Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány napig tudnál megélni a...

Hány napig tudnál megélni a 2023-as minimálbérből?

Figyelt kérdés

2022. dec. 16. 07:51
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
37%
1-1,5 hétig, ha nagyon összehúzom a nadrágszíjat.
2022. dec. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
16%
Nyilván így van, ezért vagy éjjel-nappal az oldalon. Vagy tizenéves kisgyerek vagy, akinek nincsenek barátai, vagy pedig felnőtt, akinek élete sincs. Mellékesen hozzátenném mielőtt még azt mondod több két és feles is van az oldalon és te nem vagy egész nap itt megsúgom, hogy simán látható annak, aki otthon van a témában az, hogy egy adott felhasználó mennyi időt tölt az oldalon.
2022. dec. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

#12

Nemtudom mit szívtál, de komolyan kérek belőle.

2022. dec. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

#12-es, szerintem nem ide akartad írni ezt. :)


Amúgy a kérdésre csak kérdéssel tudok válaszolni: attól függ, milyen adottságokkal és milyen életszínvonalon. Ebből nagyon sok kombinációt ki lehet hozni.


Pl mondjuk párkapcsolatban élek, mindketten minimálbért keresünk, de valahonnan egy kis lakás, amiben lakbér nélkül lakhatunk. Akkor az azt jelenti, hogy havi 25-50 ezer lakhatási költségre vagyunk ketten 300 nettós összkeresettel. Ebből szerintem szerény, tudatos, de abszolút boldog életet lehet élni. Még a gyereknevelés sem szörnyen megterhelő, de cserébe más egyébről le kell mondani (nyaralások, autó, családi ház, stb).


Ha ugyanígy vagyunk, de lakbért is kell fizetni, akkor ez könnyen karcsúbb lesz úgy 100-150ezerrel. Így is meg lehet élni, de az a 100-150 ezer forint az, amiből a célokat lehet finanszírozni. Így az ember csak azért dolgozik, hogy legyen hol laknia, ahonnan bemegy dolgozni - ez így már nem túl vidám élet.


Ha ehhez a konstellációhoz még 1-2 gyerek is társul, akkor a mindennapi kötéltánccá válik az élet, ahol nincs fontos dolog, csak sürgős, és olyan döntéseket kell meghozni hétről hétre, hogy a fájó fogaddal csinálsz valamit, vagy a gyerek lyukas cipőjét cseréled le. Ez már nem oké.


Szerintem nem a minimálbér mértéke a vita tárgya, hanem az, hogy mihez mérjük az életszínvonalunkat. Engem anyám egyetlen tanári fizetésből nevelt fel egyedül. Egyszobás garzonban laktunk ketten, nem volt autónk, kínai és román piacos göncökben jártam, nem jártunk nyaralni sem. Igazából mai szemmel nézve nem egy nagy élet, de így visszagondolva, nem szenvedtem hiányt semmiben. Ehhez képest most a bruttó fizetésem millió felett van, és néha azt érzem, hogy kevés, mert állandóan magánorvoshoz járatom a gyerekeimet, 150nm-es házban lakom, két autót tartok fenn, szeretek minőségi kajákat enni, stb.


Ezzel nem azt mondom, hogy a minimálbér jó, mert nem jó. Csak azt mondom, hogy a minimálbér ennyi, tételesen kiszámolható, hogy mire elegendő, és vagy az igényeinket igazítjuk a fizuhoz, vagy keresünk többet. Panaszkodni kár rajta.

2022. dec. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
59%

És ha elromlik a mosógéped vagy sütőd?


Hát igen, ez a magyar valóság, egy balkáni, lepusztult szar ország vagyunk.

2022. dec. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
45%
Nem tudom, szerencsére már nyugdíjas vagyok. Azért sokszor elgondolkodtam, hogyan halnék éhen minimálbérből. Fiatalabb minimálbéres lennék, valószínű azt csinálnám mint a 90-es években. Sori munka kilőve, csak is olyan hely, ahol van szabadidő és a meló mellett járnám a környező országokat. mindig, mindenhol van olyan, amit itthon ellehet haszonnal adni. Kicsibe most, akár százezer forgótőkével ellehet indulni. Egy biztos, a minimálbér semmire nem lenne elég.
2022. dec. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
10-12 nap
2022. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a a 2023-as minimálbérben és bérminimumban az a legérdekesebb, hogy kb 1 millió embert érint, ahogyan tavaly és tavaly előtt is, vagyis két év alatt szart sem fejlődött a dolgozók jövedelme, mert kb minden 6.- 8. melós ennyiért gályázik.
2022. dec. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
65%
18) dehát 500e felett vannak az átlagbérek.Ezt rendszeresen be is mondják az M1-en.
2022. dec. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

"dehát 500e felett vannak az átlagbérek.Ezt rendszeresen be is mondják az M1-en."


Igen, és?

2022. dec. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!