Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Magyarország...

Igaz, hogy Magyarország kultúrája sok tekintetben közelebb áll az USA kultúrájához, mint a nyugat-európai országoké?

Figyelt kérdés

Pl. Magyarországon is sokra értékelik az autókat, míg Nyugat-Európában inkább bicikliznek. Magyarországon a VALÓDI baloldali pártok pl. LMP politikája jobban hasonlít az USA Demokrata Pártjának politikájára, mint sok nyugat-európai országban, ahol a baloldali pártok a svéd szociáldemokrata sémát követik inkább.


Magyarországon nagyon népszerűen az USA-beli zenék és filmek, míg Nyugat-Európában inkább helyi, német, vagy francia filmeket néznek és zenéket hallgatnak.


Magyarországon népszerű a Meki, a Burger King és a Subway, míg Nyugat-Európában eléggé nacionalistán állnak az ilyesmihez és inkább a francia pékségben meg a kolbászosnál vesznek gyorskaját.



Szóval szerintem, ha Magyarország össze tudna dobni egy jólműködő baloldali demokratikus kormányt pl. LMP, akkor szerintem nálunk úgy eljöhetne a jólét, hogy nem lenne nacionalizmus és sokkal jobban hasonlítanánk az USÁ-ra, mint más Nyugat-Európai országok.


2010. szept. 28. 18:10
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
2010. szept. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Ugy latom az USA-val kapcsolatban jo magyaros szokas szerint(irigyseg) savanyu a szolo!
2010. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Mi a savanyú a szőlő azon, hogy ott sem fenékig tejfel minden, és hogy többnyire a magyarok a szemetet veszik át az USÁ-ból! Nem az USA-val van baj (én voltam már Los Angelesben, és nagyon jól éreztem magamat az emberek nyitottsága, közvetlensége miatt), hanem azzal van a baj, hogy a kérdező az USA olyan részeit tekinti követendő értéknek, ami NEM ÉRTÉK, hanem csak a magyarok igénytelensége miatt népszerű itthon (színvonaltalan, agyonreklámozott zenék, filmek, kaják). Nem kéne gondolkodás nélkül leirigyezni embereket, hanem el kéne olvasni előbb a véleményüket!
2010. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:

20:27, a te fogyatékos, analfabéta agyad az irigy vazze. Attól, hogy retardált vagy és nem tudod értelmezni az emberek véleményét, az nem azt jelenti, hogy az emberek irigyek, hanem azt jelenti, hogy te vagy egy kikúrt primitív kötsög.

Inkább szereld meg a klaviatúrádat, mielőtt magyar fórumon ugatsz ékezetek nélkül.

2010. szept. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

20:27, a te fogyatékos, analfabéta agyad az irigy vazze. Attól, hogy retardált vagy és nem tudod értelmezni az emberek véleményét, az nem azt jelenti, hogy az emberek irigyek, hanem azt jelenti, hogy te vagy egy kikúrt primitív kötsög.

Inkább szereld meg a klaviatúrádat, mielőtt magyar fórumon ugatsz ékezetek nélkül.


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 73%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:1



Olyan dolgokrol formalnak velemenyt amirol fogalmuk sincs! Nagyon sok dologba orulhetne Magyaroszag ha csak a fele sot negyede megvalosulhatna ami az allamokban van kezdve az eletszinvonaltol, az emberek nyitottsagaik. Persze van gond az USA-ban (hol nincs)? de egyenlore Magyarorszag evtizedekkel el van maradva! Eleve a hozzaszolasodon latszik melyik orszagban elsz!!!

2010. szept. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

Mi a savanyú a szőlő azon, hogy ott sem fenékig tejfel minden, és hogy többnyire a magyarok a szemetet veszik át az USÁ-ból! Nem az USA-val van baj (én voltam már Los Angelesben, és nagyon jól éreztem magamat az emberek nyitottsága, közvetlensége miatt), hanem azzal van a baj, hogy a kérdező az USA olyan részeit tekinti követendő értéknek, ami NEM ÉRTÉK, hanem csak a magyarok igénytelensége miatt népszerű itthon (színvonaltalan, agyonreklámozott zenék, filmek, kaják). Nem kéne gondolkodás nélkül leirigyezni embereket, hanem el kéne olvasni előbb a véleményüket!


Hasznos volt számodra ez a válasz?


A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 21:13



Ha jartal az USA-ban tudod, hogy hatalmas a kulonbseg! Es ha Magyaroszag a szemetet veszi at (nem tudom mire gondolsz) az a baj, hogy egyaltalan szinte semmit se vesz at! Gyorsakajaldak mindenhol vannak Nyugat-Europaba is dugig vannak a varosok mekivel, burger kinggel stb. azt nem mondom, hogy huuuu de nagyon jo minoseg mindenesetre eleve a gyorskajaldak nem kinalnak magas szintu minoseget az ember neha jobban jar ha beter egy sima etkezdebe de hat ott ha nem ismered a helyet nem biztos, hogy azt kapsz amit varsz, ha meg mekibe stb mesz ott ugyanaz az iz. Az amerikai zene melyik reszevel van bajod? Pop, rock, disco, funky, rap? Ha meg filmek akkor is nezd meg hany amerikai film van a top-10 ben amit az emberek minden orsagban megneznek! Itt ileynek fikazas megy mikozben a magyarok oriasi resze todul a mozikba 1-1 amcsi produkciora persze elofordul, hogy 1-1 produkcional valaki csalodik de azert osszesegeben ennyi ember nem tevedhet a vilagon!

2010. szept. 30. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Olyan dolgokrol formalnak velemenyt amirol fogalmuk sincs! Nagyon sok dologba orulhetne Magyaroszag ha csak a fele sot negyede megvalosulhatna ami az allamokban van kezdve az eletszinvonaltol, az emberek nyitottsagaik. Persze van gond az USA-ban (hol nincs)? de egyenlore Magyarorszag evtizedekkel el van maradva! Eleve a hozzaszolasodon latszik melyik orszagban elsz!!!"



Aki Magyarországon élhet aligha vágyik az USA nyomorult "életszínvonalára". Ha meg te mégis akkor takarodj ki oda.

2010. szept. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!