Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki letudná írni Magyarorsz...

Valaki letudná írni Magyarország mai társadalmi rétegeit?

Figyelt kérdés

2022. nov. 7. 08:34
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
Na, csak azért kérdeztem, mert látható, hogy dolgozók meg a polgári rétegek között átjárás van, munkakörtől-területtől-sok minden mástól függően.
2022. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

"Felső tízezer


Jól menők (akár több ingatlan, ház, több autó, motor, medemce, Ibiza, stb)


Kispolgári réteg (ház, autó, motor esetleg, vagy ami a hobbija, azt ki tudja izzadni. Jut is, marad is)


Kispolgári réteg alsó része (még éppen jut is, marad is, de sokszor nagyon nehezen tud akármi szokatlant is megtenni, még az is gond, ha a szemüveg eltörik, stb, benzin, kaja miatt is visíthat már, vagy esetleg ide jönnek, akiknek az albérlet elviszi minden pénzüket, stb,)


Többiek vegyesen (kuporgat, kéreget, koldul, vagy van fizu, de elissza, eljátssza, eldrogozza, bűnözik, éhen hal, megfagy, stb...


Nagy vonalakban talán ez."


Én ezek egyikébe se tartozom, tehát amit leírtál nem pontos, bár te se írtad, hogy 100% pontos lenne.

2022. nov. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
3-as: kihagytad a polgári réteget, remélhetőleg van egy intelligens polgári réteg is, akinek ugyan nincs sok jövedelme, de neki nem is az a legfontosabb, hanem a szellemi javak.
2022. nov. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
folyt.: és csak pénzbeli megosztást csináltál, de vannak gyári munkások, vannak nagyon jó szakmunkások, vannak mezőgazdasági alkalmazottak és mezőgazdasági saját vállalkozók, és őstermelők (a kettő nem ugyanaz), vannak egyetemi oktatók, vannak politikusok, aztán vannak a lumpen elemek, vannak a bűnözők, vannak a hajléktalanok - a kérdező biztos így gondolta.
2022. nov. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
45%
A le tudná írni három szóba írandó,mert nem a tudná tartozik a le igekötőhöz, hanem az írni - leírni, és mivel van köztük egy másik szó is (tudná), ezért három szóba írandó.
2022. nov. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

#20: "nem ITs mérnökök, közgazdászok"

Az IT-s mérnökök hova tartoznak? (Én is az vagyok, azért kérdem.)

2023. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
#25: Ezt ma valamiért nagyon sokan nem tudják, és a szabály többi részét sem. Érdekes módon, sokszor a helyesírás-ellenőrző program is hibát jelez, ha az igekötő az ige előtt áll, és egybeírom.
2023. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
az It-s mérnökök a "jól menők - majdnem felső 10000 közé tartoznak.
2023. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
#28: Ez vagy csak mítosz, vagy én kivételként erősítem a szabályt.
2023. márc. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
27-es: attól függ, hogy melyik igéhez tartozik az igekötő. Ha azt írod, hogy el fog menni, akkor a menni-hez tartozik az igekötő, nem a fog-hoz, ezért három szó, lehet, a helyesírás-ellenőrző program rosszul tudja, mint sok mást is.
2023. márc. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!