Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lemondanál a majdani nyugdíjad...

Lemondanál a majdani nyugdíjadról, ha, így most nyugdíj járulékot sem kellene fizetned a továbbiakban?

Figyelt kérdés
2022. nov. 17. 11:54
A kérdező szavazást indított:
Lemondanék
Nem mondanék le
24 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen sehol a világon nincs.
2022. nov. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
31%
Igen. A mai fiatalok nagy eséllyel meg sem élik majd a nyugdíjkort, vagy ha mégis addigra rég összeomlik a nyugdíjrendszer.
2022. nov. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Szívesebben fizetném azt az összeget egy magánnyugdíj alapba.
2022. nov. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ötlet, csak az emberek 90 százaléka inkább venne még két sört mint hogy önszántából félrerakjon öregkorára.

Aztán amikor megöregszik akkor meg bután néz ki a fejéből hogy most mi lesz. Egyébként a katások nagy részére ez a sors vár.

A minimális befizetésért cserébe csak pár forint nyugdíjat fognak kapni ami az éhenhaláshoz is kevés lesz.

2022. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%
Igen, mert állami nyugdíjam nekem már ígyse-úgyse lesz, akkor legalább félre tudnám tenni magamnak a nyugdíjjárulékot. De igaza van #4-nek, a nagy többségnek ez nem menne.
2022. nov. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, mert jelenleg fizetem a nyugdíjalapot, de nyugdíjam az nem lez:D Legrosszabb kombó:D
2022. nov. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennek az elméletnek sajnálatosan jó példája a tényleg éhező-fázó művészek, akik ezt az utat járták és most naponta sírják tele az újságokat, hogy nem kapnak nyugdíjat.


Nem biztos, hogy pár millió embert erre a sorsra kellene juttatni.

2022. nov. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az állam -mégha keveset is-, de fizet.

Manyupot sok évig fizettem. Még a felét sem kaptam vissza, amikor nyugdíjba mentem 2007-ben.

Ha becsődöl a biztosítód, futhatsz a pénzed után.


Az én esetemben volt jogutód, reklamációmra annyi volt a válasz az új biztosítótól (Uniqa), hogy a megkapott adatok szerint ennyi jár. Pont.

2022. nov. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Túl sokat fizettem már be ahhoz, hogy lemondjak!
2022. nov. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
21%

A magánbiztosítók alapokba rakják a pénzt, tehát tőzsdéznek vele.

Szerintem meg az összes gazember brókert falhoz kellene állítani és tarkón lőni. A tőzsde a világ legnagyobb hivatalosan engedélyezett bűnszervezete.

Ilyeneknek biztos hogy nem adnám a pénzem.

2022. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!