?



2023. jan. 7. 20:16
1 2
 11/18 árokpart ***** válasza:
0%
11-es Bekerülhetsz szabálysértési bírság kifizetésének elmulasztásáért is vagy csak azért mert pl. egy rosszakaród látni vélt egy bűntény helyszínén ahol te még csak nem is jártál..
2023. jan. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

"Gondolom az téged nem zavar, hogy akik ott ülnek bent, pont azért ülnek bent, mert megkeserítették valaki vagy valakiknek az életét...még jó, hogy nem követeled, hogy engedjék ki őket.. xD



A NAV kilakoltatási/végrehajtási osztállyal sincs semmi baj, aki rendesen adózik, ahogy a lakosság nagy része teszi, azok életükbe 1x sem ütközik meg velük és nem bosszankodik miattuk...



Gondolom te egy rendszeres adócsaló bűnöző lehetsz vagy annak rokona, ha ennyire irritálnak a BV-sek meg a NAV-os végrehajtók...Pech.. :D ezt tudom erre írni. :)"



Kedves második idézett komemntelő. Mi van akkor, ha valakit mondjuk azért csuktak le, mert drogozott a buliban? Engem speciel zavar a drogbiznisz, de a hozzád hasonló idióták képtelenek felfogni, hogy nem csak alvilági keményfiúkat tesznek a börtönökbe, hanem pitibb bűnözőket is.


Egyébként én személyes hozzáállásom, hogyha valaki kapott 3 év börtönt, akkor neki ez a büntetése, a 3 év börtön. Nem azt mondom, hogy legyen a börtön luxus körülményekre alapozva, de a folyamatos zaklatások, erőszak, az őrök asszisztálása a benti dolgokhoz, az nagyon undorító.


Tudod te, hogy mondjuk egy börtönben valakit akár ezerszer megerőszakolhatnak, vagy orrba szájba kínozhatják a többiek? Mert én értem a logikádat, hogy szenvedjen aki odakerült, csak tudod van két dolog.


-Eleve nem csak igazi gengszterek kerülnek oda.

-Konkrétan sokkal nagyobb szenvedés bent lenni, mint amilyen bűnökért bekerülnek. Tehát ha valakit mondjuk ezerszer megerőszakolnak, akkor szerinted ő megerőszakolt ezer embert, mielőtt odakerült? Vagy egy embert erőszakolt meg ezerszer?


Amúgy még mielőtt engem is meggyanúsítasz, nem, nem voltam soha börtönben és egy darab bírósági ügyem sem volt soha, de azért vannak tetteim, amiket szégyenlek így utólag, azt elismerem. Viszont konkrétan azok a brutális dolgok amik a mai börtönökben zajlanak, azok gyomorforgatóak, még akkor is, ha valaki erőszakos cselekményért van a sitten, akár erőszakért. De a piti bűnözőket is vegzálják, nem csak az erőszakosakat, csak szólok.


Olvastam erről, és a legdurvább dolgok amik történnek a sitten, azok még az én gondolataimat is felkavarták, pedig amúgy eléggé bírom az erőszakos és véres történeteket. Ne legyen luxus szálloda a börtön, de legyen emberi joga az elítéltnek is.


De azért eléggé ciki, hogy a másik komemntelőt (nem engem) rögtön adócsalónak titulálsz, aki másik állásponton van, mint te. Azért a jó magyar mentalitás az befigyel.


Az én nézőpontomban a börtön önmagában maga a büntetés, azon belül nem kéne senkit se erőszakolni, se kínozni, vagy ha meg is történnek, akkor se állandó jelleggel. De ha a szemet szemért fogat fogért elven ha valaki erőszakoskodott egyszer és azért van sitten, akkor erőszakoskodjanak vele is annyira, amennyire ő tette, annyiszor, ahányszor ő tette, ha már ez a logika. Tehát ő egyszer erőszakoskodott, kapja vissza amit tett, annyiszor, ahányszor tette.


Kivételt képeznek nálam az igazi nagy maffiózók, én őket nem sajnálom, bármi is történjen. Egy ilyen drogkereskedő, embercsempész strici, mondjuk. Na az más kategória nálam.


A videót nem néztem meg, de nagyjából tudom, mik a legszörnyűbb dolgok a sitten, olvastam róla.

2023. jan. 8. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem mintha szimpatizálnék bármilyen rendészeti szervvel, de pont leszarom a börtönben ülő figurákat. Egyáltalán nem sajnálom őket, a felét konkrétan bitófára tenném, mert szabadulása után ott folytatja ahol abbahagyta."


Ez a tipikus ostoba mentalitás, hogy valaki előre megmondja, hogy mi fog történni. Bár engem nem csuktak börtönbe sosem, de volt egy elborult korszakom, amikor sokkal indulatosabb voltam annál, amilyen vagyok. Akkor pár családi vitánál erőszakos voltam nagyon, de annak a korszaknak már vége. De sok ember ezen a mentalitáson van mint te és el sem tudjátok képzelni se, hogy a jövő az nem ilyen egyszerű, ahogy a ti fejetekben létezik, hogy kijelenthetően ez és az fog történni.


Bár azért én nem gyilkoltam és ettem embereket azért az elborult korszakomban, de mindenesetre már máshogy élek, és máshogy is fogok, minden jel szerint.


Ezt le akartam írni ide. Börtönbe se csak gyilkosok kerülnek, ugye tudod e? Bár ha valaki gyilkolt, akkor se 100%, hogy újra fog.


