Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyurcsány Ferenc idején miért...

Gyurcsány Ferenc idején miért volt ennyi pénzük a magyaroknak ha egyszer ő elkúrta?

Figyelt kérdés

Amikor Gyurcsány volt hatalmon én még gimnazista voltam, nem volt még szavazati jogom, és nem is érdekelt a politika. De határozottan emlékszem arra, hogy ugyanazokban a nagy multi áruházakban mint Tesco, Interspar stb. minden kassza nyitva volt és mégis mindenhol hosszú sorok voltak. Most is hosszúak a sorok, csak éppen ilyen 2 kassza van nyitva, a többi üresen pang. Arról nem is beszélve, hogy ahogy látom nagyon szar termékeket vásárolnak általában, olyan kajákat is megvesznek amit Nyugaton vagy az "első világban" úgymond, az emberek a kutyájuknak sem vesznek. De ez hogy lehet, ha egyszer Orbán jól csinált mindent? Gyurcsány meg elkúrta?

Egyáltalán nem emlékszem semmi olyasmire Gyurcsány idejéből, ami arra lenne bizonyíték, hogy Magyarországon szegénység lett volna. Semmire. Az embereknek volt pénzük, és magas igényeik is. A mai Magyarországon sokkal több jelét látom annak, hogy szegénység van. De miért?

Gyurcsánynak valójában csak az öszödi beszéde miatt volt bukó, amúgy gazdaságilag jól mentek a dolgok?



2022. nov. 14. 17:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
85%

"Hát én nem tudom, de azt tökéletesen látszik, hogy Amerikában tömik magukba a gyorséttermi kajákat az emberek, meg a gyorsfagyasztott szarokat, ezért is olyan kövérek."


Én laktam az USA-ban, ezt főleg a szegények csinálják, nem az átlag amerikai. Vannak Amerikának olyan részei ahol a kóla olcsóbb mint az ásványvíz, a hamburger is olcsóbb mint a normális étel és a szegények ilyeneket vesznek.

Ettől függetlenül az átlag amcsi sokkal minőségibb és változatosabb ételeket fogyaszt mint az átlag magyar. Pl én kint sose láttam hogy rohadt krumplit árultak volna, Mo-n rendszeresen látom, kint ezeket ki se rakják. Ott a fizetés is olyan hogy megengedheti magának a jobb ételeket.

Egészség tekintetében az USA-ban már pl ciki dohányozni, sokkal kevesebb alkoholt isznak, én azt vettem észre többet is sportolnak, figyelnek az egészségükre mert ott a gyógyászat drága mulatság.

Nyugi, életminőség tekintetében az USA bármely állama magasan veri Magyarországot.

2022. nov. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
34%

"Amikor Gyurcsány volt hatalmon én még gimnazista voltam"


Idáig olvastam. 🤡

2022. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi leszek egy hónap múlva itt a nagy pénztelenségben mennyire lesz tele az összes pláza, meg hány plazma tévé fog fogyni a karácsonyi őrületben.

Van egy gyanúm, hogy színig lesz ugyanúgy.

2022. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
22%

#10


Gyurcsány idejében virágzott a világgazdaság. A szlovákok 8%-os gazdasági növekedéssel száguldottak el mellettünk míg mi egy helyben totyorogtunk.


A 2008 év végének válsága Gyurcsány hatalmának a végét hozta el mert a válság kiborította a bilit! Üres volt az államkassza és felélték a tartalékokat. Nem volt miből finanszírozni a válság okozta nehézségeket. Gyurcsány hatalmának utolsó pár hónapja volt csak válság!!!!


Az meg hülyeség hogy a 2008-as válság a legnagyobb volt a II. VH óta.

A megelőző olajválságok sokkal nagyobbak voltak.


Ne magyarázz már félre!!! Ne csúsztass!!!!

2022. nov. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
40%
A bérek reálértéke messze messze a Gyurcsány-era alatt van, hiába nagyobb vagy többszámjegyű.
2022. nov. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
0%

"De határozottan emlékszem arra, hogy ugyanazokban a nagy multi áruházakban mint Tesco, Interspar stb. minden kassza nyitva volt és mégis mindenhol hosszú sorok voltak"

Kérdező, ez közel 15 évvel ezelőtt volt, tuti hogy nem emlékszel határozottan sem és jól sem. Gyerekként - mivel még nem voltál 18 annak számítottál - teljesen másnak látszik a világ, mint felnőttként. Máskor is jártál üzletekben.

Képzeld, ma én 2-szer voltam boltban, délelőtt 11-kor meg délután 15:30-kor és egyik esetben sem volt tömeg. Ellenben pénteken meg szerdán 16 óra után nem sokkal mentem boltba és rengeteg pénztár működött mégis mindenhol tömegek álltak sorba.

" Arról nem is beszélve, hogy ahogy látom nagyon szar termékeket vásárolnak általában, olyan kajákat is megvesznek amit Nyugaton vagy az "első világban" úgymond, az emberek a kutyájuknak sem vesznek. "

Megint egy baromság. Egyrészt fogalmad sincsen arról mit is vettek az emberek az első világháború alatt nyugaton, másrészt meg nem is voltak még olyan termékek amiket most megvehetünk a boltokban.

"De ez hogy lehet, ha egyszer Orbán jól csinált mindent? Gyurcsány meg elkúrta?"

