Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kormányzat miért kezdett el...

A kormányzat miért kezdett el jófejeskedni az egyetemistákkal, egyetemi hallgatókkal?

Figyelt kérdés

[link]


Számomra hihetetlenek ezek a döntések.Olyan érzésem támadt egy pillanatra, mintha nem elefántcsonttoronyból nézve hoznának döntéseket.


Ha valami jót tett a Fidesz az ez.Liberalizálódik a felsőoktatás.


-Decentralizálják a nyelvvizsga követelményeket, az egyetem fogja eldönteni saját hatáskörben a kimeneteli követelményeket

-A felvételi követelmények is megváltoznak, szabadabbakká válnak.


-Eltörlik azt az ósdi szabályozást,hogy 2 tárgyfelvétel és 6 egyes után kirúgás.

Aki kitalálta anno ezt a szabályozást, sohasem vizsgázott mechanikából vagy hőtanból.Könnyű szakokhoz lett kitalálva.

Ahol én diplomáztam (műszaki kar), ott gyakran előfordult,hogy emiatt megszűnt a hallgató jogviszony és újra felvételizett a hallgató, az egyetemeknek meg rengeteg adminisztrációs teherrel járt ez.Ez is lehet a döntés oké.



A felsőoktatás tényleg előre megy, a közoktatás meg csak toporog vagy romlik.


2023. jan. 2. 16:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Kérdező

A felsőoktatásban már régóta történnek változtatások amik segítik az egyetemistákat.

Még az első Orbán kormány volt aki bevezette a diákhitelezést, majd 2010 után több lépésben bevezették a többi diákhitel lehetőséget is.

Ahogy létrehozták a duális képzés lehetőségét is, jelentősen fejlesztettek, bővítettek szakokat pl. informatika, orvosképzés.

Hogy ezekről nem tudsz az nem meglepő, hiszen azt sem tudod mi minden történt pozitívum a közoktatásban.

Elgondolkodhatnál azon, hogy a valóban katasztrofális tanárbérek ellenére miért nem sztrájkolt az összes tanár, miért nem mentek ki mind tüntetni. Segítek: azért mert jelentős és számukra is jó változtatások történtek a közoktatásban és nem akarják hogy akik a hangadói lettek ezeknek a tanártüntetéseknek azok visszahozzák helyette azt ami korábban volt. Még akkor sem ha marad az alacsony fizetés.

2023. jan. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%
" miért nem mentek ki mind tüntetni." Amiért 2006-ban sem ment ki minden ember tüntetni a Gyurcsányista "terrorrezsim" ellen.
2023. jan. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
16%
#2 Elég ócska dolog összemosni a kettőt. És nem is sikerült.
2023. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%
Amúgy ez a 6 egyes az úgy néz ki, hogyha egy vizsgaidőszakban háromszor vizsgázol egyesre, akkor az háromnak számít? xDDD
2023. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Jövelni akarják az egyetemista Fidelitasosok számát?
2023. jan. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

4: szerintem az csak egy egyesnek számít. Tehát egy elégtelen egy tárgyból, akkor, ha a két utóvizsga sem sikerült.

Nálunk a PTE-BTK-n 10 végleges egyes után rúgták ki az embert. Megjegyzem, elképzelni sem tudom, hogy valaki ezt képes lett volna összehozni. Nekem egy sem volt az öt év alatt.

Hogy ezt a szabályozást eltörlik, felháborítónak tartom. Ahogy a nyelvvizsga-könnyítéseket is. A rohadt életbe, FELSŐOKTATÁS, értem? Aki öt év alatt nem tud összehozni egy alap- és középfokú nyelvvizsgát, az egyáltalán minek ment oda? Nekem semmi nyelvérzékem sincs, nagyon nehezen tanulok idegen nyelvet, de csak sikerült megcsinálni.

2023. jan. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom az állhat a háttérben, hogy a Fidesz abban a korosztályban és társadalmi rétegben a legkevésbé népszerű.
2023. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

#6 Szakonként, egyetemenként és még oktatónként i nagyon más az ami megtörténhet.

Közeli családtagommal (és a szakán levő többi hallgatóval) megcsinálták, hogy a vizsgára bejutásnak olyan feltétele volt aminek csak nagyon kevesen tudtak megfelelni. A beugróból többet kellett megírni a félév során, összességében 80% feletti eredménnyel, nagyon nehéz kérdésekkel, és ha valamelyiken hiányoztál mert beteg voltál vagy bármi, akkor nem volt pótlási lehetőség. A kis létszámú évfolyamukon csak 1-nek sikerült az első félévben bejutni a vizsgára, a csapat kétharmadának második félévben sem sikerült. ha bejutottál akkor még mindig nem volt biztos, hogy sikerül a vizsgád. A családtagomnak úgy sem sikerült a vizsgára bejutnia, hogy újra beiratkozott a szakra és megint elkezdhette a tárgyat, sajnos nem volt lehetősége másik oktatónál felvenni. Az egész képzést váltania kellett emiatt az egy egyszerű tárgy miatt, mert nem tudott bejutni vizsgára, hogy megmutathassa mit tanult meg belőle. A szakán csak 3-an maradtak bent az induló csapatából.

Tényleg nem ezt a szabályt kellene eltörölni, hanem azokat az oktatókat akik lehetetlen feltételeket szabnak. Ahogy a nyelvvizsga követelménye is teljesen jogos lenne már bemeneti feltételként. Csak példának írtam le, hogy nem feltétlen az illető képességeit mutatja ha ennyiszer 1-ese van.

Ja és azóta elvégzett ugyanazon az egyetemen egy nehezebb szakot a családtagom, most diplomázott a nyáron, tehát nem volt hülye.

2023. jan. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
16:35: korrekt, igazad van. Az ilyen oktatókat is szűrni kellene.
2023. jan. 2. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

6, az orvosi mellett legkeményebb egyetemen, a BME-n hat vizsgabukás az hat egyes volt eddig. Ha háromszor vizsgáztál egy félévben, az három egyes.


Érdekes számrendszerben gonodlkodtak nálatok a PTE-n.

2023. jan. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!