A robotika valóban elveheti egy csomó ember munkáját a jövőben?
Manapság irtó gyors ütemben fejlődik a technika. Elon Musk is rengeteg új találmánnyal állt elő és Kína is elképesztő ütemben fejleszti a technológiáit. Egyes szakértők szerint a közel jövőben olyan szintű automatizálás várható az iparban és úgy általában az élet minden területén, hogy ez a jelenlegi munkavállalóknak akár a 50%-át is érintheti negatívan. Nyugaton még ennél is gyorsabb az átállás, mert ott már egy csomó logisztikai feladatot is drónokkal látnak el.
Nyilván a cégeknek is megéri az átállás, mert egy gépet csak egyszer kell megvenni és utána termelni fog éjjel nappal, egy embernek meg havi fizetést kell adni és benne van a pakliban, hogy hibázik, elalszik, másnaposan megy be dolgozni stb. Így a robotika sokkal kifizetődőbb befektetésnek tűnik.
Hazánkat vajon mikorra éri el az, hogy komolyan aggódnia kelljen a munkavállalóknak emiatt?
Mi ezzel a baj?Kinek okoz örömet olyan munkát végezni,amit egy gép is tud?
Én szívesen élnék olyan világban,ahol az emberek nem betegszenek meg azért,mert a gyártósor előtt állnak 12 órát évtizedekig.
Ja,hogy a gyógyszergyártó cégek tönkremennek?Le-szarom...
Az ipari forradalom kezdetén ugyanezzel próbálták akadályozni a gépek terjedését, hogy azok elveszik az emberek munkáját.
Persze, azt a munkát, amit a gépek elvégeznek, elveszik, de létrehoznak más lehetőséget a munkára.
A probléma abból lesz, hogy a Föld nem tud végtelen számú embert eltartani, főleg nem sok milliárd képzetlen munkaerővel nem tudnak mit kezdeni.
Az emberiséget ránevelték a fogyasztásra, lényegében az mozgatja a gazdaságokat, hogy ömlenek ki a gyártósorokról mindenféle kütyük, amelyeket el is tudnak adni, okostelefont, autót, mindent cserélnek le néhány év után, nem az a gond, hogy gépek vannak, hanem a Föld, a bolygó nem fogja bírni a végtelenségig, sokkal lassabban képes csak a megújulásra, mint amennyi ásványt kiszipolyoznak belőle.
Ebből lesznek a gondok, nem a robotika önmaga okoz gondot.
Japán már évtizedek óta robotokat használ, pedig él ott 800 millió ember, és az utóbbi néhány évet leszámítva elég jó volt ott az életszínvonal.
Nem. -Már elvette és egyre több emberét el is fogja venni!
Ha karbantartod, felügyeled és feltöltöd időközönként az elvégzendő feladathoz szükséges anyagokkal a gépet, akkor gyakorlatilag kizárhatod az emberi tényezők nagy tömegű jelenlétét és megjelenésének lehetőségét.
Nem késik...
Nincs emelkedő bérigénye...
Nem pofázik vissza...
NEM KELL ÉRDEMI JÁRULÉKOT UTÁNA FIZETNI SENKINEK!
A karbantartást, feltöltést leszámítva lényegében 7/23-ban képes azonos minőségben végrehajtani a beprogramozott feladatokat...
Nem betegszik meg - a gyereke sem!
Nem trécsel, kávézik, teázik, mászkál, piszkál, beszél ki senkit és nem is dohányzik!
Fizetsz egy karbantartó/feltöltő részleget, egy ellátó/szállítmány szervező részleget, egy anyagmozgató/raktározási részleget, bérszámfejtőt/üzletkötőt, aztán itt nagyjából be is zárult a közvetlenül foglalkoztatottak köre!
Akinek van erre tőkéje, az hülye lesz kihagyni, - mint hogy vesződne 10-szer ennyi emberrel és az általuk generált személyes nyomorokkal!
nem szép ilyent az orrunk alá tartani, de az ország jó része iskolázatlan, képzetlen, kerüli az iskolát, ha lehet csavarog, iszik(ha van miből)...ráadásul szaporodnak is, de a felnövekvő nemzedék csak négykézláb hazatérő felnőtteket lát..
Csoda, ha lenéznek akár nyugatról, akár belülről?
Reggelente féldeci,sör, böfögés, dicsekvés ki kit baszott meg, a munkaruhát már hetek óta nem cserélte...stb...és ilyenből áll az építőipar zöme(is)
...majd később fogatlanul, koszosan elmondja a kamerába, hogy kicsi a nyugdíj, pedig jogai vannak..
Ahhoz hogy a Forint ne négyszáz, hanem kétszáz, vagy száz legyen, valamit fel kellene mutatni...de kivel?
A felvirágzáshoz sok-sok új termék előállítása lenne a fontos, amit nyugaton elkapkodnak, dőlne a pénz...és nem az itteni 27%-ból, amit az élelmiszerből zsebelnek be(ideig-óráig)
"Ha karbantartod, felügyeled és feltöltöd időközönként az elvégzendő feladathoz szükséges anyagokkal a gépet, akkor gyakorlatilag kizárhatod az emberi tényezők nagy tömegű jelenlétét és megjelenésének lehetőségét"
És a karbantartásokat kik fogják elvégezni?
Ma már nagyon sok területen robotizást a termelés, de nem megengedhető, hogy leálljon a gép, nagyon komoly szolgáltató háttér van mögötte, de nem az üzemen belül tartanak karbantartókat, a gépekhez a forgalmazó adja a karbantartást, szolgáltatás formájában.
Karbantartásról van szó, nem csak akkor kell megjavítani, ha elromlik, hanem megelőzni azt.
Képzetlen munkaerőre nincs szükség, de egyre több szakember kell a karbantartói szolgáltatásokba is.
Az egy más kérdés, hogy a képzetlen, munkásoknak még kevesebb lehetősége lesz a munkaerő piacon... szakmát kell tanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!