Ha a Fidesz sokat hangoztatja, akkor az emberek elhiszik hogy az EU szankciós politikája dönti romba az országunkat és hogy miattuk ilyen magas az infláció?
#13: Szegény libbantok nem fogják fel,hogy az EU-ban sorra dőlnek meg A balos kormányok,talán nem véletlenül.
Valóban nem véletlenül. A jobbos kormányok szeretnek uszítani, másra mutogatni, és ezt úgy beállítani, mintha ők bátran kimondanának valamiféle igazságot. Az emberek nagy része buta (IQ<100), ők ráharapnak erre és megszavazzák a populistákat. Ha azt akarod hinni, hogy a világon minden baj a libsik, meg a zsidók miatt van, akkor tessék, szavazz Orbánra, aztán meglátod, hogy úgy sem lesz jobb semmi (erre jó példa az elmúlt 12+ év).
"Ami kint bukásra van itêlve a hazai libsik azt sírják ide vissza,micsoda alternatíva:)"
A Fideszesek meg egy maffiakormányra szavaznak, amik leépítették a jogállamot és szétlopták meg szétverték a hazánkat. xDDD
De használnak.
Melyik szankcióval van problémátok?
Egyáltalán tudjátok mikre vannak szankciók?
Hogy van az hogy tavaly már árstopokat kellett bevezetni akkora volt az infláció háború nem is volt akkor szankciók sem?
Gáz ára már 21ben magas volt. Gázra pl nincs is szankció. Olajra van de nem lépett életbe. Ránk nem is vonatkozik.
Tájékoztatás az Oroszországgal szemben bevezetett uniós szankciókról
A szankciók veszélyeztetnék az élelmiszer-ellátást?
Kik döntöttek a szankciók bevezetéséről?
Az Oroszországgal szembeni szankciókat az Európai Tanács keretében egyhangúlag fogadta el a 27 tagállam. Így mind a 27 kormány – köztük Magyarország Kormánya is – rész vett a szankciók elfogadásában, és kifejezett jóváhagyását adta azokhoz. Jelenleg mind a 27 tagállam – köztük Magyarország is – részese ezeknek a szankcióknak. A szankciók elfogadását a tagállamokkal hosszú heteken át folytatott előzetes egyeztetések és előkészületek előzték meg, így azok nem jelenthetnek meglepetést.
Mire szolgálnak a szankciók, és hogyan fejtik ki hatásukat?
Az Ukrajnában zajló agresszív háborút Oroszország indította, amikor provokáció nélkül megtámadta békés szomszédját.
Az EU és szövetségesei által bevezetett szankciók nyomást gyakorolnak Oroszországra, hogy véget vessen az agresszív háborúnak, amely leírhatatlan pusztítást és szenvedést okoz Ukrajnában, és sok ártatlan civil áldozatot követel.
A szankciók célja, hogy aláássák Oroszország képességét az Ukrajna elleni háború folytatására, és gyengítsék technológiai képességeit.
A szankciók már most is jelentős hatást gyakorolnak Oroszországra. Teljes erejüket közép- és hosszú távon fejtik csak ki igazán.
40 ország
vezetett be szankciókat Oroszországgal szemben
Ezek a világ GDP-jének több mint 50%-át képviselik.
1500 milliárd
rubelt veszített az orosz bankrendszer
2022 első felében.
40 dollár
Az orosz olaj ára hordónként ennyivel alacsonyabb a globális átlagnál
Oroszország nem tudja teljes energiakészletét Európán kívülre eladni, ezért kénytelen az olajat olcsóbban kínálni.
1000
vállalat vonult ki Oroszországból
Ezek az orosz GDP mintegy 40%-át képviselték.
75%
Az orosz polgári repülőgépek ekkora részét gyártották az EU-ban, az USA-ban és Kanadában
Oroszország ezeket nem tudja karbantartani, mivel nem tud alkatrészt és felszerelést vásárolni hozzájuk.
3/4-ével
esett vissza az orosz autógyártás 2021-hez képest.
A kereskedelmi szankciók jelentős hatása szinte minden orosz feldolgozóipari ágazatban érvényesül.
Oroszoroszág energetikai értelemben óriás, Európa pedig törpe volna?
Nem. Kölcsönös függőségről beszélhetünk. Oroszország energiaexportjának hatalmas része irányult az EU-ba, és az uniós energiaimportból származó bevételek döntő fontosságúak az orosz költségvetés számára.
Az EU eddig valóban az orosz energiaexport egyik fő célállomása volt. Az energia tavaly az Oroszországból származó uniós import 62%-át tette ki (ez 99 milliárd eurónak felel meg).
Gázimportunkat a tavalyi 45%-ról 2022 szeptemberéig mindössze 14%-ra csökkentettük. Oroszország nem irányíthatja át Európát célzó energiaszállítását teljes mértékben a világ más részeire – az Ázsiába vezető csővezetékek kapacitása korlátozott, és Oroszországnak jelentős kedvezményt kell adnia a világ más részein lévő vásárlóinak.
Ennek köszönhetően kezd megfogyatkozni Oroszország háborús kasszája, hiszen az olaj- és gázexport együttesen Oroszország állami bevételeinek csaknem felét teszi ki.
Mi okozza valójában a magas földgázárakat?
Putyin már évek óta fegyverként használja Oroszország energiaforrásait. Az árakat Putyin gázpiaci manipulációja hajtotta fel.
A Gazprom augusztusban szándékosan korlátozta a gázellátást – a nagykereskedelmi gázárak a magasba szöktek.
A Gazprom már a háború kezdete előtt sem töltötte fel az európai gáztárolóit.
A szankciók veszélyeztetnék az élelmiszer-ellátást?
Az orosz élelmiszerre és műtrágyára nem vonatkoznak szankciók. Az EU sokat tett azért, hogy megszüntesse az ukrán gabonaexport orosz blokádját. Szolidaritási folyosóink mintegy 13,2 millió tonna gabona Ukrajnából való elszállítását segítették elő, lehetővé téve, hogy e gabona eljusson azokba a régiókba, amelyek számára ez létfontosságú.
A magas élelmiszerárakat más tényezők okozzák, konkrétan Oroszország háborúja, az exportkorlátozások, a felhalmozás stb.
Az Ukrajna helyzetét destabilizáló orosz intézkedések miatt elfogadott uniós szankciók egyike sem irányul semmilyen módon a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeknek (köztük a búzának és a műtrágyának) a harmadik országok és Oroszország közötti kereskedelmére.
Oroszország agresszív háborúja sodorta veszélybe a világ élelmezésbiztonságát, és nehezítette meg a legkiszolgáltatottabbak életét. Tovább fokozta a meglévő geopolitikai feszültségeket és válságokat, például a Covid19 és az éghajlatváltozás kapcsán. Oroszország véget vethetne ennek, ha befejezné az Ukrajna elleni agresszióját.
Kevesen nézik ezeket mindkét oldalon a kemény mag inkább meg akik tájékozottabbak.
Aki annyira nem foglalkozik politikával mondjuk csak autóban rádióban hall híreket ahhoz ellenzéki hírek nem jutnak el az összes rádió fideszes ezenkívül látja még a plakátokat ami szintén csak fideszes lehet mert az ellenzék nem plakátolhat. Tehát így a fideszétől eltérő info kevesebbekhez jut el.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!