Úgy lehet, hogy gyurcsány akkor qrta el - nem kicsit, nagyon - amikor minden más európai országban jól ment a gazdaság és nem volt válság sehol az unióban, most meg Orbánék hiába csinálták jól, ha egész Európában mindenhol válság van és rekord magas energiaárak, infláció.

"Egyáltalán nem emlékszem semmi olyasmire Gyurcsány idejéből, ami arra lenne bizonyíték, hogy Magyarországon szegénység lett volna. Semmire. "

Mivel még gyerek voltál, ha nem életkorod szerint de agyilag bizonyosan, különben emlékeznél arra hogy folyamatosan nőtt a munkanélküliség, mentek csődbe a cégek, eladósodtak az önkormányzatok és minden január áremelésekkel indult.

"A mai Magyarországon sokkal több jelét látom annak, hogy szegénység van. De miért?"

Mert ezt akarod látni és nem a valóságot.

"Gyurcsánynak valójában csak az öszödi beszéde miatt volt bukó, amúgy gazdaságilag jól mentek a dolgok?"

Gyurcsány konkrétan csődbe vitte az országot és pont ezért mondott le mert nem akarta hogy az ő nevéhez kapcsolják majd az emberek azt a brutális megszorító csomagot - adóemelést, szociális juttatások, bérek, nyugdíj leépítését, - amit utána Bajnai kénytelen volt megtenni egy brutál nagy imf hitel felvételével, csak hogy elkerüljük a valóban csődbe menetet.

Mégis mit hiszel miért bukott meg gyurcsány? A 2006-os őszi beszéde miatt mondott le 2009-ben? Szimplán leépítette az országot, csődközelbe vitte a gazdaságot, és kilátástalanságba juttatott rengeteg embert. Gyurcsányod idején a rezsitartozások száma 3-szor akkora volt, mint az elmúlt években.

Vagy nagyon gyerek vagy még most is vagy szimplán egy propagandista troll aki itt nyomja a butaságait, hátha valaki elhiszi.

2022. nov. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
24%

1.A Covid-, háború-, energia- és klimaválság, amik most vannak, sokkal keményebbek, mint a 2008-as gazdasági világválság volt.


2. A baloldal akkor már hat és fél éve hatalmon volt, mikor az kirobbant és előtte se ment a szekerünk.


3. Gyurcsány lemondott pár hónappal a gazdasági válság kitörése után, mert nem tudta volna megoldani.


4. Gyurcsány IMF hitelt vett fel.


5. A Fidesz fizette ki utánuk.


6. EU tagok voltunk. Az EU-s pénzekből sokkal kevesebbet tudtak lehivni Gyurcsányék, mint Orbánék.

2022. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az őszödi beszéd csak egy szimbóluma Gyurcsány bukásának. Nem azért lépett le, mert ciki volt, h kiszivárogtattak egy beismerő vallomást tőlük, hanem mert komoly problémák álltak a beszéde mögött.
2022. nov. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük hozzá, hogy az eddigi baloldali kormányaink inkompetenciája azon is látszik, mi volt Horn alatt, aztán ahogy váltották egymást Medgyessy, Gyurcsány és Bajnai 8 év alatt. Mindegyik ciki volt.


Hornt a Bokros csomag alatt utálták.



Eddig egyik se bizonyult életképesnek.

2022. nov. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%

#10 "Gyurcsány idején volt a 2. vh óta legnagyobb pénzügyi világválság, "

Miért kell iylen ostobán hazudni?

Gyurcsány 2004-ben lett miniszterelnök. Semmiféle válság nem volt, még apróbb nehézség sem, akkor léptönk be az unióba és pénzbőség lehetett volna az uniós pályázati pénzekkel.

A válság 2008-ban indult és Európába még őszig el sem ért a hatása. Onnantól volt a devizaválságnak jele, és gyurcsányod pár hónappal később - 2009 tavaszán már le is mondott, mert addigra már csődközelbe jutott az ország a megnövekedett államadósság miatt. Mivel eladósították az országot, mindent amit lehetett az előtte már eladtak, elloptak és minden állami intézmény, az önkormányzat és maga az állam is devizahitelekből tudott csak működni.

Gyurcsány elődje és párttársa, akinek sportminisztere volt 2002 után, tehát akinek a kormányának tagjaként ő is átvette az országot 2002-ben éppen Orbántól, az egy nagyon jó állapotú gazdaságot vett át, pénzügyi stabilitással, csökkenő inflációval és tartalékkal a költségvetésben. Ezt 100 nap alatt fel is élték és onnantól már csak a lendület vitte őket egy ideig. Ezért tudta gyurcsányod megpuccsolni Medgyessyt, hiszen már kezdődtek a gondok a gazdasággal és a pártja akart egy másik embert aki a választásokra fordulatot hozhat.

Gyurcsányodéknak úgy sikerült elqrnia a gazdaságot és az emberek életét, hogy körülöttünk a többi ország nagy léptekkel fejlődött és hagyott le minket.

Az egészségügy már 2007-re olyan rossz helyzetbe került, hogy 2008. márciusában gyurcsányodék bevezették a vizitdíjat, kórházi napidíjat, receptfelírási díjat és csökkentették a táppénz összegét.

Az egyetemeken minden hallgatónak egységesen tandíjat akartak bevezetni, mert az oktatásra sem volt pénz. Bezártak több száz iskolát és elbocsátottak több ezer pedagógust, mert nem volt pénz a fenntartásukra.

2022. nov. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!