Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A különböző szakszervezetek...

A különböző szakszervezetek miért nem állnak be a pedagógusok mögé? Legalább a tanárszakos egyetemisták miért nem támogatják a tanárokat?

Figyelt kérdés
Alig látni a szolidarítás bármilyen jelét. Örülnék, ha kiderülne, hogy tévedek.

#szolidaritás #pedagógus sztájk
2022. okt. 28. 16:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát... ott vannak a tüntetéseken..
2022. okt. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Beállt melléjük Dirty Lili. Jól sikerült. Kb. mint MZP csak kicsiben.🤣🤣🤣
2022. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
2es, én megértme, hgoy bejön a csaj. Fiatal, csinos, bátor, intleligens, talpraesett. Teljesen megértem, hogy folyamatosan ő jár a fejedben. De mi lenne, ha ezt nem a politika szekcióban vezetnéd le? Generálj inkább fürdőruhás kéepekt róla MidJourneyben, addig is van mire gerjednek, kicsapod rá és megnyugszol. És nekünk is jobb, hogy nem ontod itt a baromságot.
2022. okt. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
A tanároknak nincs működő szakszervezetük. Egyébként se sok ilyen van Magyarországon, de náluk egyáltalán nincs. A tanárszakos egyetemisták pedig eleve kevesen vannak, de nekik is csak töredékük akar tanítani. Aki csak azért van ott, hogy legyen egy diplomája és utána irodában ülhessen valami multinál, azt nem nagyon érdekli a pedagógusok jelene és jövője.
2022. okt. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ott szoktam lenni a helyi tüntetéseken, ha tudok róla, hogy van, és nem kell sürgősen beadandót írnom, vagy nem készülök éppen zh-ra... Több csoporttársam is van így ezzel.
2022. okt. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
#5 örülök neki, ha néhányan elmentek, de hiányolom a társadalmi támogatást. Nem vagyok pedagógus, de vannak unokáim.
2022. okt. 28. 18:57
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Én biztos nem megyek és annak szurkolok, hogy ne kapjanak emelést, semmit se, vagy ha igen, csak keveset.


Jelenleg egyetemre járok, de már nem sokáig. Eddig általánosban, gimiben, az egyetemen is tanított alkalmatlan tanár, és eddig csak egy volt aki "csak" emberileg volt moslék, a többi szakmailag is.


Amúgy kihúzok innen Ausztriába, tehát a gyerekeim nem fognak itt tanulni ebben a kakkantó országban, az fix. De ennyi alkalmatlan tanár után nem támogatom, hogy ezek is több pénzt kapjanak.


Törje csak be őket a Fidesz.

2022. okt. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
#7 "Amúgy kihúzok innen Ausztriába," Amibe a kiképzésed került, azt visszafizeted?
2022. okt. 28. 21:19
 9/12 anonim ***** válasza:

"De ennyi alkalmatlan tanár után nem támogatom, hogy ezek is több pénzt kapjanak"

Ezt fel lehet fogni így is. Amíg ilyen szinten dolgoznak, nem érdemelnek több pénzt.

Meg fel lehet fogni másképp is: amíg csak ennyit kapnak, nem várhatunk el tőlük jobb munkát.

Szerintem a piacgazdaságban a második megközelítés működik, persze nem vagyok közgazdász. Amíg éhbért adunk a pedagógusoknak, ne várjuk, hogy minőségi munkaerő fogja vállalni az ifjú generációk oktatását-nevelését. Jelenleg egy felsőoktatásból frissen kiesett tanár nettó fizetése akár a szédületes 170 ezer forintot is elérheti. A mai árszínvonal mellett ezért a pénzért nem lehet minőségi munkát elvárni, ez az a szint, ahol annak is örülni kell, ha valaki egyáltalán elvállalja a munkát, függetlenül a színvonaltól. De ha mondjuk ennek a kétszeresét kapnák a pályakezdő tanárok, kilátással arra, hogy ez a pénz a tapasztalatuk növekedésével együtt reálértékben is növekszik, hirtelen előkerülne sok olyan fiatal, akik alapvetően csak pénzt akarnak keresni és ezt akár tanítással is meg tudják tenni, mert tehetségesek és erre is alkalmasak. Csak ők pillanatnyilag elmennek a versenyszférába, ahol a kezdőfizetésük nem egetrengető, de legalább meg tudnak élni belőle - mert 170 ezerből nem lehet, akármennyire is tolja az arcunkba Viktor király, hogy itt jólét van.

2022. okt. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7, hát rajtad sem látszik meg, hogy túljutottál az érettségin...

Elég sötétnek kell lenni, hogy ennyi év után se értsd meg, hogy pont azzal teszel a szar tanárok ellen, hogy megteremted a lehetőségét, hogy lecseréljék őket jobbra.

Az egyetlen magyarázat az érveidre az, hogy te szándékosan nem akarod, hogy jobb legyen a rendszer, azt kívánod, hogy másokat is szar tanárok oktassanak, hogy 20 év múlva is károghass milyen rosszak a tanárok. Végtelenül értelmetlen életforma vagy.

2022. okt. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!