Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért hajtogatják...

A fideszesek miért hajtogatják, hogy jobban élnek, mint a Gyurcsány kormányzása alatt, amikor teljesen természetes, hogy 12-13 év alatt az ember egyre feljebb jut és ez nem a kormánynak köszönhető?

Figyelt kérdés
Annyira csőlátásra vall, amikor a fideszesek észérve az, hogy többet keresnek, mint tizenX éve. Nekem évente nő a fizetésem, és aki kicsit is tett azért, hogy jobb élete legyen, 1-2 évente szintén egyre magasabb fizetéssel rendelkezik. Ellenben azt az apróságot elfelejtik, hogy a pénz reálértéke a lényeg, ha az ember fizetése kétszer annyi, mint régebben, de a kiadása háromszor annyi, mert az árak annyira megenelkedtek a korábbi árakhoz képest, akkor a magasabb fizetése miatt nem él jobban, sőt, rosszabbul. De mégha jobban is él, olyan dolog azt mondani, hogy valaki jobban keres, mint 12 éve, mintha azt mondaná, hogy idősebb, mint 12 éve - evidens.
2022. nov. 17. 21:33
1 2
 11/13 sörpocak ***** válasza:

"A Fidesz hiteleinek összege együttesen nem éri el az IMF hitel mértékét."


2010-ben az államadósságunk ~79 millió euró volt. 2021-ben 114 millió euró. Nemcsak az IMF hitelt, de annak teljes keretét is túllépte a hitelállomány növekedése. DE ez alapvetően nem probléma, a gazdaság gyorsabban nőt, a GDP arányos államadósság csökkent.


Az igazi probléma az, hogy egy csomó titkosított hitelszerződésünk van, melyeknek nem tudjuk a súlyát.


"Akor hogy lett 3,7 millió foglalkoztatottból 4,5 millió?"


Azt számítják bele a kimutatásba, aki a kérdezés előtti héten legalább egy órát jövedelemszerző munkával töltött, így a statisztikában megjelenik a munka nélküliek egy része, valamint a ténylegesen tartós munkanélküli közmunkások és nem egyszer azok is, akik foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapnak, ha igazolják, hogy adott évben legalább 30 napot dolgoztak. Ugyanúgy bekerülnek a statisztikába a külföldi telephelyen dolgozók is.


Tovább történt néhány jogszabályi változás. Egyrészt 2011-12 környékén a rokkantakat visszatolták a munkaerőpiacra azzal, hogy egy csomó támogatást megvontak és átalakítottak, valamint a 2009-ben behozott nyugdíjkorhatár emelés is elkezdte kifejteni a hatását.


Végül pedig még több külföldi multi jött be Magyarországra, akik nemcsak hatalmas adókedvezményeket kapnak a foglalkoztatásért cserébe, hanem ugye a forint/euró árfolyam hosszútávú gyengülése miatt ezeknek a multiknak nagyon könnyű dolguk volt a bérköltségeket illetően.


Szóval igen, a foglalkoztatás határozottan nő, de ne legyenek tévképzeteink, hogy ebben nincs egy kis statisztikai bűvészkedés, külföldi tőke és erőpolitika.

2022. nov. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

#11

"2010-ben az államadósságunk ~79 millió euró volt. 2021-ben 114 millió euró. Nemcsak az IMF hitelt, de annak teljes keretét is túllépte a hitelállomány növekedése. DE ez alapvetően nem probléma, a gazdaság gyorsabban nőt, a GDP arányos államadósság csökkent."

De azt se feledjük el, hogy a MSZP kormányzás szintén túllépte IMF hitelen túl szintén túllépte annak hitelkeretét. Tulajdonképpen a Fidesz csak kicsivel több adósságot halmozott fel euróban nézve. Éveékre lebontva kevesebbet, ha meg a GDP növekedés arányaiban nézzük úgy meg jóval kevesebbet.


"Azt számítják bele a kimutatásba, aki a kérdezés előtti héten legalább egy órát jövedelemszerző munkával töltött, így a statisztikában megjelenik a munka nélküliek egy része, valamint a ténylegesen tartós munkanélküli közmunkások és nem egyszer azok is, akik foglalkoztatást helyettesítő támogatást kapnak, ha igazolják, hogy adott évben legalább 30 napot dolgoztak. Ugyanúgy bekerülnek a statisztikába a külföldi telephelyen dolgozók is."

Ez így igaz, viszont a módszertan ugyanaz volt 12 évvel ezelőtt is. Nem csak a 4,5 millió foglalkoztatottban volt ott a munkanélküliek egy része, hanem a 3,7 millióban is, ugyanaz a torzítás lép fel mindkét értéknél.

A közmunkásokra ez nem igaz, mert ők csak a Fidesz óta vannak, de számuk 100ezerre tehető. Nem hiszem, hogy a külföldi telephelyen dolgozók számában van jelentős eltérés. A tartóan külföldön élők száma 2010 óta nőtt, de ők nem jelennek meg a statisztikában.

Egyébként az ilyen legalább 1 órát dolgozott szintű emberek száma elenyésző a ténylegesen dolgozókhoz képest, valami pár tized százalék.


"Tovább történt néhány jogszabályi változás. Egyrészt 2011-12 környékén a rokkantakat visszatolták a munkaerőpiacra azzal, hogy egy csomó támogatást megvontak és átalakítottak, valamint a 2009-ben behozott nyugdíjkorhatár emelés is elkezdte kifejteni a hatását."

És ez helyes lépés volt, olyanokat toltak vissza, akik indokolatlanul voltak leszázalékolva (mint a szomszédom).


"Végül pedig még több külföldi multi jött be Magyarországra, akik nemcsak hatalmas adókedvezményeket kapnak a foglalkoztatásért cserébe, hanem ugye a forint/euró árfolyam hosszútávú gyengülése miatt ezeknek a multiknak nagyon könnyű dolguk volt a bérköltségeket illetően."

Ez igaz, de ez volt a stratégiájuk a foglalkoztatottság növelésére, és szerintem ezt jól csinálták.

2022. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 sörpocak ***** válasza:

"De azt se feledjük el, hogy a MSZP kormányzás szintén túllépte IMF hitelen túl szintén túllépte annak hitelkeretét."


Mármint? 20 milliárd euró volt a hitelkeret, abból 14-et hívtunk le, és csak 12,8-at használtunk fel. Ha szerinted ez nem így van, akkor kérnék rá valamilyen forrást.


"Nem hiszem, hogy a külföldi telephelyen dolgozók számában van jelentős eltérés. "


Szerintem jelentős eltérés van, hisz a kivándorlási hullám 2010 után eléggé megerősödött, az általános globalizáció pedig annál inkább.


"Egyébként az ilyen legalább 1 órát dolgozott szintű emberek száma elenyésző a ténylegesen dolgozókhoz képest, valami pár tized százalék."


Az építőiparban szerintem kifejezetten sok ilyen ember van. Az más kérdés, hogy feketén, de ők is teljes munkaidőt visznek.


"És ez helyes lépés volt, olyanokat toltak vissza, akik indokolatlanul voltak leszázalékolva (mint a szomszédom)."


Akkor kettőnknek más tapasztalatai vannak.


"Ez igaz, de ez volt a stratégiájuk a foglalkoztatottság növelésére, és szerintem ezt jól csinálták."


Nekem erről nincs különösebb véleményem, csak mint tényezőt ezt is kiemeltem. Mindenki döntse el maga, hogy ez a csere megérte-e.

2022. nov. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!