Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányzat miért kezdett el...

A kormányzat miért kezdett el jófejeskedni az egyetemistákkal, egyetemi hallgatókkal?

Figyelt kérdés

[link]


Számomra hihetetlenek ezek a döntések.Olyan érzésem támadt egy pillanatra, mintha nem elefántcsonttoronyból nézve hoznának döntéseket.


Ha valami jót tett a Fidesz az ez.Liberalizálódik a felsőoktatás.


-Decentralizálják a nyelvvizsga követelményeket, az egyetem fogja eldönteni saját hatáskörben a kimeneteli követelményeket

-A felvételi követelmények is megváltoznak, szabadabbakká válnak.


-Eltörlik azt az ósdi szabályozást,hogy 2 tárgyfelvétel és 6 egyes után kirúgás.

Aki kitalálta anno ezt a szabályozást, sohasem vizsgázott mechanikából vagy hőtanból.Könnyű szakokhoz lett kitalálva.

Ahol én diplomáztam (műszaki kar), ott gyakran előfordult,hogy emiatt megszűnt a hallgató jogviszony és újra felvételizett a hallgató, az egyetemeknek meg rengeteg adminisztrációs teherrel járt ez.Ez is lehet a döntés oké.



A felsőoktatás tényleg előre megy, a közoktatás meg csak toporog vagy romlik.


2023. jan. 2. 16:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
92%

Igen, sajnos a köz- és felsőoktatásban még mindig nincs megoldás a tanári ÖNKÉNYRE.


Az önkényesen fél évfolyamokat buktató egyetemi tanárokra, akik 40 évig büntetlenül tanithatnak és rá se mernek szólni a kollegáik.

2023. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
23%

Az 1998-as Fidesz kormány idején két diploma is ingyenes volt, ha legalább az egyik tanárképesitést is adó szak(pár) volt.


Már akkor is az volt a cél, h több pedagógus legyen, ami mégse jön össze.


A mai fiatalságnak nem csábitó a tanári pálya, az adminisztrációs, HR-es, titkárnői poziciókra meg kétszázan jelentkeznek. Mert nem kell csinálni egész nap semmit.


Most is van többtizezer diplomás pedagógus az országan, akikkel bőven fel lehetne tölteni a hiányzó állásokat akár tizszeresen is, csak nem akarnak ezen a páylán dolgozni. Kérdés, h akkor miért végzik el a tanár szakot ?


Óriási pénzkiesés és pazarlás a mindenkori kormánynak, hogy kitanittat töbtizezer embert és nem arra a pályára mennek, amire a felsőoktatásba jelentkeztek.

2023. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

"Az 1998-as Fidesz kormány idején két diploma is ingyenes volt,"


és akkor még ugye nem volt bolognai képzés, ötéves volt az egyetem, tehát két ötéves képzést elvégezhettél ingyen

2023. jan. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
59%

#13 "és akkor még ugye nem volt bolognai képzés, ötéves volt az egyetem, tehát két ötéves képzést elvégezhettél ingyen"

Ez nem igaz és nem is ezt írta a 12-es.

1 diplomát szerezhettél meg ingyen. A másodikat csakis ha azt tanári szakként mellé tetted le.

Bármi másnál 1 diplomát fizetett az állam és ha párhuzamosan kezdtél el képzéseket akkor tudtak kijátszani a rendszert azzal, hogy csak azért kellett fizetned amit az első diplomád után még csinálni kellett. Ha megcsináltad a két szakot egyszerre és ugyanabban a félévben diplomáztál, akkor lehetett ingyen két diplomád.

2023. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!