Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi van már a gázárakkal,...

Mi van már a gázárakkal, miért nem csökkennek végre?

Figyelt kérdés

Elvileg az volt a fáma, hogy milyen jó nekünk az orosz gáz, hogy milyen bitang olcsó az. A kérdésre, hogy akkor miért ilyen drága, az volt a válasz, hogy egy hónapos csúszásban vagyunk a világpiaci árakhoz képest elszámolásban, vagy valami ilyesmi. Aztán megkérdeztem ezt októberben is, akkor már két hónaposra nőtt ez az elszámolásos csúszás. Most, 5 hónap után megkérdezem megint, miért olyan rohadt drága még mindig az orosz gáz, hogy rezsitámogatás kell rá még mindig? A gáz világpiaci ára azóta 5 hónap alatt már kevesebb mint a felére csökkent vissza, de az orosz gáz még mindig ugyanolyan drága.


Szóval mikor fog már végre csökkenni az "olcsó" ruszki gáz ára? Sohasem?



2023. jan. 3. 12:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Baromarcú fideszesek kifizetik a drágát is, minek csökkentse.
2023. jan. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#10

A németek alapból hüteni vették a gázt, egyrészt olcsóbb is, másrészt Orbán Viktor megmondta, hogy idén télen fázniuk kell, esetleg megfagyni, de ahhoz többet kell hüteni, csak a gazdagoknak telik rá.

2023. jan. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

-Az egyik oka, hogy szar a forint, tehát ami euróban ugyanannyiba kerül, mint 2 éve, az forintban már nem.

-A másik oka, hogy még csak a háború előtti szintre értünk vissza, de az már egy jócskán emelkedett szint volt. A szankciós infláció csak egy szólam az egybites szavazóknak, de valójában 2021 nyarától kezdődött egy nyugat vs. putyin árháború, azaz elkedzett kevesebbet tőzsdére vinni a Gazprom, amitől úgy felmentek az árak, hogy bevétele meg több lett. A gáz tőzsdei ára évekig 25€ körül mozgott, ami azt jelentette, hogy a "rezsicsökkentés" nem volt veszteséges. 2021 júniusától állt emelkedő pályára, 2021 dec. 21.-én már majdnem 180 eurónál volt az akkor csúcs. Nem hogy szankciók nem voltak akkor még, de még orosz-ukrán háború sem. Most éppen 76€/MWh, ami kb. 30 eFt/MWh, azaz 30 Ft/kWh, ami egyenértékű 0,106 köbméter földgázzal. Tehát egy köb ára 283 Ft. Ehhez még hozzájönnek a tranzitdíjak, kitárolás-betárolás-költsége, mérés-szálázás költsége és az ÁFA. 700 Ft mondjuk akkor sem lesz. Lényegében az átlagfogyazstás felettiekkel fizettetik ki az átlagfogyi alattiak kedvezményét.

2023. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!