Igaz az, hogy akinek már működő napelem van a házán, annak se enged mindig az áramszolgáltató visszatermelni a hálózatra?
3:
Az áramszolgáltató ezt nem vizsgálja engedély kiadáskor? Hogy pl. egy utcában ne adjanak ki túl sok engedélyt a visszatáplálásra.
Egy olyan új utcában, ahol még kevés a ház, ott oké. Mert építkezhetnek még mások oda. Vagy ahol kevés a napelem. De ahol megtelt az utca, és sok a napelem, oda miért adtak ki további engedélyeket visszatáplálásra?
Ilyen nincs. De minden inverterben van egy biztonsági funkció, ami lekapcsolja a termelést ha a hálózati feszültség eler egy kritikusan magas szintet. Ez akkor simán megtortent ha sok a napelem egy területen de nincs elég fogyasztó.
És de, vizsgálja a szolgáltató de mégis megesik, főleg amikor a haveroknak meg kiadnak 5-10 extra engedélyt..
De, vizsgálja.
Viszont a jövőt nem látja.
Az a transzformátor állomás fogyaszt x kw maximumot, akkor kiad x-y kw összteljesítmény napelemre engedélyt.
Csak aztán ha az x elkezd csökkenni, mert elköltözött egy bolt, mert megszűnt a homeoffice, mert beütött a rezsiválság és pistabácsi nem bont vizet otthon hidrogénné stb akkor nem tud mit csinálni a szolgáltató.
Nem tudja kötelezni a boltot, hogy márpedig el kell használni az áramot, mikor már nincs is benne semmi fogyasztó.
Az inverterek lekapcsolnak ~253V felett, nem ül senki az mvm-nél aki nyomkodja a gombot hogy most Károlynak kapcsolom ki a napelemét, most Istvánnak stb.
Benne van a szerződésben hogy csak olyan invertert lehet a hálózatra kötni ami tudja ezt, te elfogadtad a feltételeket
6:
És ha éppen nem lehet visszatermelni, mert a hálózati feszültség túl magas, akkor az inverterről nem lehet közvetlenül működtetni otthon a fogyasztókat? Hogy ne vesszen kárba a megtermelt áram.
#7 Nálunk van ilyen. Tőlünk pár házra egy család kb 5-6 éve rakatott fel napelemet. (nem keveset) És arra panaszkodnak hogy nyáron pont a legnagyobb napsütésben lekapcsolják a visszatáplálást.
Voltak bent megkérdezni hogy mi ez, és kiderült hogy azért kapcsolják le mert nem bírja el a hálózat, mert időközben mások is tetetek fel a környéken és ez együtt már sok.
Kérdezték hogy ilyenkor jár e valami kártérítés. Mint kiderült teljesen esélytelen.
Gyakorlatilag az jött ki hogy "így jártatok"
Hibrid inverter képes erre, illetve szerintem be tudod csapni a már meglévőt is.
Főmegszakító leold, szünetmentes tápegység rádug a lakás hálózatára biztosítja az inverternek a jelet hogy mehet a termelés, magasabb feszültséget állít elő mint a szünetmentes így a mosógép stb azt használja majd, nem a szünetmentest.
De ez gányolás és veszélyes is
9:
Miért veszélyes ez amit leírtál?
A hibrid inverter akkumulátor nélkül is tudja ezt, hogy a napelemről menjenek az otthoni készülékek?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!