Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy Magyarország...

Igaz, hogy Magyarország kultúrája sok tekintetben közelebb áll az USA kultúrájához, mint a nyugat-európai országoké?

Figyelt kérdés

Pl. Magyarországon is sokra értékelik az autókat, míg Nyugat-Európában inkább bicikliznek. Magyarországon a VALÓDI baloldali pártok pl. LMP politikája jobban hasonlít az USA Demokrata Pártjának politikájára, mint sok nyugat-európai országban, ahol a baloldali pártok a svéd szociáldemokrata sémát követik inkább.


Magyarországon nagyon népszerűen az USA-beli zenék és filmek, míg Nyugat-Európában inkább helyi, német, vagy francia filmeket néznek és zenéket hallgatnak.


Magyarországon népszerű a Meki, a Burger King és a Subway, míg Nyugat-Európában eléggé nacionalistán állnak az ilyesmihez és inkább a francia pékségben meg a kolbászosnál vesznek gyorskaját.



Szóval szerintem, ha Magyarország össze tudna dobni egy jólműködő baloldali demokratikus kormányt pl. LMP, akkor szerintem nálunk úgy eljöhetne a jólét, hogy nem lenne nacionalizmus és sokkal jobban hasonlítanánk az USÁ-ra, mint más Nyugat-Európai országok.


2010. szept. 28. 18:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Hát tudod, a franc se akar az USA-ra hasonlítani.


http://www.youtube.com/watch?v=0OpPgA1buC4

2010. szept. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
18%

De abban mi a nacionalista gőg, hogy értéktelen az amerikai fos, amire te itt szabadságként hivatkozol? Meg azt isteníted, hogy Amerikában milyen frankó az autómánia, ami szennyezi a környezetet?! Ez a nagy liberális haladó szellemiség?!

Én utálom a magyar zenét, filmet, a fűszeres magyar húsos kajáktól meg egyenesen hányok, szóval nacionalista nem vagyok, hanem értékközpontú, és marhára szeretem nyugat-európát, ahol még vannak kulturális különlegességek, értékek, filmben és zenében egyaránt!

2010. szept. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Egyébként azt sem értem az európaiakban, hogy miért az alapján ítélik meg az embereket, hogy mekkora a lexikális tudásuk?
2010. szept. 28. 18:48
 14/27 anonim ***** válasza:
De haladni kell a korral, attól hogy a kommunizmus valamit korlátozott, attól az nem lesz 2010-ben dicső dolog, amikor szétcsesszük vele a környezetet. Borzasztó primitív vagy, ha nem látod be, hogy mennyire elavult és ostoba dolog arra pozitívumnként tekinteni, hogy Amerikában autómánia van, ami szanaszét cseszi a környezetet, és ahol pedig környezettudatosan közlekednek, azt meg lefikázod. Ez az, ami nagyon korlátolt.
2010. szept. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

"Igaz, hogy Magyarország kultúrája sok tekintetben közelebb áll az USA kultúrájához, mint a nyugat-európai országoké?"


1. Nem.


2. Nincsen "kultúrája" a nyugat-európai országoknak. Hanem kulturáIK vannak. Nagyon különbözőek. Vagy azt hiszed, hogy Portugália és Belgium ugyanolyan? Vagy Hollandia és Franciaország?


"Pl. Magyarországon is sokra értékelik az autókat, míg Nyugat-Európában inkább bicikliznek."


Ez a megkésett modernizáció miatt van így. Mivel csak nemrég jutott a lakosság nagy része autóhoz (1980 körül még a háztartások nagy részében nem volt autó), ezért az autónak Mo.-on tekintélye van. Nyugaton innen már továbbléptek, ott nincs hírértéke, ha valakinek autója van.


Az USA-ban teljesen más okokból van autómánia: egyrészt fejletlen a tömegközlekedés, másrészt nagyok a távolságok. Hollania olyan kicsi és sűrűn lakott, hogy ott egyértelmű, hogy biciklizni kell.


"LMP politikája jobban hasonlít az USA Demokrata Pártjának politikájára"


Az LMP-nek nincs politikája. Egy politikai kisvállalkozás, amerikai ingatlanbefektető (Richard Field) pénzelte őket, most már nem pénzeli, össze is csuklott a párt. Ne röhögtess már, hogy az lmp-t komolyan veszed. Egyébként az lmp, ha hasonlít valamihez, akkor a német zöldekhez. Az USA demokratáihoz alig.


"Magyarországon nagyon népszerűen az USA-beli zenék és filmek, míg Nyugat-Európában inkább helyi"


Ez sem így van. Egyszerűen képzelődsz, aztán a fantáziáidat tényként közlöd.


"Magyarországon népszerű a Meki, a Burger King és a Subway, míg Nyugat-Európában eléggé nacionalistán állnak az ilyesmihez"


Ebből látszik, hogy Mo. nagyon nem hasonlít a csontig nacionalista, sőt soviniszta USA-hoz. Sajnos Mo.-on divat a külföldiek talpát nyalni és leszólni mindent, ami magyar. Az USA-ban ez fordítva szokás.


"Szóval szerintem, ha Magyarország össze tudna dobni egy jólműködő baloldali demokratikus kormányt"


Jólműködő baloldali demokratikus kormány? Eszednél vagy? (Költői kérdés)

2010. szept. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"hogy nem lenne nacionalizmus és sokkal jobban hasonlítanánk az USÁ-ra"


Jáj.. Ha hasonlítani akarunk az USÁ-ra (ami hamarosan össze omlik majd) akkor több Maunika Showt kéne nyomatni, hogy az emberek jobban lebutuljanak, s legalább az a kevés nacionalista is eltűnne ebből a kicsiny, mindig nyugatimádó, nagyon "demokratikus" orszából!

2010. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Az LMP mosolygással oldja majd meg a cigányproblémát?
2010. szept. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
U ez a kérdező most vagy így próbálja lejáratni az LMP-t, és csak kamuzik hogy ilyen hülye, vagy tényleg ilyen hülye :D:D
2010. szept. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

ma 20:54


Ez nekem is az eszembe jutott már, hogy ez valami nagyon ügyes LMP-ellenes bértopikoló.


Az LMP-sek elég nagy hülyék szerintem, de nem azon a módon, ahogy a kérdező, és nem ennyire debilek.

2010. szept. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Szerintem a kultúra arra szolgál, hogy szórakoztassa az embert, és az USÁ-ban olyan kultúrát sikerült kialakítani, ami tényleg ezt teszi, nempedig olyat, ami csak próbálja ezt tenni, de a nemzeti hagyományok, meg a nacionalista gőg béklyóba köti!"



Akkor lehet szépen tolni ki a kerékpárt az USAba. Ne itt rontsd a levegőt.

2010. szept. 29. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!