Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehet közmunkabérből...

Hogyan lehet közmunkabérből és minimálbérből megélni?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetnek ilyen megalázóan alacsony bérek ilyen állítólagos jóléti Fidesz mellett?

2022. ápr. 7. 14:18
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Vígan. Én húsz évig voltam közmunkás és még építkezni is tudtam.
2022. ápr. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Ùgy, hogy a rászorulók kapnak még egyéb juttatásokat is, ill. kész élemiszert is, akár fát is és így tovább.

PS: A környezetemben minden minimálbéres csak papíron keres minimálbért.

2022. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%
Tök simán, hiszen megélnek belőle. Amúgy nagyon kevesen vannak közmunkán.
2022. ápr. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
A Fidesz csak azt ígérte, hogy lesz munkád, azt nem, hogy meg is tudsz majd élni belőle.
2022. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
46%

Közmunkára az megy, aki nem akar változtatni az életminőségén. És itt fontos megemlíteni, hogy nem azért mert nem tudna váltani, hanem mert nem akar.

Kapából ismerek olyan embereket, akik simán dolgozhatnának építőiparban 300-350 ezerért segédmunkásként, de nem mennek mert az "megterhelő" nekik.

Inkább sepregetik az utcát napi fél órában, délután meg hullarészegre isszák magukat. Senki nem vonja őket kérdőre, hogy másnaposan félrészegen miért néz ki úgy mint egy kiszart hányás, és miért csak fél négyzetmétert sepert fel reggel 6-tól délután 2-ig.


Sok ember tudna változtatni ezen, hogy több pénzhez jusson, csak ahhoz a komfortzónájukat elkellene hagyni. Nekik ez így is megfelel, elvegetálnak otthon.

(egyébként a munkájuk, amit elvégeznek egyébként is túl van fizetve)

2022. ápr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
48%

Sok piával.


A közmunkások járják az utcákat és lomiznak, kukáznak fémeket szednek össze és elviszik a vastelepre abból vesznek piát és májkrémet

2022. ápr. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgyhogy szerzel egy normális szakmát, és nem leszel proli közmókus
2022. ápr. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
87%
5; 6: Nem csak az utcán vannak közmunkások, csak ők a jobban láthatók. Irodai ügyintézői munkára voltam ily módon felvéve, és nem azért, mert nem akartam volna normális munkahelyet és fizetést, hanem nem volt akkor más lehetőség. A munka meg semmiben nem különbözött a közalkalmazott munkatársakétól.
2022. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 "Hannover96" ***** válasza:
#7 Nem csak a "közmókusok" prolik, vannak olyanok, akik tele vannak pénzzel, mégis közönséges suttyó prolik...
2022. ápr. 19. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!