A bezinársapka azzal van kapcsolatban hogy kevesebbeit kelljen fizetned ha tankolsz.
2022. dec. 7. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/10 anonim válasza:
"A Mol-vezér szerint két hónap múlva újabb kritikus helyzet elé állunk majd, az uniós szankciók miatt ugyanis február 5. után 10 százaléknyi gázolaj hiányzik majd az európai piacról."
Semilyennel, ezek a magyarázatok nem a magyaroknak szólnak. Hanem mikor a nemzetközi sajtóban mutogatják az üres magyar benzinkutakról a Mad Maxes képsorokat ott nyilván könnyen össze lehet keverni a két történetet, mert a napokban mindenki a december 5.-én életbe lépett EU-s olajszankciókra asszociál (amik alól Magyarország amúgy mentesül). A BBC, CNN, Fox, Al Jazeera olvasói nem feltétlen ismerik a helyi sajátosságokat, ha azt olvassák, hogy ebben a kis európai országban elfogyott az üzemanyag és a kormány az uniós szankciókat okolja akkor neki ez nyilván hitelesnek fog hatni és tovább erősíti azt a narratívát, hogy Viktor Orbán egy igazi szabadságharcos, csak hát az a fránya EU mindig elgáncsolja szegényt.
2022. dec. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
5/10 anonim válasza:
A fideszesek gondolkodására bevezetett szankciókkal.
2022. dec. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
6/10 anonim válasza:
A benzin ársapka a háború kitörése előtt lett bevezetve tavaly novemberben, mert elszállt az olaj világpiaci ára. A háború kitörése februárban még rátett erre egy lapáttal, plusz nőtt az ellátás bizonytalansága is. Az olajembargó a háború eleje óta lebegtetve volt, ez felverte az árakat, a világ túlreagálta az orosz-ukrán háborút, ez a szankciókban testesül meg. Európa erején felül próbálja magát függetleníteni az orosz energiahordozóktól.
2022. dec. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
7/10 anonim válasza:
A februárban életbe lépő embargó értelmében nem importálhatunk a szomszédos prszágokból orosz kőolajat, mert a szankciók értelmében az EU-s országsok nem kereskedhetnek vele. A MOL eddig úgy tudta kielégíteni az igényeket, hogy a nyers kőolaj jelentős részét Szlovákiából hozta át, ahol szintén vannak érdekeltségei. Most ez a lehetőség szűnik meg, magyarán vagy teljesen önállátóknak kellene lennünk az ország készleteira alapozva (ami nonszensz, mert bőven nagyobb a kereslet), vagy (nem orosz eredetű) brent olajat kell importálni, aminek viszon világpiaci ára van, tehát ársapka mellett a kutaknak nem éri meg, mert drágábban vennék, mint amennyiért a finomítás után előállított üzamanyagot árulniuk kellene.
Nagyjából ez az ok, amiért rövidesen amúgy is megszűnt volna a hatósági ár. De mivel a sok primitív barom elkezdett pániktankolni, az amúgy is pengeélen táncoló ellátás összeomlott, így gyakorlautilag azonnal meg kellett szüntetni.
2022. dec. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
8/10 anonim válasza:
Tegyük hozzá a szankciósdihoz, hogy már egy 2012-ben megjelent kormányzati stratégia is megjelöli, hogy csökkenteni kell az orosz energiafüggőséget. Az abban a dokumentumban szereplő számokhoz képest viszont 2020-ra még nőtt is a függőség.
2022. dec. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
9/10 anonim válasza:
Ha megnézem az olaj világpiaci árát, az december 5-e óta bezuhant. De biztos nem az orosz olaj ára, amit mi veszünk, hanem a brent olajé. Mindenesetre nem igazán látom az összefüggést az olajra kivetett szankciók és a magyar arsapka közötti összefüggést. Valaki látja?
2022. dec. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
10/10 A kérdező kommentje:
4/9 Revolúcióbiológus - erre nem is gondoltam!
8/9 Hát ja... Orbán a 2010-es könyvében az orosz energiafüggőség radikális csökkentésének szükségességéről is szó van
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!