Amúgy eléggé kontraprodtív ez a mai rendszer tudod e? nyilván nem tudod. Akkor elmondom neked, és a kommentem második fele ez lesz.


Bekerül valaki a börtönbe, mindegy, hogy miért. Mit lát a börtönben? Erőszakot lát erőszak hátán. Tudod mi lesz ebből, sok esetben? Az illető még erőszakosabb lesz, mint volt. Tehát az a bajod, hogy miután kiengedték újrakezdi a dolgot, de azért támogatod az elveiddel azt, hogy még erőszakosabbá váljanak a rabok. Konkrétan pont amiatt lesznek a szabadulásuk után még szörnyűbbek az emberek, amiket bent átélnek.


Szóval ez a logika eléggé kontraproduktív.


Ma 00:22 is én vagyok.


Ja és mondjuk mentálisan beteg voltam az elborult korszakomban is, és ma is az vagyok, csak ma sokkal nyugisabb vagyok már, de vannak más mentális problémáim is, meg voltak is, de az állapotom sokkal jobb.

2023. jan. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

14


Egy dolgot elfelejtesz: Magyarországon rohadtul engedékeny a jogrendszer, és kivételesen ritka, hogy börtönbe kerülj ha elkövetsz egy bűncselekményt, de előtte büntetlen előéletű voltál.


Az esetek 99%-ban felfüggesztett börtönre ítélnek.


Szóval börtönben 2 ember van: vagy az aki súlyos, életellenes bűncselekményt követett el, vagy az, aki vagy a felfüggesztett börtönbüntetés alatt/után ismét lopott/rabolt/betört.


Úgyhogy irkálhatsz nekem itt mentális betegségről meg védheted őket mint macska a kölkét, én egyiket se sajnálom, sőt, én kifejezetten bitófára tenném azokat, akik életellenes bűncselekményt követtek el. A maradék aki pedig ott van, kapott esélyt hogy elkerülje a börtönt, csak nem tudott elnyugodni a valagán. Hát akkor tökéletes helyen van.

2023. jan. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Inkább őket nézem táncolni, mint a cigánybűnözőket, akik a libsik miatt szaporodtak el ennyire.
2023. jan. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#14:


De, qrva könnyű bekerülni! Elég ha naiv szegény huszonéves buta pénztáros rosszul zárja a kasszát, nem tud elszámolni a pénzzel (nem azért mert csaló, hanem mert hibázott).


Esetleg elnézi a szabadságait/táppénzes időszakát és rosszul adja le a HR-nek a jelenlétijét (ami alapján a bérelszámolás történik).


Apró figyelmetlenség és már meg is van a gazdasági bűncselekmény. És mindegy ha ezért felfüggesztettet kap. Utána is benne van a pakliban a tévedés.


Ez a marha nagy baj. Hogy hibázás miatt is börtönbe kerülhetnek az emberek. És ott pedig már kiszolgáltatott lesz a csicskáztatásnak és erőszakolásnak.

2023. jan. 8. 11:04
 17/18 anonim ***** válasza:

16


Soha, senkit nem ítéltek sem letöltendő sem felfüggesztett börtönbüntetésre, mert valaki rosszul zárta a kasszát.


Sőt, még a menetét is leírom neked (mert tisztán látszik, hogy ez neked sötét erdő), a munkaadó beperelhet azért, mert rosszul zártad a kasszát és követelheti polgári peres úton, hogy fizessék meg neki a hiányt.


Ez esetben a bíróság kötelezni fog arra, hogy megfizesd a hiányt, de semmiféle börtönről nincs szó, még részletfizetést is felajánlanak.


Ha most esetleg az a problémád, hogy létezik a társadalomban az a szó hogy "felelősség", akkor igazából óriási bajok vannak a fejedben.


Te nem dísznek vagy bolti eladó, azért kapod a fizetésedet hogy felelősségteljes munkát végezz. Ha te úgy gondolod erre képtelen vagy és nem megy a számolás, akkor ne legyél bolti eladó. Rajtad kívül nagyon sokaknak megy a számolás, és senki nem került börtönbe.


Te is azért fizetsz a villanyszerelőnek, hogy ne csapjon agyon az áram, és azért fizetsz az autószerelőnek hogy jó legyen az autód, nem azért hogy utána beülj és kigyulladjon, mert a szerelő véletlenül nem úgy kötött össze 2 kábelt. Te is felelősségre vonnád az autószerelőt, hogy miatta gyulladt ki az autód, és bizonyára nem lenne elég neked ha csak annyit mondana: hibáztam.


Nem vagyok még 60 éves, de eddigi életem során én egyszer nem kerültem olyan helyzetbe, hogy gazdasági vagy életellenes bűncselekményt követtem volna el, pedig a szakmám éppenséggel olyan, hogy ha én azt sz.rul csinálom, akkor ott emberek halhatnak meg.


Az utolsó mondatod pedig megmosolyogtató, hiszen a főkérdésben úgy véded ezeket a kis ártatlan lelkeket, itt pedig már csicskáztató, erőszakos embereknek állítod be :) Ez ám a pálfordulás.

2023. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

,, miközben megkeserített életek törnek romba nyomorúságos évek alatt a rácsok mögött.,,


És az elkövetők áldozatainak családjai nem nyomorúságosak? Vagy az áldozatok, akik túlélték, de egy életre megnyomorítva kell élniük akár testileg, akár lelkileg?


Imádom az ilyen ostobákat, mint a kérdező, akik a bűnözőket éltetik.

2023. jan. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!