Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előfordulhat hogy elfogy a...

Előfordulhat hogy elfogy a benzin és nem tudunk majd tankolni?

Figyelt kérdés
[link]
2022. nov. 21. 10:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%
Hol? Itt Szlovákiában nem hallottam ilyesmiről, a fizetésből meg is tudok élni. Már ennyire rossz ott a helyzet? Elképesztő.
2022. nov. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Előfordulhat, pártunk és kormányunk keményen dolgozik érte. Ha minden jól megy, egyszerre lesz benzin-, tojás- és krumplihiány Magyarországon.
2022. nov. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

A 8. válaszoló vagyok. A témához illő válaszomban szereplő egyetlen állításomat sem cáfolta meg senki, csak a kérdező betegnek nyilvánított engem. És megkaptam a lepontozást is.


Egy élmény veletek beszélgetni. Élőben az öklötöket veszitek elő, ha elfogynak az érvek/ellenérvek?

2022. nov. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én most nyomtam egy félig hasznosat.

A legtöbb állításodhoz se igent se nemet nem tudok mondani, mert nekem újdonság volt. A trükköző tulajdonosokra vonatkozó megjegyzéseden meglepődtem, mert nem igazán értem, az üzemanyag minőségén mit változtat a kút kezelője. Esetleg vizezik a benzint, ahogyan sokan feltételezik?

Az árstopra vonatkozó megjegyzéseddel meg csak részben értek egyet, ui. én eleve megszüntetném az egészet (be sem vezettem volna).

Egyébként korrekt válasz, tényleg igazságtalanul alacsonyan van pontozva.

2022. nov. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszodat a félig hasznos is tökéletes, megértem és elfogadom az érveidet.


"A trükköző tulajdonosokra vonatkozó megjegyzéseden meglepődtem, mert nem igazán értem, az üzemanyag minőségén mit változtat a kút kezelője. Esetleg vizezik a benzint, ahogyan sokan feltételezik?"

Három gyakori módszer létezik erre, a leggyakoribbtól a legritkábbig írom.

1.Kell adalék az üzemanyagokhoz a tartósság és az oktánszám növeléséhez, a nagy kamion nem előre keverve hozza. Utólag töltik a kút tartályába az adalékot minden esetben de a kis kutak nagy része nem foglalkozik vele.

2.Van egy hatalmas tartály amibe az üzemanyagot töltik amit kamionnal hoznak. Onnan kerül a töltőpisztolyból az üzemanyag a járműbe. Ezt a tartályt a trükköző kis kutak szinte sose takarítják ki ott marad az alján a mocsok ami aztán az üzemanyag szűrőt eltömíti előbb utóbb.

3.Aki profin trükközik és tudja mikor lesz ellenőrzés az csal a kiadott mennyiséggel. Pontosan én se tudom hogy lehet ezt szabályozni de létezik. Ilyenkor megy az ötven literes tankba hatvan. Sajnos ez még nagy kúthálózatnál is előfordul. Ha reklamálsz, mindig a tágulásra hivatkoznak.

2022. nov. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Értem, köszönöm.

Én kifejezetten Shell kutaknál szoktam mindig tankolni, egyébként ott sem normál, hanem alacsonyabb metanoltartalmú E5-ös (V-Power Racing fantázianevű) benzint. Igaz, szerencsés helyzetben vagyok, mert nagyvárosban lakom, itt nincsenek is mások, csak nagy hálózatok kútjai.

2022. nov. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!