Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Köves Slomó fia bevonult...

Köves Slomó fia bevonult izraeli katonának. Vélemény?

Figyelt kérdés

[link]

Idegen, nem szövetséges hadseregbe vonulás nem tudom, legális-e. A Ciszjordániai, azaz megszállt területekre lépés pedig hát nem túl törvényes, inkább terrorizmusnak, háborús bűnnek nevezhető. Hogy lehet egy ilyen személy apja tábori főrabbi a magyar hadseregben? Egyébként Slomóhoz köthető a TEV is, amely "antiszemita" magyarokra vadászik Magyarország területén, már a neve is félelemkeltő.



2022. dec. 6. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem azt csinál amit akar ha nem törvénybe ütköző.
2022. dec. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy izraeli állampolgár és kötelező neki a katonai szolgálat.
2022. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen veszélyét látod ennek ránk, magyarokra nézve?
2022. dec. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel.
2022. dec. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Hát kérdező te kérdezted a véleményemet, de szerintem nem fog tetszeni...


-Én csak magyar identitású és magyar állampolgárú vagyok, a srác pedig ezek szerint kettős identitású és kettős állampolgár. Liu Shaolin Sándorra se haragudtam, amiért Kína színeit választotta, még ha jobban örültem is volna, ha magyar színekben versenyzik. Ez van.


-Az izraeli-palesztin konfliktust máshogy látom, mint a kérdező. De igazán nincs kedvem parttalan vitát kezdeni.


-Hogy Köves Slomó magyarokra vadászna és félelmet kelt valaminek a nevével... Nem tudom kérdező, én egész nyugodtan alszom éjjel. Engem még egyszer sem vadászott le álmomban Köve Slomó. :-)

2022. dec. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"a TEV is, amely "ANTISZEMITA" magyarokra vadászik Magyarország területén, már a neve is félelemkeltő"

Ha félelemkeltő, akkor féljél nyugodtan, sõt, rettegj!

"Ciszjordániai, azaz megszállt területek","nem túl törvényes, inkább terrorizmusnak, háborús bűnnek nevezhető"

Bíosági Ítélet?

Hát igen. Szóval ilyesmit csak olyanok irkálnak, mondanak, akikre a FÉLELEMKELTŐ nevû TEV vadászik. Csak féljél nyugodtan, sõt, rettegj!

2022. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
3, asszimilációval, erkölccsel kapcsolatos aggályokat vet fel, 1919 és más események után pedig biztonságiakat is...
2022. dec. 7. 11:52
 8/12 anonim ***** válasza:

"#3: Milyen veszélyét látod ennek ránk, magyarokra nézve?

#7: asszimilációval, erkölccsel kapcsolatos aggályokat vet fel,"

Igazán? Milyen "aggályokról" van tudomásod Köves Shalomra vonatkozólag?

"1919"

Úgylátszik, még nem tanultátok töribõl, hát segítek: sem Prónay Pál sem Héjjas Iván nem volt zsidó és a különítményeikben sem igen voltak zsidók.

"és más események után pedig biztonságiakat is"

Jankovich Arisztid huszárezredes nem volt zsidó, Windischgraetz Lajos herceg és titkára, Rába Dezső, továbbá Nádosy Imre országos rendőrfőkapitány sem (õk az 1925. december 19-én kirobbant frankhamisítási botrány fõszereplõi).

Továbbá azok az egyetemi hallgatók, akik különféle "bajtársi szövetségek" tagjaiként verték az 1930-as években zsidó hallgatótársaikat, azok sem voltak zsidók.

Ja, és Szálasi Ferenc sem és andájának tagjai sem.

Viszont az 50-es évekbeli "cionista perek" áldozatai zsidók voltak.

Remélem, segítettem.

2022. dec. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8, az 1919-es, 45-ös és 56-os rezsim tagjai viszont azok voltak, és a rendszerváltás utáni rezsimek is. 1919-ben nemzeti tragédiát okoztak a haderő feloszlatásával.
2022. dec. 7. 19:52
 10/12 anonim ***** válasza:

# 9, "1919-ben nemzeti tragédiát okoztak a haderő feloszlatásával."

Töribõl megint bukta. 1919-ben a Tanácsköztársaság néhány hét alatt több, mint 53 ezer fõs hadsereget toborzott.

Az 1945-1956: Pl Tildy Zoltán, Nagy Ferenc, Dinnyés Lajos, Nagy Imre (fm, majd bm, majd padlássöprõ), Dobi István, hadd ne soroljam. A többség nem volt zsidó.

56-os Kádár János, Dögei Imre, Marosán György, Csergő János, Kossa István, Apró Antal, Kállai Gyula, stb, a többség szintén nem zsidó.

Amúgy (biztos nem tudtad) 1945-tõl 1991-ig itt állomásoztak ("ideiglenesen") a szu Vörös Hadseregének egységei.

Légyszi, töribõl képezd tovább magadat!

És továbbra is kérdés:milyen asszimilációval, erkölccsel kapcsolatos aggályokról tudsz konkrétan Köves Shalomra vonatkozólag?

2022. dec. 7. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!