Miért árad töménytelen rosszindulat sok emberből a "nyelvvizsga amnesztia" kapcsán?
A Facebook csurig van rosszindulatú kommentekkel.Főleg a boomer generáció részéről.Bőven vannak ott Fideszes és ellenzéki szimpatizánsok is,ez a rosszindulatúság független a politikai nézetektől.
Egy része ezeknek az embereknek egyetemet kívülről látott, amelyikük látta belülről is, akkoriban amikor ők diplomáztak nem létezett nyelvvizsga kötelezettség.
Miért is akarják,hogy rossz legyen a mostani hallgatóknak?
Ugyanezek az emberek tiltakoznának akkor is, ha eltörölnénk olyan szocialista rendszerből visszamaradt görcsöket, mint középiskolában a 0 óra.Olyan alapon,hogy "én is fél 6-kor keltem, a mostani gyerek is kibírja".
A nyelvvizsga kötelezettséget szakmailag semmi sem indokolja.
-Nem,hogy az EU-ban, a világon nincs olyan állam, ahol létezik ilyen.
-A kertésznek sem írjuk elő,hogy kell fogorvosi asszisztens tanúsítvány ahhoz,hogy megkapja a kertész végzettségét.Egyedül a nyelvszakokon és talán a nemzetközi (nemzetközi tanulmányok,nemzetközi gazdálkodás) szakokon van validitása.
-A piac kikényszeríti a nyelvtudást.Minek stresszelni a hallgatókat a 25 vizsga meg a szakdolgozat mellett még nyelvvizsga kötelezettséggel?
-Nem minden diplomásnak lesz szüksége nyelvtudásra.
-Az egyetemek feladata lesz megfelelő nyelvtudásra képezni a hallgatókat ugyanúgy, ahogy Szlovákiában, Csehországban is van.
"#5 A logika az egyik fő eleme a matematikának és a nyelvtanulásnak is (kivéve a német, mert abban semmi logika nincs). A nyelvtan logikájának megértésén kívül csak a szavakat kell bemagolni."
De a két logika eltérő, ráadásul a matekban nem kell szavak bemagolni, max összefüggéseket. Ezt nem nekem írtad, csak válaszolok rá. Szóval nem jelenthető ki, hogy akinek megy a matek, annak feltétlenül jól menne az angoltanulás is.
"Aki nem képes legalább középfokon megtanulni egy primitív nyelven - pl. angolul -, az nem elég értelmes ahhoz, hogy diplomát kapjon. Mondjuk én inkább az érettségit kötném nyelvvizsgához. Angol nyelvtudás nélkül a mai világban kb. létezni sem lehet."
De ha valaki elvégzi a tantárgyait, de nem tudja letenni a nyelvvizsgát, az miért ne lenne értelmes a diplomához? Megcsinálta a tantárgyait nem? Akkor innentől elég értelmes a képzéshez, nem?
"Azért lesz eltörölve a nyelvvizsga, mert a tönkrekúrt közoktatás miatt egyre kevesebb a szakember.
És így mi várható a jövőben, hogy 6 általános végzettséggel is lehet majd sebész, mérnök, jogász az ember?
Szóval a nyeevvizsga kedvezmény nem megoldás, hanem a hozzánemértő minisztereket kell amnesztálni..."
A sebésznek ahhoz kell értenie, hogy téged megműtsön, ha valamid megsérül. Engem eddig kétszer műtöttek, egyszer az ujjamban kellett ezt-azt csinálni, másodszor a bölcsességfogam lett kihúzva, amiből nemsokára lesz egy másik műtét, ugye a másik alsó bölcsességfogamra.
Viszont téged ha műtenek valami miatt, akkor szerinted mit számít, hogy a sebész angolul is el tudja e mondani, amit megcsinál rajtad? Vagy ha egy jogász csak és kizárólag magyarul beszél a perben, akkor kevésbé tud megvédeni téged, ha angolul nem tudja elmondani amit csinál? Én nem azt mondom, hogy senki se tudjon angolul, mielőtt kiforgatjátok a szavaimat.... De angol nélkül is lehet érteni egy szakmához.
