Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit jelent, hogy "eltíltotta...

Mit jelent, hogy "eltíltotta a további jogsértéstől"? Mi a fene?

Figyelt kérdés
Ez úgy értelmezhető, hogy eddig szabad volt "jogsérteni" de mostantól neki nem. A többieknek még igen. Ez akár úgy is hangozhatna, hogy "eltiltja a további bűnözéstől". Jogsérteni és bűnözni sem szabad - tudtommal. Ez valami hungarikum? Abszurdisztán?
2010. szept. 30. 14:43
 1/6 anonim ***** válasza:

A bűnelkövetés és a szabálysértés is jogsértő magatartás.

Szakmai kifejezés, neked nem kell vele foglalkoznod.

2010. szept. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"...neked nem kell vele foglalkoznod."


De.


Ez a válaszod olyan, mintha valaki megkérdezné tőled, hogy mi az a dugvilla? Te meg leoltanád, hogy "az szakmai kifejezés! Ne foglalkozz ilyenekkel!)


Ha nem akarsz válaszolni, akkor mit oltogatsz?


(Hmm... vagy inkább fogalmad sincs a válaszról, csak így ezzel a "válasszal" marha okosnak gondolod magad)

2010. szept. 30. 15:18
 3/6 anonim ***** válasza:

kicsit keveset írtál de ennyiből úgy tűnik hogy a terhelt (ez is egy frankó jogi kifejezés) korábban olyan tevékenységet folytatott amiről (legalább neki) nem volt egyértelmű hogy jogsértő. ezt vki nyilván vitatta, végül a bíróság v eljárni illetékes hatóság megmagyarázta hogy mi is a helyzet jogi szempontbólés a határozat részeként felszólította az illetőt hogy a továbbiakban ilyet ne csináljon

remélem nagyjából érthető volt, a jognak megvan a maga logikája...

2010. okt. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

12:03!


Köszi! Így már vágom. (asszem :)

2010. okt. 2. 16:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Jaj! ez nekem is nagyon tetszett kedves Kérdező. Felröhögtem, mikor meghallottam. Engem ugyan ne tiltson el senki semmitől, ha jogsérteni akarok. A másik, amit szeretek, az a hiánycél. Miért cél a hiány? Jópofa dolgok ezek.
2010. okt. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Konkret pelda,velem törtent meg:Az egyik miniszerium felhasznalta adataimat egy bizonyos,mast erintő perben,ezert "szemelyisegi jogsertest" követett el,amiert a bírósag megbüntette es eltílotta tovabbi jogsertestől!Erted így?
2010. okt. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!