Hogy lehet ebben a nagy diktatúrában hogy egy kormányközeli médiát helyreigazításra kényszerítenek, miért nem akadályozta meg ezt a Fidesz ha a bíróság, média hatóság stb. a kezében? Milyen diktatúra ez kérem szépen?
#10
"Ha az európai közösség több, mint kétharmada úgy gondolja, hogy nem vagy demokratikus"
Tudnál erre valami forrást linkelni, ami alátámasztja, hogy az europai közösség kétharmada szerint nem vagyunk demokrarikusak?
"eképpen az országod népének a fele is, akkor annak nem kellene elégnek lennie, hogy elgondolkodjon az ember?"
Úgy látom érdemes elgondolodnia még pár embernek rajtunk kívül.
#14
Akkor küldd már el azt a forrást. Te nem érted, amit én linkeltem. Franciáknál, olaszoknál, amcsiknál még többen elégedetlenek a demokráciával.
"Tudnál erre valami forrást linkelni, ami alátámasztja, hogy az europai közösség kétharmada szerint nem vagyunk demokrarikusak?"
A legutóbbi EP szavazások a témáról ezt jól megmutatták. Ide sorolható a Sargentini jelentés is, de az is, amit a #13-as hozzászóló linkelt.
"Úgy látom érdemes elgondolodnia még pár embernek rajtunk kívül."
Kevered a szezont a fazonnal. Az, hogy elégedett vagy-e a jelenlegi dmeokráciával és az, hogy szerinted anti-demokrata irányba mozdul-e el a kormányod az két különböző dolog. Lásd. Svédország, ami mindig a top5 közé kerül, akárhányszor a demokráciát próbálják felmérni világszerte.
Hogy értsd, itt egy példa:
- Ön elégedett a fizetésével?
- Nem! (meglehet, egyébként a válaszadó k*rva jól keres)
- Önnek csökkent mostanság a fizetése?
- Szintén nem.
Amiről te beszélsz és betettél linket "cáfolatként", az az első kérdés. Amire én ki akartam lyukadni, az a második kérdés.
#18
"A legutóbbi EP szavazások a témáról ezt jól megmutatták."
Az EP szavazás egy maréknyi aktafej véleményét tükrözi. Ők nem egyenlők az európai közösséggel, ami kb 450 millió ember.
"Kevered a szezont a fazonnal. Az, hogy elégedett vagy-e a jelenlegi dmeokráciával és az, hogy szerinted anti-demokrata irányba mozdul-e el a kormányod az két különböző dolog."
A linkemen mindkét dologról szó van, egymástól függetlenül.
De az én linkem mutatja, hogy az emberek elégedettek-e a jelenlegi demokráciával, nem azt hogy szerintük milyen irányba mozdult el a dolog.
"Amiről te beszélsz és betettél linket cáfolatként, az az első kérdés. Amire én ki akartam lyukadni, az a második kérdés."
Akkor idézlek: "Ha az európai közösség több, mint kétharmada úgy gondolja, hogy nem vagy demokratikus, eképpen az országod népének a fele is"
Ez egyértelműen az első kérdésre lyukad ki, ahogyan az én cáfolatom, nem pedig a másodikra. Hisz te is is arról írtál hogy nem a nép szerint demokratikus-e, nem arról, hogy a nép szerint milyen irányba mozdul a demokrácia.
Nem mellesleg, ha lejebb görgetsz azt is lathatod, hogy 2009-ben még csak a lakosság 21%-a gondolta úgy, hogy demokratikusan működik az ország, 2019-ben több, mint a duplaja, 45%. Akkor mégis min kellene elgondolkodniuk?
"Az EP szavazás egy maréknyi aktafej véleményét tükrözi. Ők nem egyenlők az európai közösséggel, ami kb 450 millió ember."
Az a kb. 450 millió ember választotta be őket oda, mit akarsz ennél többet? Képviseleti demokrácia mond valamit?
A demokrácia elégedettségről pedig szerintem Svédország példáján keresztül adtam egy támpontot, hogy miért nem érdemes ebből kiindulni. Ha a megkérdezettek pl. 20%-a azért elégedetlen a demokráciával, mert ők kifejezetten totalitárius rendszert szeretnének (szélsőjobboldalra erősen jellemző eszmefuttatás), vagymert egyszerűen sértőtöddek, mert nem az ő pártjuk nyert legutóbb, vagy eleve szkeptikusak mindenféle politika iránt, akkor a felmérés eredménye egyszerűen torzul. Ez a te linkedből is látszódik, hisz az egyik statisztika azt hozta ki, hogy pl. a lengyeleknek csak a 61%-a tartja fontosnak a szólásszabadszágot. Most ez alapján a maradék 39% szerinted hogyan fog válaszolni a többi demokratikus alapértékkel kapcsolatban és vajon elégedett lesz-e a demokráciával?
Ezek alapján szerintem az két különböző kérdés, hogy elégedett vagy-e a demokráciával, vagy hogy szerinted diktatúrává kezd-e hasonlítani a helyzet. Hozzáteszem még ez sem lenne teljesen mérvadó, mert a Náci németország példáján is láthattuk, hogy egy diktatúrát is ki lehet építeni a demokrácia útján úgy, hogy abban a társadalom nagyobbik része ne lásson kivetni valót. És itt jön be a nemzetközi közösség véleménye. Országokat is csak az alapján fogadunk el országnak, ha a többiek is akként tekintenek rá. Ugyanígy intő jelnek kéne lennie annak, ha a nemzetközi közösség egyre kevésbé tart téged demokratikusnak, a szövetségeseid pedig olyan országok, ahol elég nyiltan nincs értelmezhető (valódi) demokrácia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!