"#12 Ha valaki nem képes letenni egy középfokú angol nyelvvizsgát, de egyébként képes lenne megszerezni egy diplomát, akkor az vagy valami büfészak, vagy rossz a képzés."
Harmadik opció, ami történetesen a valóság is, te mondod rosszul a dolgokat. Amúgy nincs igazad, de ha igazad is lenne, akkor mért ne érdemelne diplomát, aki az összes tárgyat elvégezte? Egyébként pedig ugye nincs igazad, de amit az előbb írtam, az nehéz képzésekre is igaz. Ha valaki elvégez egy irtó nehéz szakot, de nincs nyelvvizsgája, az nem érdemel diplomát? Elvégezte az összes tantárgyat, mi miatt lehetne érdemelni egy diplomát, ha nem csak emiatt? Ha valaki elvégezte a tárgyait, diplomát érdemel, ha beszél angolul, ha nem. Tegnap 20:24 kommentemet jól lepontoztátok, de azért érdekelne az indoklásotok is.
Ha megvan az összes tárgy, legyen az nehéz vagy könnyű szak, akkor miért is ne érdemelne valaki diplomát?
Amúgy megjegyzem, hogyha valaki gimiben tanult angolt, de akkor se igazán, az egyetemen meg nem is foglalkozott vele, már csak ezért is előállhat az a helyzet, hogy nincs nyelvvizsga. Ezt főképp annak üzenem, akitől itt idéztem. De tökmindegy, hogy mért nincs nyelvvizsga, ha a tárgyak megvannak, akkor a szak el van végezve, jogos a diploma.
A munkaerőpiac majd eldönti a többit, de a diploma az jár. Ráadásul egy szakma esetében ha nem angolul kell társalogni, nem a nyelvtudás miatt lesz valaki jó vagy rossz szakember, legyen az közgazdász, vagy villanyszerelő.
A matematika és az emberi nyelvek logikája eltér. A gyógypedagógiának eddig még nem sikerült kihasználnia a matematikai logikát a diszlexiások nyelvtanulásának megkönnyítésére, sem az emberi nyelvek logikáját a diszkalkuliások matematikatanulásának megkönnyítésére. A nyelvi logikát programnyelvek tanulására tudták felhasználni.
Az angol nyelvről nem lehet elmondani, hogy egyértelműen könnyebb, mint a felsőbb matematikát megérteni. Van 12 igeidő, van egy csomó igekötős ige, vannak idiómák, és van egy nem matekos logika. Csak az eleje könnyű. Sokat kell gyakorolni.
Kedves #19, az megvan, hogy például az angol helyesírás nem a logika csúcsa? Vagy, hogy nincs kettős tagadás? Vagy az egyetlen személyrag egyes szám harmadik személyben, kijelentő mód egyes idejeiben? A rendhagyó igék? Az, hogy a többes szám jele -s, mégis vannak főnevek, amelyek többes száma egészen máshogy képződik? Vagy, hogy időhatározói mellékmondatban a future nevű idők nem használhatók? Vagy, hogy a birtokos névmás nem fér össze a névelővel?
A németben is van logika, de azt eltakarta az, hogy másként működik, mint az angol, és mások a logikátlanságai is.
Az pedig, hogy megértettem, megtanultam, pedig nem elég, mivel a nyelvvizsgán nemcsak a lexikális tudást kérik számon, hanem a készségeket is. Ha nem elég jók a készségek, hiába jó a szókincsed, meg érted a nyelvtant, attól még a nyelvvizsgán megbuksz, mivel a készségeid nem jók.
A matematikai és a nyelvi készségek közötti összefüggést vizsgálták, és nem úgy van az, hogy mindkettő egyetlen készségre, a logikára épül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!