Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseket nem zavarja az...

A fideszeseket nem zavarja az egészségügy helyzetet hogy folyamatosan romlik lefelé, ők nem szoktad beteget lenni?

Figyelt kérdés

Komolyan mondom már kábé az állami egészségügyben csak meghalni lehet, időpontok több hónap után vannak, nem foglalkoznak az orvosok kórházakban a betegekkel, szó szerint már szinte meghalni megy a beteg. Gyurcsány korszakában sem volt jobb a helyzet de ennyire rosszra nem emlékeztem hogy ennyit kelljen várni egy vizsgálatra, ilyen hosszú vàrólisták szerintem soha nem volt még.

iért nem csinálnak a kormányok valamit az egészségügy rendbetételéért?


2022. nov. 5. 09:50
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Csináltak,a covid alatt leállították a betegellátást, hazaküldték a kórházakból a betegeket, ágyakat szüntettek meg.

Nem mozdult meg az ország akkor sem,se pedig akkor amikor százak haltak meg kórházi fertőzésekben mert nem volt pénz fertőtlenítőszerekre.

Mikor volt ilyen helyzet Gyurcsány alatt?

2022. nov. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha zavarja is valamelyiket, a Fideszes birkák megmagyarázzák annyival hogy Gyurcsány.
2022. nov. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
14%
Jelentősen rövidültek a várólisták 2010 után. A COVID persze most rátett egy lapáttal, több lett tőle a beteg ember, hosszabbak a várólisták, de ez világjeneség. Nagyon komoly bérfejlesztések és tárgyi fejlesztések voltak az egészségügyben az elmúlt 12 évben. Én az elmúlt 2 évben sokszor voltam állami egészségügyben, mindig ésszerű határidőn belül kaptam időpontot mindenre. (vérvétel, ultrahang stb)
2022. nov. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Azért nem érdekli ezt a bagázst az egészségügy meg az oktatás, mert azokból nem lehet komoly pénzt kiszedni (értsd: lopni). Szükséges rossznak tekintik, csak a minimumot hajlandóak beletenni. Az ezekbe fektetett pénz csak évtizedek múlva térülne meg az országnak, de egy politikust se érdekel, hogy mi lesz akkor. Ki nem xarja le, mi lesz itt 15-20 év múlva, talán már nem is élek, én most vagyok hatalmon, most férek hozzá pénzekhez, én most akarok jól élni!
2022. nov. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. Melyik országban élsz?... 2010 előtt egy két hét múlva kaptam időpontot bőrgyógyászatra. Most azt mondták hát csak februárban tudnak adni időpontot.. addig meghalhatok háromszor melanómában 2010 előtt sosem kellett időpontot kérni vérvételre Most meg már arra is kell
2022. nov. 5. 10:02
 6/10 anonim ***** válasza:
3%
Gyurcsány alatt is ez volt,az egészségügy mindíg is ramaty állapotban volt,mert a folyton követelőző orvosokra kell költeni a milliókat felújítás helyett.
2022. nov. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
4%
És hogy lepontozzák a 6-ost,mintha *urcsány idejében olyan fa*a lett volna..🤡
2022. nov. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5: Magyarországon. Hát látod, mindenki mást tapasztal. Az OECD szerint is Magyarország a jobb országok közé tartozik a várólisták hosszát tekintve. Fogadd ezt el.


"2013-ban mintegy 70 ezer ember szerepelt a várólistákon, ezt 2019-re 28-26 ezerre lehetett leszorítani nagyon jelentős kormánytámogatással"


[link]

2022. nov. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérlek tudnál olyan széleskörű statisztikákat mutatni ami szerint most többen halnak meg mert nem kapnak megfelelő korházi kezelést, mint mondjuk 2010 előtt?


Mert ezt hogy az egészségügy rosszabbul teljesít alapként kezeljük közben meg valami miatt mégis nő a születéskor várható élettartam, csökken az elkerülhető halálesetek száma miközben az átlagéletkor nő és ebből az kéne következzen, hogy egyre inkább betegebbek leszünk nem az hogy egészségesebbek.


pl. 2010-ben a csecsemő halandóság ezer főre 5,3 volt, most 3,3.

2010-ben a daganatos halálozások száma 33 ezer volt, most 31 ezer. De pl. a keringési rendszer betegségei is csak stagnáltak holott az áltagéletkor 41-ről 43-ra nőtt.

2022. nov. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
71%
Addig nem zavarja őket amig nem ők maguk vannak kórházban. Ott meg persze fel vannak háborodva, hogy az orvosra várni kell, a nővérke mogorva... pedig aki szelet vet, vihart arat.
2022. nov. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!