Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az LMBTQ-nak mit sikerült...

Az LMBTQ-nak mit sikerült itthon 27 év alatt elérnie?

Figyelt kérdés
Leginkább a konkrét jogi szabályozásokra gondolok, de jöhet más is, pl. érzik-e úgy, hogy jobban elfogadják őket? Van-e hatása az éves vonulásnak, propagandának?

2022. dec. 12. 14:30
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az utóbbi években sokkal jobb lett a melegek társadalmi elfogadottsága. Nem tudom, hogy ki mennyi idős, de emlékszem, hogy az első Pride felvonulások pl. azzal teltek, hogy a többségben lévő ellentüntetőket alig bírták a rendőrök visszatartani.

Ma meg már több a nem meleg, de meleg párti felvonuló, az ellentüntetők pedig kb. pár tucatnyian vannak és ránézésre se komplett alakok.


Vagy mondjuk még az én gyerekkoromban valakit leb..zizni óriási sértés volt. Ma már nincs igazán éle sem ennek a szónak. Aki nem meleg, az megvonja rá a vállát, aki meg meleg az meg... azt meg hogy sérted meg vele?

2022. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%
Ja és még valami: nem vagyok meleg, felvonulásokra sem járok, szimplán úgy vagyok ezzel a témával, mint szerintem az emberek többsége: amíg nem ártanak senkinek vele, addig én lesz..rom magasról, hogy két szexuálisan érett, felelős ember mit csinál egymással.
2022. dec. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

@15:33


De hát ezt hogy gondolod?

Hát köztudott tény, hogy ha éppen az utcán sétálsz a gyerekeddel, és pont ott terem előtted a pride felvonulás, és a gyereked meglátja, egyből megb*uzul tőle. Legalább is a plebs így tudja. :')

2022. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%
Milyen 27 év? Pár éve nem is lehetett hallani róla, aztán orbánék elkezdték népszerűsíteni...
2022. dec. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
67%

Kétlem hogy a történelem folyamán valaha is akkora lett volna a melegek támogatottsága a fiatalság körében, mint most. Ebbe a vén semmirekellőket, meg az aluliskolázott primitíveket nem számolom természetesen (ezekben amúgy is alapértelmezett beállítás a homofobia - akkor is megvetnék a melegeket ha nem lenne pride, és akkor is, ha ismét legális lenne pszichiátriára ítélni mindenkit aki homoszexuális), de 30 alatt a nyílt homofobia többé-kevésbé élítélendő társadalmilag. Mivel a régi generációk lassan kipusztulnak, és újabb és újabb fiatalok veszik át a helyüket, ezért valszeg egyre meghatározóbb lesz az elfogadás (de megint, nem feltétlenül az ilyen falunapon a kuka mellé okádó rétegben).

De persze ez sokmindent függ,pl attól is, hogy mi lesz az oktatással és a gazdasággal. Talán a leginkább szembetűnő statisztika a melegek elfogadásával kapcsolatban, hogy a legtanultabb, legéletszeretőbb, legnormálisabb népek között magas a melegek támogatottsága és nincs hisztike a fél évszázada zajló kontraproduktiv pride miatt, míg a retkes kis patkánylyukakban ahol már az is nagy szó ha valaki tudja mennyi 2+2,nem alkoholista, ÉS nem is gyilkol meg ha nem hiszel a vallásában, ott evidens az össznépi homofobia. Szóval ha tovább süllyed az ország színvonala a középkori állapotokba, akkor ja, lesznek bajok (de akkor nem csak a melegeknek)


Egyébként meg van már bejegyzett élettársi kapcsolat a melegeknek, szval ez legalább el van érve a mi kis szarfészkünkben is..

2022. dec. 12. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!